п'ятниця, 11 жовтня, 2019, 10:09 Новини ВВС Україна
"День в устричному барі". Західна преса про марафон Зеленського

Провідні світові ЗМІ не оминули увагою пресмарафон українського президента. Західні видання опублікували його коментарі про скандал навколо Трампа та порівнювали його спілкування зі ЗМІ з пресконференцією Путіна.

Провідні світові ЗМІ не оминули увагою пресмарафон українського президента. Західні видання зосередилися на його коментарях щодо скандалу з Трампом, порівнювали його пресконференцію з Путіним і відзначали нападки на незалежну пресу.

"Широкий жест"

З того часу, як з'явилися повідомлення про телефонну розмову Володимира Зеленського із президентом США Дональдом Трампом, для українського президента новини були поганими, пише Guardian, згадуючи про протести щодо "мирної угоди", не надто вдалий візит МВФ та відставку одного з членів нової команди.

Для того, щоб відновити контроль над дискурсом, на думку Офісу президента, потрібен був "широкий жест". Цим жестом став пресмарафон тривалістю в 14 годин, "який під кінець більше нагадував форсований марш", пише видання.

У четвер, 10 жовтня, команда Зеленського прагнула розвінчати закиди журналістів про те, що він недоступний для ЗМІ, і показати, що він має намір бути іншим президентом для країни, яка десятиріччями страждала від корупції та олігархів, пише LA Times.

Пресмарафон
Getty Images

"Зеленський приймав питання на Kyiv Food Market на переобладнаному заводі зброї "Арсенал", сидячи за широким столом поруч з ятками із написом "Устриці та ігристе", - пише Guardian. Локацію ретельно обирали, щоб продемонструвати відкритість ОП, зазначає видання.

Формат довгоочікуваної пресконференції був таким же незвичним, як і місце, пише Bloomberg у статті під заголовком "Зеленський відповідає на питання про Трампа, проводячи день в устричному барі".

"Тим часом, пересічні люди блукали довкола лише за кілька метрів, купуючи мафіни та періодично вигукуючи власні питання чи скарги. Захід нагадував улюблений формат пана Зеленського - театр", - пише New York Times.

Порівняння з Путіним

"Формат заходу був неначе прямісінько зі школи спілкування зі ЗМІ Володимира Путіна", - пише Bloomberg, згадуючи про щорічні "шоу" російського президента, де він годинами відповідає на питання.

Пресмарафон
Getty Images

А от Los Angeles Times відзначає "разючий контраст" з пресконференціями Путіна, на яких він відповідає "на заздалегідь узгоджені питання від ЗМІ, обраних Кремлем".

"Жодних питань заздалегідь і не обираючи який саме репортер має поставити питання", - пише про захід Зеленського Washington Post, відзначаючи відмінність із заходами для преси в Білому домі, "де брифінги та пресконференції фактично зникли, а посадовці відмовляються мати справи з Конгресом".

На думку видання, пресмарафон Зеленського став вільною дискусією, настільки наближеною до спонтанної, наскільки це можливо для лідера країни.

Шалена зацікавленість

Зважаючи на те, що Зеленський опинився в центрі скандалу з Трампом, Bloomberg відзначає шалену зацікавленість в особі українського президента у світі. "Журналісти американських телеканалів та інших міжнародних ЗМІ стрибнули на нічний літак, щоб прибути на захід, який організували нашвидкуруч", - пише видання.

Впродовж дня журналісти знову і знову повертали Зеленського до питання про Трампа та роль України в розслідуванні щодо імпічменту президента США, пише New York Times.

Поки що Зеленський тримав виклик зі стриманістю і своєрідною зухвалістю, що принесла йому славу в себе в країні, зазначає газета.

"Основним посланням Зеленського до США було - "не втягуйте нас у це", - пише Guardian.

Втім, для багатьох драма у далекому Вашингтоні здається віддаленою в порівнянні з більш нагальними місцевими питаннями, пише New York Times.

Західні видання відзначають, що місцеву пресу більше цікавили війна на Сході України, відносини з Росією, корупція в Україні та питання щодо Ігоря Коломойського.

Український президент був переважно спокійним у такому неофіційному форматі, але час від часу дратувався, пише Independent. "Найочевиднішим це було, коли Зеленського спитали щодо його залежності від Коломойського", - зазначає видання.

Відповіді українського президента не здалися вичерпними для західної преси. "Якщо це спроба раз і назавжди залишити позаду всі суперечності щодо Трампа, Байдена, Путіна, Донецька, "Бурізми" та Джуліані, його періодично роздратовані репліки дають можливість припустити, що це навряд чи станеться", - зазначає Washington Post.

Суперечки зі ЗМІ

Юлія Мендель
Getty Images
Прессекретарка президента Юлія Мендель

Захід мав стати відповіддю журналістам, які скаржилися на непрозорість Офісу Зеленського і звинувачували його речницю в тому, що вона фізично відтягувала їх від президента, пише Guardian.

"Втім, результат був не завжди переконливим", - відзначає газета, згадуючи про те, як на початку пресконференції Зеленський став питати журналіста видання НВ чому їхній інвестор є громадянином Чехії, а не України.

"Дехто сумнівається, чи справді він такий реформатор, яким намагається себе подати. У четвер він сперечався з кількома репортерами, явно роздратувавшись, коли йому поставив питання журналіст з видання, яке його критикує", - пише про той самий інцидент Bloomberg.

На суперечку звернули увагу кілька західних видань. Indendent назвала слова Зеленського "тривожними ознаками нетолерантності щодо незалежних ЗМІ".

Огляд підготувала Ганна Чорноус, Служба BBC Моніторинг

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!

ВВС Україна


реклама
реклама
Top
2020-12-01 08:58 :20