Анатолій Бурміч: Спроби представників США, ЄС і НАТО втрутитися в реформу СБУ неприпустимі!

Анатолій Бурміч
Анатолій Бурміч

Народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя"

Анатолій Бурміч

Фото з відкритих джерел

В цей час закінчується місія робочої групи з підготовки до подачі в зал Верховної Ради на перший розгляд законопроєкту №3196 про реформування Служби безпеки України. На початок вересня робочою групою спільно з СБУ був підготовлений текст цього законопроєкту, який повністю відповідає вимогам Конституції, Закону "Про національну безпеку України", інших законів, досвіду європейських і північноамериканських країн, нинішньої ситуації в Україні та взагалі здоровому глузду. Всі побажання експертів, груп були максимально враховані, і законопроєкт міг набрати необхідну кількість голосів у Верховній Раді.

Однак лист, що з'явився незрозуміло на якій підставі, може запалити нові дискусії та відкинути прийняття закону на невизначений термін. Ніякими документами, письмовими угодами участь осіб, які підписали лист, у реформуванні української спецслужби не передбачено. Особисто я, як народний депутат України, розглядаю цей лист як втручання в законотворчий процес суверенної держави з елементами тиску і шантажу.

Ліквідація напрямку роботи Служби безпеки України з виявлення підривної діяльності іноземних спецслужб на каналі боротьби з корупцією та організованою злочинністю призведе до уразливості та ослаблення країни, її суверенітету. Як відомо, вербування агентів серед українських громадян здійснюються, як правило, серед корупціонерів і представників міждержавних організованих злочинних формувань.

Пропонований підписантами листа перехід від статусу військовослужбовців до цивільних суперечить Конституції та призведе до відкритості роботи спецслужби, а в нинішніх умовах внутрішніх і зовнішніх конфліктів – до зниження ефективності роботи СБУ.

Ми будемо відстоювати своє бачення реформи СБУ і перетворення цього головного в системі безпеки країни органу в ефективний важіль захисту суверенітету і незалежності України. Для цього ми подали в Раду інший законопроєкт про реформу СБУ №3080.

 

Анатолій Бурміч

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...