Як в Києві мітингували проти ринку землі під стінами Верховної Ради та на Банковій

Катерина Чернявська
Катерина Чернявська

Журналістка, кореспондентка, блогерка

112.ua

У четвер, 6 лютого, Верховна Рада розглядала в другому читанні законопроєкт про обіг земель сільськогосподарського призначення. Уже традиційно на захист землі з акціями протесту вийшли аграрії. Та цього разу не лише до Верховної Ради, спочатку мітингарі пікетували Офіс президента і вимагали Володимира Зеленського вийти до народу.

З самого ранку на Банковій зібралися близько двох сотень людей з плакатами "Вимагаємо зустрічі з президентом", "Врятуйте аграріїв" та "Пане президенте, почуйте село". За словами протестувальників, вони підтримують ринок землі, проте мають деякі побажання щодо нього, тому і хочуть поговорити з Зеленським.

За словами голови Всеукраїнської аграрної ради Андрія Дикуна, перш за все вони вимагають поетапного відкриття ринку для фізичних та юридичних осіб, а не одночасному.

"Ми хочемо висловити підтримку президенту України, ми підтримуємо ринок землі і маємо лише декілька зауважень до даного законопроєкту. Йдеться про те, що згідно з цим законом, на першому етапі одразу відкривається ринок землі для юридичних і фізичних осіб і в цьому ми вбачаємо загрозу", — зазначив він.

У центрі - голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун

112.ua

Також вони хочуть, аби уряд та президент гарантували їм фінансовий інструмент ринку, бо інакше, кажуть, землю продаватимуть за копійки.

Протести проти ринку землі біля Офісу президента 6 лютого

112.ua

Протести проти ринку землі біля Офісу президента 6 лютого

112.ua

Протести проти ринку землі біля Офісу президента 6 лютого

112.ua

Пізніше до них таки вийшов представник ОП, якому мітингарі передали звернення. Після чого вони заявили, що їхні вимоги виконано і розійшлися. Як було обіцяно, до акції під будівлею парламенту вони не долучались.

Протести проти ринку землі біля Офісу президента 6 лютого

112.ua

Дещо інші настрої панували під Верховною Радою. Там зібралося близько півтори тисячі людей. Вони виступали різко проти ринку землі та ще й вимагали імпічменту президента.

Протести проти ринку землі під Верховною Радою 6 лютого

 
112.ua

Зокрема, на думку більшості активістів питання відкриття ринку землі необхідно винести на всеукраїнський референдум. Основний аргумент проти ринку — те, що земля є найбільшою цінністю українського народу.

"Земля це територія для проживання, а не товар", — зазначив один із учасників акції.
"Уже продано 30% землі, якщо іще 70% продадуть, то що залишиться нашим правнукам?", — говорить один з протестувальників.

Протести проти ринку землі під Верховною Радою 6 лютого

112.ua

На площі Конституції встановили сцену, де виступали спікери.

Одна зі спікерок протесту представниця ГО "Народний союз" Ірина Паламар також зазначає, що земля є найціннішим активом нашого народу, і її збираються продавати за безцінь.

Представниця ГО "Народний союз" Ірина Паламар

112.ua

"Але народ встає, розуміє, що відбувається. І влада точно уже не зможе проігнорувати ці вимоги", — переконана активістка.

Деякі мітингарі говорять, що готові стояти до останнього.
"Те, що вони пропонують, це не ринок, це блюзнірство. Тому або ми сидимо вдома, або приходимо сюди і висловлюємо свою недовіру цій ганебній Верховній Раді і цьому президенту", — заявив один із протестувальників.

112.ua

112.ua

Втім не усі налаштовані настільки радикально. Деякі з присутніх таки за можливість продавати землю, але не в цій інтерпретації, яка на сьогодні винесена у Раду.

"Продаж — це добре, але не в сьогоднішній інтерпретації. Тому що ми і так власники своєї землі. Ми маємо право її обробляти, здавати в оренду і вона переходить у спадок нашим дітям", — зазначила одна із активісток.

112.ua

112.ua

Зокрема, мітингарі вимагають заборонити продаж землі іноземцям та юридичним особам. І взагалі, на їхню думку, цей законопроєкт необхідно відкликати і розробити новий разом з представниками аграрного сектору.

112.ua

Катерина Чернявська

Оригінал на сайті 112.ua.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...