Активісти звернулися до Зеленського з проханням допомогти в розслідуванні корупції Павелка

ГОРДОН
ГОРДОН

Українське інтернет-видання 

Правоохоронці розслідують сім кримінальних проваджень, у яких фігурує у тому числі Андрій Павелко

Фото з відкритих джерел

Голова ГО "Ініціативи майбутнього" Олександр Воробей оприлюднив звернення до президента України Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова і всіх народних депутатів із проханням довести до кінця розслідування футбольної корупції, зокрема діяльності президента Української асоціації футболу Андрія Павелка.

Про це пише "ГОРДОН".

Влада має сприяти розслідуванню корупції президента Української асоціації футболу Андрія Павелка – щоб притягнути його до відповідальності за розкрадання державного бюджету та інші масштабні фінансові махінації. З таким закликом звернувся до президента України Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, спікера ВР Дмитра Разумкова, а також усіх народних депутатів голова ГО "Ініціативи майбутнього" Олександр Воробей. Його заява є у розпорядженні видання "ГОРДОН".

"Ми звернулися по допомогу в доведенні до переможного кінця розслідування футбольної корупції до тих, кому народ України надав безпрецедентні можливості. До тих, хто повинен, а отже, може", – ідеться у зверненні.

За словами активіста, насамперед ідеться про:

  • "брехливі" декларації, якими Павелко "як народний депутат прикривав своє розкішне життя, в основі якого лежать украдені в держави гроші";
  • конфлікт інтересів – "коли Павелко одночасно діяв як голова комітету Верховної Ради з питань бюджету і президент УАФ";
  • футбольні майданчики, які можна було побудувати завдяки наданим ФІФА і УЄФА грошам, "однак які коштували державному та місцевим бюджетам України 1,5 млн грн за штуку, унаслідок чого Павелко зі спільниками поклали собі в кишеню сотні мільйонів";
  • чималі суми, які осіли на рахунках фірм-прокладок під приводом закупівель таких "життєво необхідних для футболу" продуктів і товарів, як елітний чай і кава, морепродукти, лампочки тощо – "причому все це так і залишилося купленим лише на папері й не доправленим в Україну, а це не говорить – кричить про масштабну корупційну схему";
  • аферу із "заводом" із виробництва штучного покриву, "чиє уявне "будівництво", а потім і зовсім реальна втеча з-під Києва в Краматорськ стали прикриттям грабунку українців";
  • десятки мільйонів євро від ФІФА та УЄФА, які "безслідно розчинилися в бездонних кишенях керівництва УАФ та їхніх спільників".

"Уже 2,5 роки ми б'ємося об стіну корумпованої байдужості та кругової поруки однопартійців [експрезидента Петра] Порошенка, доводячи: Павелко і його банда зіштовхують український футбол у прірву, спалюючи міжнародну репутацію України. Його вже вигнали з дисциплінарного комітету ФІФА, а сам він став об'єктом викривальних статей такий світових гігантів журналістики, як Washington Post, Daily Mail, Associated Press, а крім того – розслідувань у низці країн та організацій", – зазначає Воробей.

Він вважає, що однопартійці Павелка, "які зараз перебувають у тій самій порошенківській фракції", влаштували істерику у відповідь на розслідування його корупції парламентською тимчасовою слідчою комісією.

"Схоже, комісія підібралася до Павелка досить близько. Але до притягнення винних у масштабних розкраданнях до відповідальності ще багато спільної роботи. Тому ми просимо владу не уподібнюватися своїм попередникам, а максимально широко сприяти розслідуванню цинічних корупційних схем, збудованих Павелком", – резюмував Воробей.

Журналісти програми "Схеми" ("Радіо Свобода") у жовтні 2018 року повідомили, що глава ФФУ Андрій Павелко пов'язаний з офшорною компанією S.D.T FZE, зареєстрованою в ОАЕ, через яку з бюджету ФФУ вивели понад $1 млн. Зазначали, що через цей офшор "ФФУ Продакшн" закупила обладнання з виробництва покриву для футбольних полів на загальну суму приблизно $6 млн. За даними "Схем", принаймні в частину контрактів було закладено переплату в розмірі 20%, через що на рахунках офшору "осіло" понад $1 млн.

У листопаді 2019 року в Офісі генпрокурора повідомляли, що правоохоронці розслідують п'ять кримінальних проваджень, у яких фігурує керівництво УАФ (ФФУ), зокрема і Павелко.

Адвокат Павелка Володимир Тимошенко стверджував, що кримінальних проваджень, у яких його підзахисний фігурував би як підозрюваний, немає.

У 2019 році Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію, яка має розслідувати ймовірні факти корупції та зловживання службовим становищем Павелка під час реалізації бюджетної програми будівництва футбольних полів у 2017–2018 роках.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...