Виявили в себе симптоми коронавірусу: Як діяти у такій ситуації і куди звертатися

При ознаках хвороби не варто вирушати до поліклініки

Топ-новина
Топ-новина
Коронавірус Фото з відкритих джерел

В Україні тривають карантинні заходи протидії розповсюдження коронавірусу — закривають не тільки школи та садочки. Під прицілом уже і ТРЦ, розважальні заклади, салони краси та деякі магазини. Життя в містах тимчасово припиняється. Проте продовжать роботу заклади, які вкрай необхідні для людей, — продуктові магазини, аптеки, банки і звичайно медичні заклади.

Громадянам радять, за можливості, не виходити з дому. Проте, що робити та куди бігти, якщо погано себе почуваєш та розумієш, що симптоми схожі на ознаки зараження коронавірусом.

Розповідаємо детальніше, як діяти у разі виявлення в себе симптомів COVID-2019.

Які симптоми викликає коронавірус

Серед основних ознак захворювання на коронавірус лікарі відзначають наступні:

- підвищена температура (від 38С);
- кашель;
- утруднене дихання.

Рідше виникають кишково-шлункові розлади.

На початковій стадії захворювання, спричинене COVID-2019, симптоми схожі з іншими гострими респіраторними захворюваннями.

Вчені з Сінгапуру також повідомили про нові симптоми захворювання. Так, двоє осіб потрапили в лікарню з типовою клінічною картиною для денге - висока температура і висип. У них не спостерігалося інших характерних симптомів, проте коронавірус у пацієнтів підтвердився.

При цьому китайські науковці заявили, що COVID-19 може поступово видозмінитися на вірус, схожий на грип. Водночас вчені наголосили, що коронавірус може тривалий час взагалі не проявляти себе в організмі.

Як передається коронавірус та в чому небезпека

Встановлено, що вірус не циркулює у повітрі — він передається крапельним та контактними методами від людини до людини. COVID-2019 не переноситься на великі відстані, тому необхідно триматися безпечної дистанції від 1,5 метра від людини з симптомами застуди та грипу.

За даними МОЗ, 20% від усіх випадків захворювань, викликаних новою коронавірусною інфекцією, є тяжкими. Лише близько 3% потребують реанімаційних заходів.

Якщо виявили в себе симптоми коронавірусу

При наявності всіх, чи деяких з перелічених симптомів, варто не виходити з дому, уникати контакту з іншими людьми. Це зменшить вірогідність поширення коронавірусу.

Потрібно негайно зателефонувати сімейному лікарю. Важливо — приходити до медичного закладу не варто, знову ж таки, щоб не наражати на небезпеку інших людей.

Лікарю потрібно описати симптоми. Спеціаліст збере усі потрібні дані, проаналізує їх і повідомить, як діяти далі. Якщо є підстави вважати, що це саме коронавірус – лікар надішле екстрене повідомлення про цей випадок у спеціальні служби.

Якщо сімейного лікаря немає потрібно зателефонувати на гарячу урядову лінію 1545 або на 103. Оператори зберуть епідеманамнез (симптоми та супутні обставини) і всю потрібну інформацію та ухвалять рішення, чи скеровувати до хворого спеціальну бригаду.

Наявність COVID-19 можуть підтвердити тільки спеціальні тести, які будуть зроблені за потреби.

Чи готова Україна до коронавірусу

Станом на 16 березня в Україні виявлено 5 лабораторно підтверджених випадків інфікування COVID-19, один з яких летальний. Влада повідомляє, що Україна готова до можливого поширення коронавірусу та вживає необхідні заходи для стримання інфекції.

Так, в Україні запровадили карантин, вирішили евакуювати українців з інших країн, тимчасово закрити кордон. Серед іншого в містах тимчасово припиняють працювати не тільки освітні заклади, також скасовані концерти, спортивні та розважальні заходи, закривають ТРЦ, деякі магазини, салони краси та інше. Будуть працювати продуктові магазини та аптеки.

Рекомендації українцям

Українцям варто дотримуватися рекомендацій МОЗ, як вберегтися від інфікування:

- часто мити руки або обробляти дезінфікуючими засобами;
- під час кашлю та чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;
- уникати тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
- при підвищеній температурі тіла, кашлю й утрудненому диханні якнайшвидше звернутися до лікаря та повідомити йому попередню історію подорожей;
- відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникати контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;
- не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м'ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.

Тим самим, на переконання лікарів, звичайні гігієнічні заходи допоможуть вберегтися від небезпечного коронавірусу.

Наразі рекомендованих лікарських засобів, призначених для профілактики чи лікування саме цієї інфекції, не існує.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...