Астрофізикам вдалося уточнити вік Всесвіту

In-space
In-space

Інтернет-видання про наукові досягнення і відкриття в області астрономії, космосу та космонавтики

Чорна діра, бачення художника

NASA/JPL-Caltech

Скільки років Всесвіту? Астрофізики обговорюють це питання протягом десятиліть. Телескоп "Atacama Cosmology Telescope" дозволив це з'ясувати.

Про це пише In-space.

Дані, зібрані 6-метровим телескопом "Atacama Cosmology Telescope", дозволили уточнити вік Всесвіту – він становить 13,79 мільярда років ± 21 мільйон років. Отриманий результат відповідає оцінкам, заснованим на вимірах реліктового випромінювання супутником ESA "Planck", і ставить під сумнів висновки однієї з дослідницьких груп, яка заявила минулого року, що Всесвіт на сотні мільйонів років молодше.

"Ми звикли вважати, що Всесвіту близько 13,77 мільярда років, плюс-мінус 40 мільйонів років. Тепер ми уточнили його вік. Можливо, 21 мільйон років звучить як велика невизначеність, але насправді це дуже точно. Уявіть собі лікаря, що оглядав 50-річного пацієнта, який, виходячи з його поточного стану, а не з історії хвороби, оцінює його вік з точністю до 25 днів!" – розповідають учасники проєкту.

Частина нової карти найдавнішого світла у Всесвіті, створеної за даними телескопа "Atacama Cosmology Telescope". Представлена ділянка покриває область простору шириною 20 мільярдів світлових років. Світло, що випромінюється всього через 380 000 років після Великого вибуху, відрізняється поляризацією (представлений тут червоним або синім кольором). Астрофізики використовували відстань між цими варіаціями для розрахунку нової оцінки віку Всесвіту ACT Collaboration

Телескоп "Atacama Cosmology Telescope", розташований у пустелі Атакама на півночі Чилі, оснащений дуже чутливою камерою, яка фіксує поляризоване світло. Він налаштований на роботу на довжинах хвиль близько декількох міліметрів, і найяскравіше для нього на небі – це теплове випромінювання, що залишилося від плазми, яка заповнила ранній Всесвіт.

Новини за темою: Отримано нові докази занесення життя з космосу

"Яскравість неба говорить нам про структуру раннього Всесвіту. Поляризація – про рух. Разом дані дають дуже детальну картину. Наші спостереження тривають. Наступна велика мета – знайти крихітні порушення парності в картині поляризації. Якщо ми побачимо це, то це ключ до гравітаційного випромінювання, що генерується з найперших моментів народження Всесвіту. Багато проєктів, а не тільки ми, шукають цей сигнал", – роблять висновок учасники спостережень.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...