Юрій Єриняк про плани і розвиток благодійного фонду "Хартс"

ZIK
ZIK

Юрій Єриняк

Фото з відкритих джерел

Юрій Єриняк: "Вирішив - мені це під силу. І почав допомагати"

Діяльність Благодійного Фонду "Хартс", заснованого меценатом і громадським діячем Юрієм Єриняком, стає дедалі помітнішою. В кінці минулого року Єриняк заявив про розширення поля діяльності Фонду - тепер організація готова стати благодійним "хабом", який буде не тільки допомагати всім нужденним, а й координувати тих, хто бажає співпрацювати. Засновники Фонду, Юрій Єриняк із дружиною, думають також про організацію благодійних аукціонів. Ми вирішили розповісти докладніше про те, чим і кому допомагає Благодійний Фонд "Хартс" Юрія Єриняк, а також чому у його засновника склалися серцеві відносини з найвідомішим письменником і "духовним дипломатом" Майклом Моргулісом.

Ідея заснування Благодійного фонду Юрія Єриняка

Ідея заснувати Благодійний фонд прийшла до Юрія Єриняка в 2014 році. "Час був непростий. Раптом я помітив, кому з усіх українців "революційної" хвилі живеться гірше за всіх - це багатодітні сім'ї та дитячі будинки: про них просто забули, - розповідає сам Юрій Єриняк. - Тоді я вирішив організувати для дітей свято Святого Миколая - купив подарунки, орендував в одному з київських ТРЦ відразу три зали і показав мультфільми та дитячі фільми". Перша задумка, точніше, її втілення, і захоплені погляди дітей, - не могли не зачепити. Так з'явився Фонд. Засновник зі своєю дружиною довго думали над тим, як його назвати. "Ми хотіли давати, і буквально горіли цим. Від наших сердець - іншим сердцям. По-англійськи - буквально, "харт ту харт". Ось і вирішили, що будемо називатися "Хартс", - уточнив засновник. Фонд розширив свою опіку над дітьми з обмеженими можливостями, дітьми учасників АТО і переселенців з Донецької та Луганської областей - для них організовували концерт у будівлі Київської міськадміністрації.

Юрій Єриняк і фонд "ХАРТС" привітали дітей з Різдвом

Фото з відкритих джерел

"ВАЖЛИВО, ЩОБ ДІТИ БУЛИ ЗДОРОВІ. ІНШЕ ВТОРИННЕ"

Допомога дітям від фонду Юрія Єриняка

Потім він познайомився з В'ячеславом Камінським (професор, директор Київського центру репродуктивної медицини - Авт.) "На якомусь із заходів я сказав, що мені не вистачає такої системи для дітей від жінок, які мають інфекційні проблеми. Це було 5-6 років тому, - згадує сам Камінський. – Тоді Юрій запитав у мене, якими повинні бути параметри системи, а після – його Фонд привіз мені устаткування". Апарат, про який говорить професор Камінський, називається Medin CNO – і призначений для штучної вентиляції легенів. Лариса Філенко, заввідділом пологового будинку №4 Києва, розповідає: відсоток недоношених дітей в установі високий – адже там надають допомогу "проблемним" мамам. "Це наркозалежні, ВІЛ-інфіковані жінки. Багато діток важать менше 1 кг, що вимагає значних зусиль і спеціального обладнання. Апарат, який купив Фонд, - найостанніша розробка. Таких в Україні небагато, навіть у Києві такий – другий за рахунком" . За словами професора Камінського, Medin CNO є повноцінною реанімаційної системою, забезпечує маловаговим дітям адекватну вентиляційну підтримку і терапію. "Він допомагає їм, по-перше, вижити. І, по-друге, залишитися повноцінними дітьми, - додає професор. – Я, пам'ятаю, тоді запропонував Юрію Єриняку: давайте, мовляв, позначимо, розповімо для телебачення. Він відповів: для мене важливо, щоб діти були живі-здорові. А все інше – вторинне. Це позиція, і мені приємно говорити про це".

Юрій Єриняк про свої добрі справи сам говорити не любить. Відповідає: "нехай вони говорять самі про себе". У Фонді "Хартс" ми з'ясували, що під його опікою зараз знаходяться 24 дитячі будинки, 78 важкохворих діток. Всього в сфері відповідальності Фонду в Україні опинилася 231 дитина, в тому числі в найбільш "забутому" волонтерами та меценатами регіоні - на Донбасі. "Розумієте, туди (дивиться вгору - Авт.) нічого, крім імені, із собою не забереш, - лаконічно відповідає бізнесмен на питання про першопричини своєї меценатської діяльності. – Я пам'ятаю про те, чого ще не встиг чи не зміг зробити. А те, що зробив – негайно забуваю. Я – пан обіцянки, яку ще не було дано. А цього слова я слуга".

"ОХ І ЗЛА БУЛА ЦЯ ДАМА!"

Плани і робота Благодійного Фонду "Хартс"

У найближчих планах Благодійного Фонду "Хартс" Юрія Єриняка - створення своєрідного "хаба" для меценатів і благодійників. Ідея проста: кожному, хто бажає подарувати що-небудь нужденним, у Фонді запропонують повний перелік як нужденних, так і їх конкретних потреб. "Щоб запобігти спекуляції, скажу: я не буду брати в руки ті речі чи суми грошей, які хочуть передавати дарувальники. А от свою машину надати готовий, щоб перевезти діткам речі чи іграшки. Необхідність у такому майданчику є вже давно", - вважає Єриняк, підкріплюючи тезу історією про те, як пропонував допомогу військовому госпіталю. Розповідає: у Фейсбуці знайшов чуттєвий пост відомої волонтерши, близької до попереднього керівництва країни. "Ім'я її вам не назву - не треба цього. Я тоді попросив юриста з нею зв'язатися, дізнатися, що потрібно. Відповідають: таку-то суму грошей на придбання ліків і бинтів. Юрист знову набирає - мовляв, президент Фонду хоче допомогти, але гроші принципово перераховувати не буде, дайте нам список - ми самі купимо товар необхідної якості і номенклатури і надамо вам". Коли волонтери відмовилися, Єриняк сконтактувався з начальником Національного військово-медичного клінічного центру "Головний військовий клінічний госпіталь", якому потрібна допомога. Яким же було його здивування, коли на питання про бинти той відмахнувся: мовляв, все є, і бинти, і ліки. "Зате була критична потреба в спеціальному апараті для очищення ран, "SORING", і "олівцях", витратних матеріалах для цього апарату. Він видаляє мертві клітини і не допускає появі гангрени у поранених бійців, - розповідає меценат. - Ми і сам апарат, і ці "олівці" купили. Ох і зла була ця дама, волонтер, коли дізналася, що ми самі зв'язалися з госпіталем! Сказала, що ми "через її голову стрибаємо". Розумієте, вони дискредитують високе ім'я "волонтер". У відповідь Благодійний Фонд отримав лист від начальника Головного військового клінічного госпіталю, Анатолія Казимирчука: "Командування військово-медичного клінічного центру висловлює щиру подяку за те, що знайшли можливість надати благодійну допомогу... Ми вдячні, що в наш важкий час залишаються люди, яким небайдуже здоров'я українських військовослужбовців".

Знайомство Юрія Єриняка і Михайла Моргуліса

Визнання прийшло до Юрія Єриняка несподівано. У новій книзі "Один на один із життям", яку видав у 2019-му році відомий письменник, засновник і президент організації "Християнський Міст" і "Духовна Дипломатія" Михайло (Майкл) Моргуліс, є ціла глава, присвячена українському меценату. "Юрій, який нещодавно відзначив п'ятдесятиріччя, справляє враження юного максималіста - настільки безкомпромісно міркує він про сучасний світ, - пише Моргуліс. - Я думаю, він прожив непросте життя… Але випробування не озлобили його, а гроші не зробили циніком". В знак подяки і для розвитку православної та меценатської ідеї Юрій Єриняк підтримав фінансово переклад книги на українську мову. До речі, цей тираж вийде у друк у березні, а на початку квітня сам Моргуліс приїде до Києва, щоб представити україномовне видання. "З Майклом Моргулісом ми познайомилися в Києві, нас звів спільний знайомий. Йому потрібно було їхати в зону АТО, і тоді я запропонував йому свою броньовану машину. Сказав: "від кулі не врятує - але раптом" , - згадує бізнесмен. - Так і почали спілкуватися, і я став йому допомагати - вони перевозили дітей із зруйнованих війною селищ, а я давав фінансування. У 2018-му вирішили цю роботу увінчати великим святом для 1500 дітей Донбасу, спільно Фондом "Хартс" і "Пліч-о-пліч".

ЮНИЙ ТАЛІСМАН ДЛЯ ОЛІМПІАДИ

Взагалі дарувати дітям радість Юрій Єриняк вважає одним з найвищих привілеїв. У грудні 2019-го він привітав з Днем Святого Миколая дітей із малозабезпечених сімей. "Зірочкою" свята, яке пройшло у Благодійній організації "Київське обласне відділення "БФ "СОС Дитяче Містечко" (і в Храмі Успіння Пресвятої Богородиці, також побудованому Юрієм Єриняком), стала юна чемпіонка та рекордсменка світу з воркауту Ніколь Князєва. "Ми з Ніколь об'єднуємо зусилля, тісно спілкуємося, допомагаємо їй - познайомилися випадково, і я був здивований тим, наскільки унікальною людиною росте ця дівчинка. Лише в 9 років вона поставила понад 20 світових рекордів, талановита в усьому - бокс, карате, - захоплено розповідає Юрій Єриняк. - У мене навіть виникла ідея: запропонувати нашій Олімпійській збірній взяти її з собою на Олімпіаду у Японію - як талісман!"

Юрій Єриняк і Ніколь Князєва в будівлі ВРУ Фото з відкритих джерел

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...