Знову на вихід: Чому Вакарчук більше не хоче бути нардепом, і що він робитиме далі

Топ-новина
Топ-новина
Святослав Вакарчук Українська правда

Можливо, Вакарчук повністю присвятить себе музиці, або розроблятиме освітній проєкт, про який поки детально не розповідає

Святослав Вакарчук зовсім скоро перестане бути народним депутатом. Про це він сам заявив вчора на брифінгу, своєрідно аргументувавши це рішення. 

Далі розповідаємо детальніше про вчорашню заяву Вакарчука, згадуємо його попереднє депутатство десятирічної давнини і кілька недавніх подій, котрі формують протирічний імідж і як музиканта, і як політика. 

Заява Вакарчука: деталі

11 червня народний депутат ІХ скликання і ексголова партії "Голос" Святослав Вакарчук заявив, що складає повноваження народного депутата.

"Сьогодні зареєстрував заяву про складання повноважень народного депутата України", - сказав він.

Коментуючи таке рішення, Вакарчук неочікувано заявив, що вважає свою місію частково виконаною, мовляв, привів у Раду хорошу фракцію з професійними і порядними людьми.

"Мене не цікавлять посади, мене не цікавить політична кар’єра, мене не цікавить влада. Я хочу змін у країні. Для цього, безумовно, потрібно змінювати парламент.

Я вважаю, що великою мірою наша задача здійснилася. Фракція "Голос" хоч і невелика, але дуже впливова в парламенті. Це, на мою думку, найкраща фракція в парламенті […] Минулого року після президентських виборів переді мною і колегами, які стоять поруч зі мною, стояв дуже непростий вибір: що робити далі? І коли я створював партію "Голос", я розумів, що іншого виходу, ніж зараз іти з цією партією на парламентські вибори, у нас нема […] Ми дали альтернативу тим, хто, аналізуючи минуле, не хотів голосувати за команду Порошенка. Ми дали альтернативу тим, хто, відчуваючи майбутнє, не хотів голосувати за команду Зеленського. 

[…] Сьогодні я зареєстрував заяву про складання повноважень мною народного депутата України, вона зареєстрована і, сподіваюсь, найближчим часом отримає належний розгляд. Разом з тим хочу наголосити, що це рішення ніяким чином не означає, що я припиняю свою політичну діяльність або не дай бог припиняю свою діяльність у політичній партії "Голос", - сказав Вакарчук на брифінгу.  

Також він додав, що відтепер працюватиме над розробкою та втіленням "великого освітнього проєкту".

Зазначимо, що голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що поки не має інформації щодо заяви Святослава Вакарчука про складання ним депутатських повноважень.

"Гіпотетично в нашій Верховній Раді може бути все. Але, фактично, я не можу коментувати, бо у мене не було можливості з ним поспілкуватись", - сказав Разумков.  

До речі, у березні 2020 року Святослав Вакарчук перестав бути керівником партії "Голос", передавши свої обов’язки Кірі Рудик. Тоді він прокоментував своє рішення так:

"Коли партія "Голос" була тільки створена, то я тоді теж не був головою партії. Головою партії тоді була Юлія Клименко. Після виборів я став головою партії. Ми з самого початку казали, що це партія не лідерського типу, а партія різних людей.

Це (відхід від керівництва партією) звільняє мені руки і час, бо я більше часу можу зосередитись на політиці. Бо я з самого початку казав, що моє задання привести нових людей в політику, а також надихати їх і об’єднувати".

З того часу минуло три місяці, і Вакарчук вважає свою місію по "приводу нових порядних людей" до парламенту виконаною.

Новини за темою: Вакарчуку проплатили за участь у виборах, він представляв групу Сороса в парламенті, – Кива

2020 рік у політичній і музичній кар’єрі Вакарчука: скандали, заяви, концерти

Поточний рік розпочався для Вакарчука із суперечливої ситуації. Народний депутат, тоді ще лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук напередодні нового 2020 року виступив у Мінську на новорічному корпоративі ІТ-компанії. Повідомлялося, що за виступ йому заплатили 100 тисяч євро. Сам Вакарчук сказав, що він не припиняв займатися музикою, бо це дозволено законодавством".

Цікаво, що до цього – 20 вересня – музикант вже виступав з концертом у Мінську і не вважав це суперечливим фактом у його політичній біографії.

Одразу після нового року Вакарчука помітили на курорті у Таїланді. Тоді він заявив, що це країна, куди їздить більшість українців, а летів він туди і назад рейсовим літаком "МАУ". 

А у лютому цього року у ЗМІ з’явилася інформація, що нардеп Вакарчук отримував гонорари за концерти від швейцарської компанії Amber Production, якою керує росіянка Юлія Актанка. Про це заявив Андрій Портнов після того, як Вакарчук задекларував понад 12 мільйонів гривень доходів.

Також Портнов повідомив, що виступ Вакарчука у Празі у квітні 2015 року було оплачено через компанію Krim Associates S. A., зареєстровану на Віргінських островах, що належать Британії". Також свого часу Портнов заявляв, що Святослав Вакарчук платив мізерні податки з мільйонів доходів від концертів гурту "Океан Ельзи" у період  з 1998 по 2007 рік. Йдеться про податки у розмірі 90–300 грн на рік. Детальніше про податки, сплачені і несплачені Вакарчуком, можна прочитати у матеріалі за цим посиланням.

Перший прихід Вакарчука у Раду

Святослав Вакарчук був народним депутатом VI скликання від тодішнього пропрезидентського блоку "Наша Україна – Народна самооборона". Проте не допрацював своєї депутатської каденції, заявивши 11 вересня 2008 року, що складає депутатські повноваження.

"Сьогоднi я подав заяву про складання мною повноважень народного депутата України. Це рiшення стало пiдсумком важких кiлькамiсячних роздумiв i видається менi чесним кроком по вiдношенню до виборцiв, колег-однодумцiв i до самого себе […] Залишитися – для мене означає втекти. Втекти вiд зобов'язань перед виборцями, зректися присяги на вiрнiсть Народовi. Я цiєї присяги не забув. Для мене правда, мораль i Україна нiколи не стояли на другому мiсцi", - так тоді Вакарчук прокоментував своє рішення.

Новини за темою: Вакарчук став баластом, "Голосу" потрібен ребрендинг, – Карасьов

Що буде з партією "Голос" далі

Тепер замість Святослава Вакарчука до Верховної Ради проходить Аліна Свідерська – 19-й номер у партійному списку. Вона – юристка, правозахисниця і громадська діячка, у 2012 році закінчила Кембриджський університет з дипломом магістра права.

При цьому сам Вакарчук не буде нардепом, але, маючи партійний квиток, продовжить працювати у партії на майбутніх місцевих виборах. Про це заявила його колега по "Голосу" Інна Совсун.

У партії заявляють, що і надалі працюватимуть так само професійно і плідно, як і раніше, покращуючи свій рейтинг та беручи участь у роботі парламенту.

Тим часом, відповідно до результатів опитування Київського міжнародного інституту соціології (за квітень), партія "Голос" не могла б подолати прохідного бар'єру до парламенту, якби вибори до Ради проходили зараз.  

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...