четвер, 10 жовтня, 2019, 19:07 Новини ВВС Україна
В Ірані жінки відвідали футбольний матч - вперше з 1979 року

Після Ісламської революції 1979 року в Ірані жінкам було заборонено перебувати на стадіонах, де грають чоловіки.

Іран
AFP

Влада Ірану вперше з 1979 року дозволила жінкам відвідати футбольний матч - вони були присутні на стадіоні під час поєдинку, в якому збірна їхньої країни зустрілася з командою з Камбоджі. Поєдинок завершився із рахунком 14:0 на користь Ірану.

Одразу після Ісламської революції 1979 року в Ірані жінкам було заборонено перебувати на стадіонах, де грають чоловіки.

Попри історичне рішення дозволити жінкам відвідувати футбольні матчі, правозахисна організація Amnesty International все одно розкритикувала спосіб, у який це було зроблено.

За словами правозахисників, для жінок випустили обмежену кількість квитків - 3 500 - і виділили для них на стадіоні окремий сектор.

В Amnesty International кажуть, що цього замало, і закликають повністю скасувати будь-які обмеження для жінок.

Чому заборону скасували?

На початку вересня іранська вболівальниця Сахар Ходаярі була затримана, коли спробували потрапити на стадіон у чоловічому одязі.

Вона побоювалася, що її посадять, і підпалила себе біля будівлі суду. Приблизно через тиждень вона померла від отриманих опіків.

Загибель жінки викликала обурення як у самому Ірані, так і за його межами.

На знак солідарності чимало європейських футболісток почали виходити на поле з блакитними пов'язками - так вони вшановували пам'ять Ходаярі, яка одягалася у блакитні кольори своєї улюбленої команди.

Іран
Getty Images

Після трагічного інциденту у світі все частіше почали лунати заклики виключити іранську футбольну федерацію з ФІФА.

Наприкінці вересня делегація ФІФА тиждень перебувала в Ірані, де обговорювала найближчий матч місцевої національної збірної.

Саме після цієї зустрічі іранська влада запевнила, що жінкам дозволять відвідувати футбольні поєдинки.

Заборона на відвідування матчів для жінок не прописана в іранських законах, проте на практиці цього принципу суворо дотримувалися упродовж кількох десятиліть.

Виняток був зроблений минулого року, коли заборону тимчасово скасували під час трансляцій матчів Чемпіонату світу з футболу, які демонструвалися на великих екранах на стадіоні в Тегерані.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!

ВВС Україна


реклама
реклама
Top
2020-12-01 08:34 :15