Новини » Світ Читать эту новость на русском

АК-47 серед пістолетів, або Як російська розробка набуває культового статусу

The National Interest
The National Interest

Американське аналітичне видання з військово-політичної тематики з друкованим журналом

Пістолет Лебедєва ПЛ-15 Vitaly V. Kuzmin

У Росії завершена розробка пістолета ПЛ-15, який за своїм універсалізмом, точністю, надійністю та легкістю в обігу може порівнятися з легендарним автоматом Калашникова. Чи вдасться російським зброярам зробити його таким же популярним у світі, як АК-47?

Про це пише The National Interest.

Чи це можливо?

Оцінка збройового експерта Ларрі Вікерса — "першокласна зброя, точна, легка у використанні та швидко перезаряджається" — повторює розхожі похвали на адресу АК-47, популярного автомата у світі. Але на думку сайту The War Zone, однієї ефективності пістолету Лебедєва (ПЛ-15) для культового статусу може і не вистачити.

Концерн "Калашников", найбільший у Росії виробник зброї та візитна картка геніального винахідника АК-47 Михайла Калашникова, виходить за рамки своєї легендарної штурмової гвинтівки (так у тексті — прим. Ред.). Компанія розробляла прототипи найрізноманітнішої зброї, від автономних танків до потужних снайперських гвинтівок, але найбільше російські зброярі радіють вдосконаленому пістолету Лебедєва ПЛ-15. Якщо пощастить, пише The War Zone, він може стати "АК-47 серед пістолетів".

Пістолет, розроблений як універсальна зброя спільно з російським спецназом і спортсменами, в цей час проходить випробування і незабаром може опинитися в кобурі у військових і правоохоронних органів по всьому світу, повідомив генеральний директор "Калашникова" Олексій Криворучко.

"Випробування ведуться, і ми сподіваємося, що вони будуть завершені цього року, — сказав Криворучко. — Ми сподіваємося, що пістолет буде затребуваний Міністерством оборони, військовими та правоохоронними органами".

Новини за темою: Військовий спадок СРСР: П'ять найбільш грізних видів озброєнь

Компанія має репутацію надійного виробника зброї. Ідея надійного пістолета в дусі всюдисущої штурмової гвинтівки АК-47 дуже приваблива. Як розповіли у "Калашникові", новий пістолет під патрон 9х19 мм відрізняється малою товщиною — від 21 мм в передній частині до 28 мм в районі рукоятки. Двостороннє розташування і конфігурація системи управління ПЛ-14 дозволяють використовувати його і правою, і лівою рукою, а характеристики зброї роблять його комфортним з точки зору віддачі, підкидання після пострілу і швидкого повернення на лінію прицілювання.

У ПЛ-15 є індикатор наявності патрона в патроннику, що дозволяє візуально або "на дотик" визначити, чи заряджена зброя. Нестандартна геометрія патронника дозволяє стріляти патронами з нестандартною довжиною гільзи.

Компанія вперше продемонструвала прототип ПЛ-14 у 2015 році на форумі по військовій екіпіровці в Москві, а потім представила оновлену версію. У відеоролику від грудня 2015 року як ветеран американського загону "Дельта" та експерт з вогнепальної зброї Ларрі Вікерс (Larry Vickers) тестує оригінальний ПЛ-14.

Оцінка Вікерса — "першокласна зброя, точна, легка у використанні та швидко перезаряджається" — повторює часті похвали на адресу АК-47, популярної гвинтівки у світі. Але на думку The War Zone, однієї ефективності пістолету Лебедєва (ПЛ-15) для культового статусу може й не вистачити.

З 2014 року падіння світових цін на сиру нафту, а це важлива стаття російського експорту, і міжнародні санкції проти уряду в Москві призвели до значного спаду російської економіки. Сполучені Штати та Європейський союз ввели заборону на поїздки й торгівлю на знак протесту проти дій Кремля в Україні та в Сирії.

У жовтні 2016 року стали з'являтися повідомлення, що Кремлю наступного року, можливо, доведеться скоротити витрати на оборону на 30%. Один експерт припустив, що реальні скорочення складуть менш як 10 відсотків, але все одно будуть значними.

Виходячи з побаченого, ПЛ-15, безумовно, відповідає опису "АК-47 серед пістолетів". Але чи вистачить у російських військових грошей перетворити цю зброю в найпопулярніший пістолет світу — зовсім інше питання.

Джаред Келлер

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...