live

Засідання ТКГ у Мінську: Що можна було вирішити у відеорежимі

Топ-новина
Топ-новина
РІА Новини

Звісно, в умовах відеоконференції напруження навіть найсерйозніших зустрічей дещо спадає і обговорення набуває відтінку обов’язковості, втрачаючи надзвичайну важливість

26 березня, як і було анонсовано напередодні, у Мінську відбулося планове засідання сторін Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі. Розповідаємо, що вирішили на вчорашньому запланованому засіданні ТКГ і про що домовилися.

Про що мали поговорити

11 березня у Мінську на попередньому засіданні Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на сході України сторони погодили створення Консультативної ради. До Ради мають увійти представники України та так званих "Л/ДНР", а гарантами-спостерігачами будуть Росія, Німеччина, Франція та ОБСЄ.  

"Основним завданням Ради є здійснення діалогу, консультацій та вироблення пропозицій щодо проєктів політичних і правових рішень щодо врегулювання конфлікту відповідно до Комплексів заходів, в тому числі щодо проведення виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей України", - йшлося у попередньому рішенні ТКГ від 11 березня.

З огляду на це, вчора мало відбутися підписання документу, у якому офіційно йшлося б про створення Консультативної ради у рамках ТКГ. Проте, як виявилося, 26 березня ніяких документів підписано не було.

Що вирішили (і не вирішили) на засіданні

Можливо, формат засідання зіграв вирішальну роль у відсутності чітких домовленостей за результатами зустрічі. Справді. На "живій" зустрічі, віч-на-віч у реальному часі домовлятися легше, аніж приймати доленосні рішення у відеоформаті.

Спеціальний представник ОБСЄ в Україні і у Тристоронній контактній групі, посол Хайді Грау після засідання заявила, що учасники ТКГ врахували обговорення проєкту Консультативної ради у "нормандському форматі".

Також вона підкреслила, що політична робоча підгрупа ТКГ обговорювала питання, пов’язані з "особливим статусом" ОРДО та ОРЛО, як, власне, і передбачено у Мінських домовленостях.

Виходить, що жодних документів сторони не підписали і усі питання так і залишилися на тому рівні обговорень, на якому вони зупинилися кілька тижнів тому.

Про відсутність чітких остаточних домовленостей та підписаних сторонами документів свідчить і стримане повідомлення на сайті Офісу Президента України.

"Ключові питання, які були порушені українською стороною, стосувалися безпекової ситуації на Донбасі та взаємного звільнення утримуваних осіб.

Українська сторона підтвердила відданість режиму стійкого та повного припинення вогню та закликала учасників ТКГ підтримати цю ініціативу. Також триває робота над формуванням списків у межах взаємного звільнення утримуваних осіб. Під час засідання жодних документів підписано не було", - йдеться у повідомленні Офісу.

*************

Нагадаємо, Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак кілька тижнів тому заявив, що Консультативна рада буде створена, і до її складу увійдуть представники так званих "Л/ДНР". До того ж Єрмак категорично зазначив, що жодного офіційного визнання незаконних "республік" з боку України не буде, а про прямі перемовини з незаконними збройними формуваннями годі й чекати – їх також не буде. Він пояснив, що Консультативна рада стане платформою для обговорення питань врегулювання ситуації за участі українців з непідконтрольних Україні територій Донбасу.

Наразі питання залишається відкритим – чекаємо чергового засідання ТКГ у Мінську.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...