Бджолина отрута руйнує ракові клітини за 60 хвилин, - дослідження

Al Jazeera
Al Jazeera

Одна з найпопулярніших арабських телекомпаній

Отрута медоносної бджоли і меліттин, зокрема, значно знижують сприйнятливість до тричі негативного і HER2-позитивного раку молочної залози Фото з відкритих джерел

Автори недавнього дослідження виявили дивну властивість бджолиної отрути. Згідно з результатами їх роботи, він здатний знищувати клітини раку молочної залози, практично не впливаючи на здорові клітини.

Про це пише Al Jazeera.

Як відзначають вчені, бджолина отрута стимулює загибель ракових клітин при лікуванні тричі негативного раку молочної залози (ТНРМЗ).

Використовуючи отруту 312 бджіл з Перта (Західна Австралія), Ірландії та Англії, доктор Сіара Даффі з Інституту медичних досліджень Гаррі Перкінса і Університету Західної Австралії досліджувала його вплив на підтипи раку молочної залози, включаючи тричі негативний рак молочної залози, способи лікування якого на сьогоднішній день обмежені.

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Nature Precision Oncology, бджолина отрута дуже швидко знищує клітини тричі негативного і HER2-позитивного раку молочної залози.

HER2-це білок, який знаходиться на поверхні всіх клітин молочної залози і відіграє важливу роль у розвитку раку молочної залози. Ракові клітини з рівнем вмісту цього білка вище норми називаються HER2-збагаченими клітинами раку молочної залози. Вони, як правило, ростуть і діляться швидше, ніж у інших типах раку молочної залози, але, швидше за все, піддаються лікуванню препаратами, орієнтованими конкретно на білок HER2.

Новини за темою: Як дожити до старості без хвороб, або Вчені відкрили секрет довголіття? Дослідження

Рак молочної залози є найбільш поширеним видом раку серед жінок у всьому світі і другою за частотою причиною смерті від раку серед жінок.

За даними Американського онкологічного товариства, на тричі негативний рак молочної залози припадає від 10% до 15% всіх випадків захворюванням раку молочної залози.

При тричі негативному раку молочної залози ракові клітини не містять рецепторів естрогену або прогестерону, а також виробляють мало білка HER2.

Тричі негативний рак молочної залози відрізняється від інших типів раку молочної залози тим, що він розвивається швидше, погано піддається лікуванню, а якщо і піддається, то з набагато гіршим прогнозом.

За даними Американського онкологічного товариства, деякі жінки страждають від пухлин, що містять більшу кількість білка, і цей вид раку називається HER2-позитивним раком молочної залози.

Протиракові властивості

За словами доктора Даффі, метою її дослідження було вивчити протиракові властивості бджолиної отрути при лікуванні різних типів раку грудей. Зокрема, вчені вивчили речовину, що міститься в бджолиній отруті, відому як мілетин.

"Ми виявили, що отрута медоносної бджоли і мілетин, зокрема, значно знижують сприйнятливість до тричі негативного і HER2-позитивного раку молочної залози", - пояснила доктор.

"Токсин виявився дуже сильним. Певна концентрація отрути медоносної бджоли може призвести до загибелі 100% ракових клітин, не впливаючи на здорові клітини. Ми виявили, що мілетин може повністю знищити мембрани ракових клітин за 60 хвилин", - додала вона.

Було виявлено ще одна незвичайна властивість мілетина - протягом 20 хвилин він зміг значно зменшити хімічні сигнали, необхідні для росту і поділу ракових клітин.

"Це неймовірно захоплююче спостереження. Як виявилося, мілетин, основний компонент отрути медоносної бджоли, може пригнічувати ріст клітин раку молочної залози, особливо тричі негативного раку грудей", - зауважив головний науковий співробітник Університету Західної Австралії професор Пітер Клінкен.

"Це дослідження допомогло визначити, як мілетин втручається в сигнали між раковими клітинами, знижуючи швидкість їхнього поділу. Це ще один прекрасний приклад того, як речовини, що зустрічаються в природі можуть бути використані для лікування людських захворювань", — додав професор. Доктор Даффі перевірила, чи можна застосовувати мілетин разом з сучасними препаратами для хіміотерапії, оскільки він створює пори в мембранах ракових клітин, що дозволяє лікарським препаратам проникати в клітини і прискорювати їх загибель.

"Ми з'ясували, що мілетин можна використовувати разом з препаратами для хіміотерапії, такими як доцетаксел, при лікуванні агресивних типів раку молочної залози. Комбінація мілетину та доцетакселу продемонструвала високу ефективність у зниженні темпів росту пухлини у мишей", - сказала вона.

У майбутньому необхідно продовжити дослідження, присвячені впливу бджолиної отрути на ракові клітини, для визначення оптимального способу доставки мілетина до клітин, ступеня його токсичності і максимально переносимої дози.

Усама Абу ар-Руб

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...