live

ЗНО-2020 вже скоро: Що нового чекає на цьогорічних випускників

Топ-новина
Топ-новина
В Україні стартувала реєстрація на ЗНО ZIK.UA

Цьогоріч, за попередніми підрахунками, ЗНО писатимуть майже 350 тисяч осіб, серед яких випускники шкіл цього і минулих років, учні профтехів та коледжів

На ЗНО цього року буде представлено одинадцять навчальних дисциплін: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови. Один учасник може скласти не більше чотирьох предметів. Далі ми нагадаємо алгоритм складання тестів, розповімо детально про оновлення, введені цього року, і, зрештою, з’ясуємо, чи вплине оновлений правопис на ЗНО з української мови.

Графік ЗНО-2020

У понеділок, 3 лютого, в Україні стартував процес реєстрації на ЗНО-2020. Майбутні вступники можуть зареєструватися безпосередньо на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО). Для цього необхідно створити й заповнити реєстраційну картку на сайті, підготувати комплект реєстраційних документів та подати їх відповідальному за реєстрацію у школі. Одразу після реєстрації учень побачить на сайті УЦОЯО свою особисту сторінку учасника ЗНО.

Таке правило розповсюджується на випускників шкіл, студентів професійно-технічних закладів і коледжів, які цьогоріч закінчують навчання. А випускникам минулих років потрібно надіслати пакет документів до регіонального центру оцінювання якості освіти.

Реєстрація на участь у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 3 лютого по 24 березня, розміщення запрошень-перепусток – до 30 квітня.

Далі – графік безпосередньо складання ЗНО:

  • 21 травня — математика;
  • 26 травня — українська мова і література;
  • 28 травня — фізика;
  • 1 червня — іспанська, німецька, французька мови;
  • 2 червня — англійська мова;
  • 4 червня — історія України;
  • 9 червня — біологія;
  • 11 червня — географія;
  • 15 червня — хімія.

Як і щороку, буде проведено додаткову сесію ЗНО – з 25 червня до 17 липня 2020 року. Тоді складатимуть тести ті, хто не з’явився на основну сесію, безумовно, лише з поважних причин.

Далі протягом двох тижнів на особистих сторінках учнів на сайті УЦОЯО з’являтимуться результати ЗНО: з математики та фізики – до 12 червня; з української мови і літератури, історії та іноземних мов – до 20 червня; з біології, хімії та географії – до 24 червня.

Особливості процедури складання ЗНО

Хто писатиме ЗНО. Складатимуть тести ті, хто закінчує школу у 2020 році, цьогорічні випускники професійно-технічних закладів, коледжів та закордонних навчальних закладів.

Для учнів 11-х класів три предмети ЗНО зарахують автоматично як державну підсумкову атестацію (шкільні іспити) – оцінки, аналогічні результатам ЗНО, будуть в атестаті за шкалою 1-12 балів. Це стосується української мови і літератури, математики або історії України (на вибір учня), один з інших предметів (на вибір учня).

Цього року вступати до вищих навчальних закладів на ОКР "бакалавр" абітурієнти зможуть, надавши результати ЗНО, складеного не лише у 2020, а й у 2017, 2018 та 2019 роках. Це правило стосується усіх дисциплін, окрім іноземних мов – результати ЗНО з мов мають бути не "старішими" за 2018 рік. Якщо виш визначив іноземну мову як конкурсний предмет, абітурієнт може подати оцінку із сертифікатів 2018, 2019 та 2020 років з однієї з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська) на власний розсуд.

До того ж, ЗНО потрібне для тих, хто закінчив школу до 2017 року і цьогоріч хоче вступати до ВНЗ. Ця норма є обов’язковою, навіть якщо абітурієнт писав ЗНО до 2017 року (формально його результати нібито вважаються недійсними або "застарілими").

Що треба знати. На вирішення тестів, як і завжди, відводиться 180 хвилин. З української мови і літератури учасники мають вирішити 58 завдань з блоків "українська мова", "українська література", і "власне висловлення".

Незважаючи на ухвалений у 2019 році оновлений правопис з української мови, тести складали відповідно до старих, загальноприйнятих досі норм. В УЦОЯО зазначили, що ще п'ять років учні зможуть розв’язувати тести згідно зі правилами попередньої редакції правопису.⠀

З історії України доведеться подумати над 60-ма завданнями з блоків "історія України ХХ – поч. ХХІ ст." та "історія України від найдавніших часів до кін. ХІХ ст.".

ЗНО з математики писатимуть ті, хто його обрав (цей тест не є обов’язковим) – до уваги учасників 35 завдань. До речі, цьогоріч математика не є обов'язковим для ЗНО предметом, проте стане таким вже у 2021 році.

ЗНО для дітей з Криму і Донбасу

Учні, що живуть на непідконтрольній Україні території Донбасу і Криму, та учасники АТО зможуть складати ЗНО за особливими умовами. Вони зможуть відправити документи поштою або надіслати відскановані копії на електронну адресу регіонального центру.

Аби скласти ЗНО, випускник з Донбасу та Криму має бути зарахованим у школу на підконтрольній Україні території на будь-яку форму навчання: денну, вечірню, дистанційну, екстернатну.

До того ж діти з Донеччини, Луганщини та Криму мають право вступати до українських ВНЗ через освітні центри "Крим-Україна" і "Донбас-Україна" без складання ЗНО. Їм потрібно звернутися до освітнього центру, заповнити освітню декларацію та скласти там три вступні іспити: українську мову, історію України і профільний предмет (чи творчий конкурс).

Умови ЗНО для дітей з особливими потребами

Для дітей з вадами опорно-рухового апарату пункти тестування облаштують пандусом або проведуть ЗНО там, куди можливий під’їзд на інвалідному візку.

Дітям із вадами слуху під час ЗНО можна буде користуватися слуховим апаратом. Для тих, хто володіє мовою жестів, "перекладатиме" сурдоперекладач. Для дітей із вадами зору передбачать додаткове освітлення, лупу для збільшення тексту, тестовий зошит шрифтом "16" або друк шрифтом Брайля. До того ж тести можуть перекласти кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

Детальніше про особливості складання цьогорічного ЗНО можна прочитати за цим посиланням.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...