Афера для сімох: Як Садовий ошукав львів’ян на 10 мільйонів доларів

Вголос
Вголос

Інформаційне агентство

Андрій Садовий Фото - з відкритих джерел

Не відкладай на завтра те, що можеш зробити сьогодні – твердить відома і, схоже, улюблена приказка Андрія Садового. Бо відкладати на завтра те, що можна ВКРАСТИ сьогодні, він не збирається. Особливо – в останній рік на посаді.

Афера, про яку розповідаємо в цьому матеріалі, почалася ще у вересні 2018 року. Тоді, за активного лобіювання Садового, об’єкти трамвайного депо на вулиці Сахарова у центрі Львова передали компанії "Лем Стейшн". Передали задарма. Під нібито "інвестиційний проект" – зведення "інноваційно-креативного простору". Минуло більше двох років і з’ясувалося: не буде ні інвестицій, ні простору – буде чергова торгово-офісна забудова. За гроші мешканців Львова і з вигодою для Садового.

Засідання Виконавчого комітету Львівської міської ради 31 січня зібрало особливу увагу журналістів, громадських активістів і депутатського корпусу. Адже одним із питань, винесених на розгляд чиновників, було погодження містобудівних умов та обмежень для згаданої вище реконструкції депо компанією "Лем Стейшн".

Досі у мерії офіційно повідомляли, що на базі депо компанія повинна збудувати зони для стартапів, ІТ, громадських подій воркшопів, винахідництва, центрів для навчання, парковий та студентський простір, лабораторії для наукових розробок, новий громадський простір… Коротше кажучи, багато креативного, новомодного, корисного і потрібного для львів’ян.

Втім, у депутатському корпусі Львівської міської ради обіцянки Садового з командою від самого початку ставили під сумнів.

Так, голова фракції УГП Тарас Чолій ще в 2018 році наголошував, що мерія провела конкурс без конкурсу, надаючи депо в оренду: у компанії "Лем Стейшн" дивним чином не з’явилося жодного конкурента. А голова фракції "Блок Петра Порошенка" Петро Адамик заявляв, що компанія, яку мерія називає "інвестором", взагалі не має коштів на проведення робіт і готується брати кредит у банку.

Із критикою відповідного рішення виступав і голова фракції ВО "Свобода" Маркіян Лопачак. "Ще коли це питання розглядалося на сесії, я наголошував на тому, що цю річ потрібно продавати на аукціоні, з чіткими вимогами, що там має будуватися, для чого, з цільовим призначенням. І тоді ми би в місто залучили десятки чи сотні мільйонів гривень, мали би з того якийсь зрозумілий зиск. А зараз просто віддали комунальне приміщення комерційній структурі. Отримуємо черговий комерційно-розважальний центр у приватній власності в самому центрі міста, а громада міста від того абсолютно нічого не буде мати. Ні користі, ні зиску, ні впливу на безпосередню участь у долі цього приміщення", – каже Лопачак.

Можна було б припустити, що критика з боку опозиційних до Садового і його "Самопомочі" політичних сил – це лише елемент політичної боротьби. Однак, цього разу навіть чиновники Садового підтвердили: справа сумнівна.

Секретар Львівської міської ради Анатолій Забарило на засіданні виконкому заявив, що не готовий підтримати рішення, адже компанія фактично за рахунок міста збирається будувати комерційні приміщення замість обіцяного “інноваційного простору”.

“У вас там пільгова орендна плата за землю, пільгова орендна плата за приміщення… Ми хочемо побачити креативний простір, але, подивившись цей проект, я побачив: перший поверх – комерція, два рівні – кафе, переговорні, офісні приміщення. А в чому креативний простір?" – звернувся Забарило до представника компанії.

Чиновники мерії також зазначили: компанія "Лем Стейшн" безкоштовно отримала під реконструкцію об’єктякий легко можна було б продати з аукціону будь-якій іншій компанії за щонайменше 6-10 мільйонів доларів. І наголосили: такі компанії знайшлися б швидко.

До обговорення долучився також голова Громадської організації "Розвиток громади" Назар Лисяк. Активіст наголосив, що у містобудівній документації, яку розглядає виконком, є низка порушень, і сама мерія порушила законодавство під час передання земельної ділянки в оренду ще в 2018 році.

Однак у справу втрутився сам Андрій Садовий. Спочатку заявив, що співпраця з "Лем Стейшн" містові необхідна, а тоді перервав виступ Лисяка і терміново поставив рішення на голосування. Більшість знехтувала своїми ж зауваженнями, висловленими кілька хвилин перед цим, і проголосувала так, як сказав міський голова – тобто "за".

Окрім того, міський голова анонсував ще й продовження своєї афери. На засіданні того ж таки виконавчого комітету дав доручення управлінню комунальної власності переглянути умови оренди приміщення на території трамвайного депо для Львівського історичного музею. Тобто обіцяв: забере приміщення у музею, щоб віддати його під забудову фірмі "Лем Стейшн".

Перебіг засідання виконавчого комітету та заяви чиновників ЛМР можна переглянути на трансляції, яку проводив телеканал НТА:

У розмові із "Вголосом" голова ГО "Розвиток громади" Назар Лисяк пояснив, які зауваження мав до мерії:

"Перше: перед тим, як земельну ділянку відводили “Лем Стейшн” і вилучали з “Львівелектротрансу”, відповідно до земельного законодавства, мав відбутися поділ цієї земельної ділянки. Адже із загальної площі 1,8 га віддавали 0,04 га. Для цього мало бути рішення сесії ЛМР.

Друге. Оскільки це масштабний проєкт, його мала би розглядати містобудівна рада, експерти мали би дати свої висновки. Але цього не відбулося.

Третє. У затверджених сьогодні містобудівних умовах не вказано ні кадастрового номеру, ні площі земельної ділянки. А це означає, що фірма фактично отримає всі 1,8 га території, а не 0,04 га, про які йшла мова від самого початку. Без жодних дозвільних документів.

Четверте. Сам Садовий на виконкомі зауважив, що це історична будівля, історичний ареал міста. Так от в історичному ареалі максимально дозволена висота забудови – 18 метрів. А в містобудівних умовах вказано 21 метр.

Я намагався сказати про це на засіданні виконавчого комітету, щоб почути пояснення мерії або ж вказати їй на помилки, які треба виправити. Однак Садовий просто заткнув мене. Тепер уже зрозуміло, що питання це корупційне і зацікавлений в ньому сам Садовий".

Підтвердження цим словам активіста можна знайти досить просто – у мережі Інтернет. Якщо поглянути на імена власників фірми "Лем Стейшн".

Згідно з даними бізнес-сервісу YouControl, власниками ТзОВ “Лем Стейшн” є шестеро близьких до Садового осіб: Марк ЗархінОлег ДріньДмитро КосарєвОлег Мацех, Тарас Кицмей та Тарас Добрянський. Троє останніх зі списку заслуговують особливої уваги.

Олег Мацех – колишній експерт "Реанімаційного пакету реформ", так званого українського "соросятника", з якого вийшло чимало членів "Самопомочі". А також – кількарічний підлеглий Садового – голова ЛКП "Лев".

Тарас Кицмей – співзасновник ІТ-компанії SoftServe, створеної також за участі Тараса Вервеги – депутата Львівської облради від "Самопомочі". Саме цій компанії Садовий, очевидно, невипадково дає замовлення від міста на 12 мільйонів євро – впровадження електронного квитка. І саме ця компанія, подейкують у Львові, займається організацією так званих "ботоферм" у соцмережах задля відбілювання іміджу Садового напередодні чергових місцевих виборів.

Тарас Добрянський – колишній позаштатний радник Садового, а разом з тим – готельєр, якого пов’язують зі скандалом довкола одного з найдорожчих готелів міста –“Леополіс”. Напередодні "Євро-2012" Садовий віддав йому аж три будинки у самісінькому центрі міста за смішною ціною, внаслідок чого Львів недоотримав 27 мільйонів гривень. Детально про це – у розслідуванні телеканалу ЗІК від 2015 року:

Така от розкладочка на сімох. І нічого дивуватися. Взяв і зробив, як і писав на білбордах під час минулих виборів.

Оригінал на Vgolos.com.ua.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...