Знову всі у підземку: Що змінилося у правилах проїзду в метро і чому пасажири нехтують застереженнями

Топ-новина
Топ-новина
У метро наклеїли нагадування для пасажирів kyivcity.gov.ua

Поки невідомо, які зміни проїзду у метро так і залишаться після завершення карантину

З понеділка, 25 травня, Київський метрополітен відновив роботу. Здавалося б: транспортний колапс та довгі нудні затори мають зникнути – підземка ж бо візьме на себе пасажирське навантаження і багатьом таксі більше не знадобляться. Однак ні. Метро запрацювало, до речі, за оновленими правилами, а заторів не поменшало. Але про все – по черзі. Далі – про найважливіші зміни, що тепер стосуватимуться кожного пасажира метро.

Метро відкрито – транспортна істерика згасає

Минуло понад два місяці з тих пір, як метро зачинили на невизначений термін в рамках карантину через коронавірус. Карантин ще не завершено, але фактично всі сфери суспільного життя повертаються до звичного графіку та режиму. Не стало винятком і метро. Тож, як і обіцяла столична влада, метрополітен відкрив свої двері для пасажирів у звичайному режимі.

Віталій Кличко перевірив роботу метро у перший день після відкриття kyivcity.gov.ua

З самого ранку на метро проїхався і мер Києва Віталій Кличко. Він розповів, що метрополітен дотримується санітарних норм та серйозно підготувався до безпечного перевезення пасажирів. Зокрема, у метро почали регулярне втілення таких заходів:

  • Дезінфекція кожного потягу перед кожною поїздкою;
  • Дезінфекція усіх пасажирських зон: вестибюлів та платформ станцій, касових віконець, турнікетів, дверних ручок та поручнів ескалаторів;
  • Нанесено розмітку для дотримання соціальної дистанції у вестибюлях та на платформах станцій;
  • Забезпечення працівників метрополітену засобами індивідуального захисту (масками та рукавичками);
  • Розміщення на станціях інформації про обов'язковість маскового режиму для всіх без винятку пасажирів, важливість дотримання дистанції. 

За результатами своєрідної інспекції роботи метро Віталій Кличко заявив, що ситуація спокійна і всі заходи безпеки запроваджено.

Новини за темою: У перший день роботи метро киянин намагався стрибнути з моста на "Дніпрі"

Як змінили правила поведінки у метро

Поки що особливих черг до кас та турнікетів метро немає, проте це не надовго. Скоро кияни вийдуть на роботу у звичному режимі і знову особливо сильно "атакуватимуть" метро вранці та ввечері.

Станом на 26 травня у метро пускають всіх, без особливих перепусток та прохідних, які діяли протягом перших двох місяців карантину. Правда, незважаючи на це, пасажирів просять спускатися у метро лише за нагальної потреби.

Тим часом усім мешканцям Києва, котрі звикли до конкретних правил користування підземкою, доведеться звикати до нових.

Захисні засоби. Відтепер, як в рамках карантину, який ще офіційно не закінчився, так і надалі, проїхати у метро можна буде пасажирам лише у захисних масках. Поки невідомо, коли це правило буде скасоване або визнане необов'язковим.

Кличко проїхався у вагоні - усі пасажири були у масках kyivcity.gov.ua

Температура. До того ж на входах до станцій стоятиме санітарний контроль, завдання якого - не впустити людей із температурою понад 37,2. Це значить, що всім, хто заходить у метро, вимірюватимуть температуру безконтактним термометром.

Соціальна дистанція. На рекламних ліхтарях-бордах у метро вказані актуальні сьогодні правила поведінки у підземці. Серед них і необхідність збереження дистанції мінімум в 1 метр.

Новини за темою: Київський метрополітен зазнав 600 млн гривень збитків за час карантину

Організація руху пасажирів. Також анонсовано нове правило роботи метро – у випадку скупчення людей станції закриватимуть на вхід. Теоретично ця задумка є добрим страхувальним заходом від розповсюдження коронавірусу. Проте на практиці виконати її буде важко, особливо в умовах наростаючого пасажиропотоку у години пік, котрий з кожним днем збільшуватиметься через пом'якшення карантину та вихід людей на роботу.

Без жетонів. Пасажирів метро інформують про можливості безконтактної оплати за проїзд – задля уникнення черг та скупчення людей.

На станціях працюють термінали для поповнення е-квитка kyivcity.gov.ua

Київська міська влада нагадує, що платити за проїзд у метро можна безготівково, використовуючи електронний квиток на вибір: транспортну картку Kyiv Smart Card, одноразовий QR-квиток, картку киянина або банківську картку. Щоб стимулювати пасажирів користуватися е-квитками та не стояти у чергах за жетонами, у мерії вирішили автоматично поновити невикористані до карантину QR-квитки і залишити їх придатними для використання.

Як насправді їздять у метро

У Національній поліції стверджують, що поліцейські контролюють дотримання правил у метро. Проте, незважаючи на це, на станціях достатньо людей без масок та без рукавичок, а на вході температуру міряють далеко не всім.  

Здавалося б, правила проїзду і так вигадали суворими, куди вже жорсткіше? Однак, як виявилося, і їх можна оминути. Деякі пасажири нехтують безпечною дистанцією у півтора метри і не одягають засобів захисту.

Тільки от навіщо? Щоб довести мерії, поліції і собі, що правила непотрібні, розроблені не для тебе і виконуватися мають у МОЗ та КМДА? 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...