Зелене світло на подорожі, але поки лише Україною: Чим та куди можна їхати з першого червня

Ірина Шостак
Ірина Шостак

Журналістка

Фото з відкритих джерел

З 1 червня в Україні розпочався третій етап послаблення карантину. Серед іншого, були зняті обмеження на пасажирські перевезення залізничним транспортом і міжобласні перевезення автотранспортом. У які напрямки українцям відкрились дороги та колії, і як довго чекати на відкриття повітря?

Епідеміологічна ситуація в більшості областей країни дала змогу для запровадження наступного, третього, етапу послаблення карантинних заходів (в уряді оприлюднили 5 етапів виходу з карантину).

Він включає у себе дозвіл на:

 • роботу басейнів, спортзалів, фітнес-центрів (групові заняття до 10 осіб);
 • відвідування освітніх занять у закладах освіти (у групах не більш ніж 10 людей), проведення атестації здобувачів вищої освіти та відповідних підготовчих заходів, отримання документів про професійну (професійно-технічну) та вищу освіту тощо.

kmu.gov.ua

Основним здобутком цього етапу вважається довгоочікуваний запуск пасажирських перевезень залізничним та автомобільним транспортом, що є другим етапом відновлення регулярного пасажирського сполучення (останнім, третій етапом, є відновлення поїздів міжнародного сполучення та сезонних поїздів Україною, а також міжнародного авіасполучення до країн, які відкрили аеропорти для прийому/відправлення міжнародних рейсів).

mtu.gov.ua

Нагадаємо, що 18 березня для запобігання поширенню коронавірусної інфекції Урядом була прийнята Постанова, що вводила заборону залізничного, аві- та автобусного міжміських та міжобласних пасажирських перевезень.

У які напрямки українцям відкрились колії?

27 травня, після понад двомісячної перерви у зв’язку з карантином, в Україні стартував продаж квитків на потяги у різні напрямки: спершу мова йшла про 14 напрямків, сьогодні ж пасажири можуть придбати квитки на 35 поїздів далекого сполучення (з 1 червня "Укрзалізниця" почала продаж квитків за 90 днів до дати відправлення поїзда). Зокрема, поїздами "Інтерсіті+" столичні мешканці чи гості міста можуть дістатись Харкова, Одеси, Костянтинівки (Донецька область), Запоріжжя та Покровську (Донецька область).

mtu.gov.ua

Здебільшого на сьогодні доступними є східні напрямки, проте вже від завтра (з 4 червня) пасажирські перевезення залізницею і на західній частині України будуть відновлені. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства інфраструктури України. Щоправда, ні у Львові, ні на Львівщині поїзди поки що не зупинятимуться.

Таким чином, продаж квитків відкрито на такі поїзди:

 • №1/2 сполученням Івано-Франківськ-Костянтинівка (через день, із Івано-Франківська - від 4 червня по парних числах, із Костянтинівки – від 5 червня по непарних);
 • №7/8 Київ-Івано-Франківськ (щоденно від 4 червня);
 • №749/750 Київ-Івано-Франківськ (щоденно, із Києва – від 4 червня, із Івано-Франківська – від 5 червня);
 • №29/30 Київ-Ужгород (щоденно, із Києва – від 4 червня, із Ужгорода – від 5 червня);
 • №98/97 Ковель-Київ (через день, із Ковеля – від 3 червня по непарних днях, із Києва – від 4 червня по парних);
 • №772/771 Хмельницький Київ (щоденно, від 4 червня).

Дізнатися графік курсування поїздів на потрібному напрямку можна за посиланням.

Упродовж першого дня відновлення залізничних пасажирських перевезень (1 червня) за словами в.о. голови правління АТ "Укрзалізниця" Івана Юрика послугами Укрзалізниці скористалися 5,8 тис. пасажирів нічних та швидкісних поїздів.

"Укрзалізниця за 1 червня перевезла майже 6 тисяч пасажирів, а середня населеність пасажирських поїздів у цей день склала 80%. Це гарний новий старт, ми дуже раді, що курсування відновлено і пасажири до нас так швидко повертаються. До речі, від початку відновлення продажу проїзних документів уже придбано понад 100 тис. квитків, з них лише 1 червня — близько 34 тисяч", — зазначає Іван Юрик на офіційному сайті "Укрзалізниці".

Слід зауважити, що перевізник здійснює різноманітні заходи епідемічної безпеки. Зокрема:

 • самі працівники "Укрзалізниці" забезпечені засобами індивідуального захисту;
 • відбувається санобробка вагонів перед і після кожного рейсу потяга;
 • у кожному вагоні встановлено санітайзери;
 • посилено обробку постільної білизни під час прання;
 • під час рейсу провідники щогодини прибирають (миють санвузли, підлогу в салоні вагона, протирають поручні, дверні ручки, кнопки тощо);
 • на вокзалах збільшили періодичність прибирання (до приміщення київського вокзалу зараз можна потрапити, тільки маючи квиток на потяг і пройшовши температурний скринінг);
 • поряд з касами розташовані антисептики, а також нанесена розмітка для забезпечення дистанції̈ між пасажирами (пасажирам без засобів індивідуального захисту квитки не продаватимуть).

Опубліковано умови подорожі і для пасажирів: пасажири допускатимуться у потяги виключно в захисних масках чи респіраторах, а вимірювання температури тіла буде здійснюватися при перевірці квитків у поїздах "Інтерсіті" та при посадці до вагону.

Наразі у пасажирських вагонах, які прямують до регіонів, де ще не послаблено карантин, реалізовуватиметься 50% місць, тобто в одному купе перебуватиме не більше двох осіб. Щодо плацкартних вагонів: у продажу будуть наявні квитки на два місця в плацкарті з чотирьох зліва та на одне бокове місце, але членів однієї сім'ї, за словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, в купейних і плацкартних вагонах на сусідніх полицях будуть розміщувати без обмежень.

Також тимчасово у потягах не будуть пропонувати напої та солодощі, а окріп тепер будуть наливати тільки у власний посуд пасажирів.

З 1 червня стало доступним пересування за допомогою приміських поїздів. Зокрема, до роботи стали 439 одиниць рухомого складу:  у філії "Донецька залізниця" почали курсувати 38 поїздів, "Львівська залізниця" — 30 поїздів, "Одеська залізниця" — 84 поїзди, "Південна залізниця" — 156 поїздів, "Придніпровська залізниця" — 22 поїзди, "Південно-Західна залізниця" — 109 поїздів.

У перший день відновлення курсування "Укрзалізниця" перевезла понад 48,1 тис. пасажирів.

У разі прийняття в подальшому відповідних рішень регіональними комісіями з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій обласних державних адміністрацій призначення приміських поїздів буде продовжуватися.

Варто зазначити, що так само планується відновлення міжнародного залізничного сполучення і сезонних пасажирських рейсів Україною (за необхідності), що проходитиме у рамках третього етапу відновлення регулярного пасажирського сполучення.

У яких областях відновлено міжобласні перевезення?

З 1 червня міжобласні перевезення автомобільним транспортом (автобусами) відновлено у 10-ти областях України: Харківській, Полтавській, Черкаській, Одеській, Донецькій, Луганській, Івано-Франківській, Тернопільській, Житомирській та частково у Хмельницькій області. 2 червня згідно діючого графіку міжобласні перевезення було також відновлено на Вінниччині.

"Щодо інших регіонів – чекаємо на рішення від їх обласних комісій щодо можливості послаблення карантину та відновлення рейсів", — зазначає на своїй сторінці у Facebook міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Регіони, які лишаються осередками поширення COVID-19 поки вирішили не відновлювати сполучення (станом на 28 травня рішення не відкривати міжобласні перевезення ухвалила влада Чернівецької та Закарпатської областей).

Слід зауважити, що перевезення відбувається за новими правилами: до салону автобуса пасажири зобов'язані заходити в масках і рукавичках (це стосується і водіїв), транспортні засоби мають бути продезинфіковані, у салоні автобуса має бути  антисептик для обробки рук.

Коли буде відновлено авіасполучення та за якими напрямками?

З 15 червня Україна відновить авіасполучення за кількома туристичними напрямками. Про це розповів міністр інфраструктури Владислав Криклій в ефірі "Сніданку з 1+1". Внутрішнє авіасполучення в Україні можуть відновити раніше.

Зазначається, що саме з червня ведеться активна робота по цих питаннях, адже більшість країн світу лишали зачиненими свої кордони і лише з відкриттям туристичного сезону та в’їзду для іноземців з’явилась можливість синхронізувати ці процеси. 

Міністр також додав, що міжнародне авіасполучення з іншими країнами відновлюватимуть з двома умовами. Перша - якщо країни відкривають кордони для українців. Друга - епідеміологічна ситуація в країні. Крім того, точна інформація про відновлення авіасполучення на найбільш популярні туристичні напрямки для українців буде надана впродовж тижня. Мова йде про:

 • Туреччину (з 10 червня планується відновити авіасполучення з Грецією, Болгарією, Бахрейном та Катаром, з 15 червня — ще з 10 країнами, а з 1 липня заплановане відновлення рейсів з Україною);

З 1 червня в Туреччині відновили внутрішнє авіасполучення: громадяни зможуть подорожувати зі Стамбула до Анкари, Ізміра, Анталії та Трабзону);

Варто додати, що глава міністерства закордонних справ країни Мевлют Чавушоглу в телефонній розмові зі своїм українським колегою Дмитром Кулебою зазначив, що Туреччина створить всі необхідні умови для безпечного відпочинку українських громадян улітку.

 • Грецію (країна відкриє двері для іноземних туристів вже з 15 червня, проте спочатку вона буде приймати гостей тільки з 29 країн, тих, що на її думку показали позитивні епідеміологічні дані. України у списку немає. Наступні розширення переліку країн планується 1 та 15 липня);

Зокрема, в'їзд буде дозволено для жителів Албанії, Австралії, Австрії, Болгарії, Чехії, Китаю, Хорватії, Кіпру, Данії, Естонії, Німеччини, Угорщини, Ізраїлю, Японії, Латвії, Лівану, Литви, Мальти, Чорногорії, Нової Зеландії, Північної Македонії, Норвегії, Румунії, Сербії, Словаччини, Словенії, Південної Кореї, Швейцарії та Фінляндії.

 • Кіпр (відновлення авіасполучення буде відбуватись у два етапи: перший — з 9 по 19 червня, а другий — з 20 червня);

Модель відкриття кордонів країни подібна до вищезазначеної грецької: складено список країн для кожного з етапів. Зокрема, на першому етапі "в’їздними" стануть туристи з Греції, Болгарії, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Словенії, Угорщини, Ізраїлю, Данії, Німеччини, Словаччини, Литви та Мальти. На другому етапі передбачається відновлення авіасполучення зі Швейцарією, Польщею, Румунією, Хорватією, Естонією та Чехією.

Варто зауважити, що пасажири визначених на перших етапах країн повинні зробити тест на коронавірус не пізніше ніж за 72 години до вильоту та пред'явити довідку про негативний результат тесту в аеропорту.

 • та Грузію (країна заявила про готовність відкрити свої кордони для здійснення регулярних міжнародних рейсів вже з 1 липня 2020 року).

Міністр економіки і сталого розвитку Грузії Натела Турнава під час відеорозмови з міністром інфраструктури України Владиславом Криклієм повідомила, що Грузія готова відчинити свої кордони для здійснення регулярних міжнародних рейсів вже з 1 липня.

Українські авіакомпанії вже звернулися до грузинської сторони із заявою про готовність відновити польоти. Обидві сторони нині активно працюють над цим питанням. Повідомляють у Міністерстві інфраструктури.

Стосовно питання відкриття міжнародного авіасполучення з країнами Європи варто зауважити, що активна фаза його вирішення стартує з відкриттям європейських кордонів. Зовнішні європейські кордони залишаться закритими принаймні до 15 червня.

Також найближчим часом  міжнародне авіасполучення планують запустити такі країни як: Румунія, Азербайджан, Словаччина та Австрія. Зокрема, стосовно відновлення авіасполучення з останньою, посол України в Австрії Олександр Щерба, зазначив, що це відбудеться за умови, що обидві країни до того часу "відкриються" одна для одної в плані відкриття повітряного простору (вважається, що це може статись після 23 червня). Згодом на своїй сторінці у Facebook посол додає, що SkyUp підтвердив: 8 червня буде рейс Київ-Відень-Київ. Квитки від 169 євро.

Що говорять перевізники? Найбільший український авіаперевізник компанія "Міжнародні авіалінії Україні" ("МАУ") повідомила, що планує відновлення регулярних рейсів з 1 липня. 

"Ми дуже сподіваємося, що для перенесення не виникне причин. Якщо говорити про першочергові напрямки, "МАУ" орієнтується на країни, які на 1 липня відкриють кордони і відновлять польоти. Звичайно ж, початковий орієнтир на країни Європи, Близького Сходу. Про цінову політику ми обов'язково повідомимо згодом", - зазначили в компанії.

Про готовність запустити перельоти відразу з відкриттям кордонів на своїй офіційній сторінці у Facebook заявила українська лоукост-авіакомпанія SkyUp: "Чи варто вже готувати валізу на 15 червня? Наша воля, ми б піднялися в небо вже сьогодні. Але ще чекаємо на отримання розпоряджень від повноважних органів".

Ще одна українська авіакомпанія Windrose, посилаючись на Постанову Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. за номером 392, заявила про відновлення польотів Україною з 15 червня.  "Тож вже 15 червня WINDROSE airlines з’єднає схід, захід, північ та південь України гнучким графіком польотів і розпочне виконання авіарейсів Україною за напрямками: Львів, Одеса, Харків та Дніпро".

З 15 червня відновлює роботу та частину авіарейсів аеропорт "Київ". Про свою готовність відновити міжнародні рейси з 16 червня з аеропорту "Київ" повідомили авіакомпанії Belavia, LOT, WizzAir, рейс до Запоріжжя готова виконувати авіакомпанія Мотор Січ вже 15 червня.

Напрямки за якими відновиться авіасполучення вже з 16 червня - Belavia Мінськ, LOT Варшава, WizzAir Біллунд (Данія), Афіни (Греція), Берлін (Німеччина), Вільнюс (Литва), Нюрнберг (Німеччина), Ларнака (Кіпр), Відень (Австрія), Бремен (Німеччина), Рига (Латвія), Лісабон (Португалія), Ганновер (Німеччина), Гданськ (Польща).

З 15 червня авіакомпанія Lufthansa збирається відновити польоти з Києва, а з 1 липня планує відновити польоти в Україну чеський флагманський авіаперевізник  Czech Airlines.

Ирина Шостак

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...