субота, 20 липня, 2019, 18:25 Новини ВВС Україна
Висадці на Місяць 50 років: найвідоміші фотографії з місії "Аполлону-11"

Рівно 50 років тому 20 липня 1969 на поверхню Місяця вперше ступила нога людини, американця Ніла Армстронга. Всю місію астронавти знімали те, що з ними відбувалося.

НІл Армстронг на Місяці
NASA

50 років тому 20 липня 1969 року на поверхню Місяця вперше ступила нога людини. Нею став американець Ніл Армстронг.

"Аполлон-11" запустили 16 липня, а 24-го його екіпаж повернувся на Землю. Всі ці дев'ять днів астронавти знімали те, що з ними відбувалося.

Багато з тих фотографій потім стали ледь не культовими, оскільки прекрасно передають атмосферу першої в історії місячної експедиції.

16 липня 1969 року

Ніл Армстронг веде свій екіпаж на борт ракети-носія Сатурн-5
NASA

Ніл Армстронг веде свій екіпаж на борт ракети-носія Сатурн-5. З собою він несе ранець портативної системи життєзабезпечення. Вже через чотири дні Армстронг буде крокувати Місяцем.

Запуск ракети
NASA

О 9 годині 32 хвилини за північноамериканським східним літнім часом "Аполлон-11" стартував з космодрому Космічного центру імені Кеннеді. За пів години до зльоту командир Армстронг передав, що він та інші члени екіпажу (Майкл Коллінз і Едвін Олдрін) почувають себе дуже добре: "Прекрасний ранок сьогодні!"

Коллінз з телекамерою
NASA

Через годину після зльоту Армстронг сфотографував Майкла Коллінза з телекамерою.

17 липня 1969 року

Земля з космосу
NASA

Капсула з екіпажем мчала до Місяця. Астронавти тоді зробили цей знімок Землі, що віддаляється від них. Він і понині залишається однією з найзнаменитіших фотографій програми "Аполлон".

18 липня 1969 року

Едвін (Базз) Олдрін засовує до кишені сонячні окуляри
NASA

Едвін (Базз) Олдрін засовує до кишені сонячні окуляри, перебуваючи в місячному модулі "Орел", пілотом якого він був і який через день доставить його й Армстронга на поверхню Місяця.

19 липня 1969 року

Зворотня сторона Місяця
NASA

"Аполлон-11" вийшов на місячну орбіту, і екіпаж почав фотографувати поверхню зворотного боку Місяця. Ось тоді-то Майкл Коллінз і вигукнув: "Боже, та вони величезні!", Маючи на увазі гори й кратери.

20 липня 1969 року

Слід на поверхні Місяця
NASA

Через 102 години й 45 хвилин після старту місячний модуль "Орел", відокремившись від командного модуля "Колумбія", здійснив посадку. Коли Олдрін і Армстронг вийшли з нього, вони зробили кілька фотографій, в тому числі й цю, що стала культовою: слід черевика астронавта Олдріна.

Прапор на Місяці
NASA

Олдрін і Армстронг встановили на місячній поверхні американський прапор, і Олдрін віддав йому військове вітання. Розсувний механізм телескопічного флагштока трохи заїло, тому повністю розтягнути полотнище не вдалося, на знімку воно провисає.

Олдрін на Місяці
NASA

На цьому знімку Армстронга — Олдрін, але в склі шолома відбивається й Армстронг, який стоїть на поверхні Місяця. Цей подвійний портрет публікувався найбільш часто з фотографій усіх місій програми "Аполлон".

Армстронг після повернення з місяця
NASA

Після прогулянки тривалістю приблизно у дві з половиною години — знову в місячному модулі. Армстронг у захваті від того, як гладко все пройшло. Потім він розповість, що відчував у той момент: часу, відведеного на дослідження Місяця, виявилося занадто мало!

21 липня 1969 року

Повернення місячного модуля
NASA

Поки Армстронг і Олдрін були на Місяці (майже 22 години), Майкл Коллінз пілотував модуль "Колумбія". Цей знімок він зробив, коли модуль "Орел" наближався до "Колумбії" для стикування. На горизонті видно Землю, що сходить над Місяцем.

Місяць
NASA

А тепер час повертатися додому, на Землю. На прощання екіпаж робить кілька знімків величезного сірого каменю, що висить у космосі, на якому вони побували.

22 липня 1969 року

Земля наближається
NASA

А ось і Земля, вона стає все ближчою. Хоча з такої відстані важко розгледіти деталі, Південну Америку видно добре.

23 липня 1969 року

Земля
NASA

Половина шляху від Місяця до Землі подолана, і вже видно Сахару в усій її темно-помаранчевій красі.

24 липня 1969 року

Земля вже настільки близько, що не вміщається в видошукач фотокамери
NASA

Земля вже настільки близько, що не вміщається в видошукач фотокамери. Сьогодні — приземлення.

Приземлення на воду
NASA

Приводнення! Все пройшло щасливо, командний модуль "Колумбія" гойдається на хвилях Тихого океану. Астронавтів забирають на надувний човен для дезінфекції, а потім — у карантин, який тривав для них до вечора 10 серпня.

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою можна на сайті BBC Future.

Хочете отримувати цікаві статті в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!

...

ВВС Україна


реклама
більше новин
реклама
Top
2019-08-20 08:53 :40