live

ЗНО-2020: Коли та як відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання в умовах пандемії коронавірусу

Зовнішнє незалежне оцінювання цього року перенесуть, але всі охочі зможуть скласти тести

Топ-новина
Топ-новина

Зовнішнє незалежне оцінювання

Фото з відкритих джерел

Відсьогодні в Україні впровадили другий етап послаблення карантину, тож можна сподіватися, що незабаром українці повернуться до звичного життя. Одне з головних питань, яке турбує випускників шкіл та їх батьків — проведення зовнішнього незалежного оцінювання. В Міносвіти заявили, що ЗНО-2020 бути, назвали дати проведення тестів та умови тестування.

Як та коли проходитиме зовнішнє незалежне оцінювання в умовах пандемії коронавірусу, розповідаємо детальніше.

Коли проведуть ЗНО-2020

Зовнішнє незалежне оцінювання заплановане в період з 25 червня до 17 липня. За словами в.о. міністра освіти і науки України Любомири Мандзій, перед цим, 15-17 червня, мають провести пробне тестування.

В Міносвіти повідомили, що основна сесія тестування пройде:

  • з математики - 25 червня;
  • з української мови та літератури - 30 червня;
  • з фізики - 2 липня;
  • з іспанської, німецької, французької мов - 6 липня;
  • з англійської мови - 7 липня;
  • з історії України - 9 липня;
  • з біології - 13 липня;
  • з географії - 15 липня;
  • з хімії - 17 липня.

Результати основної сесії ЗНО мають повідомити до 29 липня 2020 року.

Новини за темою: У Міносвіти розповіли, як у студентів проходитиме сесія під час карантину в Україні

Заплановане проведення і додаткової сесії — з 23 липня до 11 серпня, а результати оприлюднять до 14 серпня.

Час і місце проведення тестувань зареєстровані учасники дізнаються згодом на своїх інформаційних сторінках. Там вони зможуть завантажити запрошення-перепустки, а пізніше — дізнатися результати оцінювання.

Зазначимо, усім, хто не встиг зареєструватися в основний період, надається можливість це зробити протягом додаткового періоду, із 25 травня до 9 червня включно, і взяти участь у додатковій сесії ЗНО.
А ось змінити перелік навчальних предметів для проходження ЗНО уже неможливо.

Чи зміняться умови проведення ЗНО в 2020 році

В Українському центрі оцінювання якості освіти запевнили, що формат і процедура проведення тестування цього року не зміняться.

Згідно правил, у кожній аудиторії перебуватиме 15 учасників та 2 інструктори. Буде виконана умова дотримання дистанції в 1,5 метра між учасниками в аудиторії.

Новини за темою: МОН розширило перелік закладів вищої освіти, де за спрощеною системою прийматимуть абітурієнтів з Криму та Донбасу

З огляду на небезпеку поширення коронавірусу учнів та інструкторів забезпечать засобами індивідуального захисту й антисептиками. Приміщення провітрюватимуть і дезінфікуватимуть.

При цьому варіант проведення тестування під відкритим небом не розглядають з низки причин. По-перше, через можливу зміну погодних умов, по-друге, інструкторам буде важко відслідкувати можливе списування та донести учасникам важливу інформацію.

При цьому учням, які планують писати тести, варто пам'ятати, що серед завдань будуть і питання з програми квітня-травня 2020 року. В Центрі повідомили, що їх може бути невелика кількість, але переписувати та видаляти питання програми, яку учні мали опанувати дистанційно, не будуть.

Як змінити пункт тестування

Учасники, які перебувають на відстані понад 150 км від визначеного пункту проведення ЗНО або в іншій області, мають звернутися до свого закладу освіти для зміни місця тестування.

Що стосується інших категорій учасників, то вони можуть звернутися до свого регіонального центру оцінювання якості освіти. Там кожен такий випадок розглядатимуть окремо.

Новини за темою: Міносвіти перенесло на місяць вступну кампанію

Навіщо українським випускникам ЗНО

Зовнішнє оцінювання проводиться для забезпечення прав осіб на рівний доступ до вищої освіти та оцінювання відповідності результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.

Участь у зовнішньому оцінюванні може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася відповідно до встановлених вимог.

Результати ЗНО використовуються:

- для визначення конкурсного бала під час відбору осіб, які вступають на навчання до закладів вищої освіти для отримання ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної освіти;

- як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти;

- для визначення стану функціонування системи загальної середньої освіти та прогнозування її подальшого розвитку.

Новини за темою: У Міносвіти пояснили, чому ЗНО не замінять вступними іспитами

Нагадаємо, Кабінет міністрів України продовжив дію всеукраїнського карантину до 22 червня 2020 року.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...