Вибори в умовах пандемії коронавірусу: Як українці голосуватимуть 25 жовтня

Пандемія коронавірусу не завадить проведенню волевиявлення українців

Топ-новина
Топ-новина
Місцеві вибори в Україні заплановані на 25 жовтня Фото з відкритих джерел

На позачерговому засіданні, 14 вересня, Кабмін встановив додаткові вимоги щодо протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів на період дії карантину у зв’язку з поширенням на території України COVID-19.

Розповідаємо детальніше про організацію роботи виборчої дільниці та голосування виборців.

Організація роботи виборчої дільниці

Кабмін прописав декілька вимог до діяльності членів виборчої дільниці та проведення протиепідемічних заходів.

Так, на вході до приміщення, де будуть голосувати виборці, та безпосередньо у кабінках для голосування мають бути антисептики для рук. Також потрібно обладнати місця для централізованого збору та утилізації засобів індивідуального захисту (маски та рукавички).

У приміщеннях повинна бути нанесена розмітка, що вказує на дотримання дистанції не менше 1 метра. Потоки виборців, на вхід та на вихід, потрібно розділити. Крім того, рекомендується у приміщенні одночасне перебування виборців з розрахунку не більше трьох осіб на один стіл для видачі бюлетенів.
Члени виборчої комісії повинні дотримуватись фізичного дистанціювання - сидіти на відстані не менше 1 метра один від одного, або застосовувати фізичні бар’єри, наприклад, прозорі екрани.

Стільці, столи, меблі, які використовуються виборчої комісією повинні бути виготовлені з матеріалів, які можна продезінфікувати. Використання тканини на столах заборонено.

Протирати дверні ручки, поручні, сидіння дезінфікуючими засобами потрібно не рідше одного разу на 2 години, а вологе прибирання приміщення - не рідше одного разу на 4 години. Оброблювати окремі частини виборчих скриньок також можна, але потрібно не допустити потрапляння речовини та засобів дезінфекції усередину виборчої скриньки.

Новини за темою: За скасування виборів на Донбасі чиновники повинні понести кримінальну відповідальність, – Марчевський

Засоби захисту повинні мати усі члени виборчої комісії, офіційні спостерігачі, поліцейські, працівники органів, закладів, установ, на території яких розміщені приміщення для голосування та приміщення виборчих комісій.

До роботи на спеціальних виборчих дільницях членам виборчої комісії, офіційним спостерігачам, поліцейським рекомендується не пізніше ніж за 72 години до дня виборів пройти тестування на наявність COVID-19 методом ПЛР.

Після завершення підрахунку голосів, передачі протоколів та бюлетенів для голосування у приміщенні виборчої комісії проводиться заключна дезінфекція.

У разі виявлення випадку COVID-19 в одного із членів виборчої комісії, всі інші члени виборчої комісії можуть продовжувати виконувати свої функції при відсутності симптомів респіраторних захворювань.
У разі наявності контакту з хворим без застосуванням засобів індивідуального захисту, такі члени виборчої комісії направляються на самоізоляцію в порядку, встановленому законодавством.

Також Кабмін дозволив перетин кордону під час карантину офіційним спостерігачам від іноземних держав та міжнародних організацій, які вестимуть спостереження за ходом виборчого процесу відповідних виборів.

Новини за темою: Дружина Порошенка поведе "ЄС" на виборах до Київради

Як будуть голосувати українці

Перед тим як потрапити до виборчої дільниці, потрібно повідомити на вході щодо наявності симптомів респіраторних захворювань та пройти температурний скринінг.

Виборці повинні дотримуватись протиепідемічних заходів, обробити руки дезінфікуючими засобами перед входом до приміщення, перебувати у респіраторі або захисній масці.

Однак, члени виборчої комісії можуть звернутися до виборців з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи.

Кабмін не рекомендує виборцям брати дітей до виборчих дільниць. Також варто користуватися особистою ручкою.

Як проголосувати на самоізоляції

Виборці, які перебувають на самоізоляції, можуть здійснювати голосування за місцем перебування. Для цього потрібно не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів подати заяву з доданою довідкою медустанови про стан здоров’я (перебування на самоізоляції).

У день голосування таким виборцям необхідно самостійно, не передаючи в руки членам виборчої комісії, показати документ, який підтверджує особу та громадянство України. Члени комісії, які забезпечують голосування за місцем перебування мають бути в масках, рукавичках, захисному щитку. І після кожного відвідування проводити утилізацію засобів захисту.

Новини за темою: "Слуги народу" висунули голову МОЗ на місцеві вибори в Одеську облраду, – депутатка

Чи будуть вибори на Донбасі

На Донбасі восени цього року провести місцеві вибори на території громад, підконтрольних центральній владі, вже неможливо. Голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко заявив: "Перші вибори можна проводити двічі на рік: у жовтні та березні. Ми плануємо в майбутньому звернутися до відповідних військово-цивільних адміністрацій з приводу безпеки на цих територіях. Як тільки будуть необхідні умови - вибори будуть призначені".

Разом з тим, голова ЦВК зазначив, що зараз у судовому порядку зупинити виборчий процес уже неможливо.

"Не думаю, що на сьогодні існують такі перспективи. Крім того, виборчий процес вже розпочався. Відповідно до Конституції України, зупинка виборчого процесу можлива лише в разі введення в Україні чи окремих місцевостях надзвичайного або воєнного стану", - додав Діденко.

При цьому в ЦВК зазначили, що українське законодавство не забороняє проводити місцеві вибори у регіонах, які належать до червоної зони карантину.

Місцеві вибори 25 жовтня можуть бути скасовані лише в разі запровадження воєнного чи надзвичайного стану. Тоді як віднесення території до зони високої епідеміологічної небезпеки не є підставою для скасування виборів.

Новини за темою: "Слузі народу" не вигідно проводити вибори на Донбасі, але ми будемо боротися за права людей, - Марчевський

******

Тож наразі Україна готується до виборів місцевої влади, які відбудуться 25 жовтня.

Про основні етапи виборчої кампанії можна дізнатися за посиланням.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...