Вибори мерів – друга спроба: Де обиратимуть очільників міст 22 листопада і за яких умов

Результати повторного голосування мають встановити до 27 листопада

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

У деяких містах України продовжується виборча кампанія, адже там жоден із кандидатів на посаду мера не набрали понад 50% голосів виборців. Відповідно до виборчого законодавства проведуть повторне голосування і 22 листопада мешканці 11 міст обиратимуть голову міської ради.

Розповідаємо детальніше, де проведуть перевибори, хто змагається за крісло мера та як себе поводити на виборчій дільниці.

У яких містах відбудуться вибори

Наступної неділі, 22 листопада, пройде другий тур виборів мера в 11 містах, адже за результатами голосування 25 жовтня жоден з кандидатів не отримав понад 50% підтримки.

Так, міського голову мешканці обиратимуть у Дніпрі, Нікополі (Дніпропетровська область), Славʼянську (Донецька область), Ужгороді, Бердянську (Запорізька область), Львові, Дрогобичі (Львівська область), Миколаєві, Полтаві, Рівному та Черкасах.

У кожному місті виборці повинні будуть віддати голос одному з двох кандидатів.

Так, у другий тур у Дніпрі вийшли чинний мер Борис Філатов від "Громадської сили" (45,5% голосів у першому турі) та Загід Краснов від "Пропозиції" (13,6% підтримки).

У Бердянську змагаються за крісло мера Валерій Баранов від "За майбутнє" (30,15% голосів містян) та Олександр Свідло від "Опозиційної платформи – За життя" (34,7% підтримки виборців).

У Дрогобичі серед претендентів на посаду очільника міста Андрій Веселий (26,05% голосів) та чинний мер міста Тарас Кучма (41,06% голосів у першому турі). Два кандидати – самовисуванці.

У Львові у другий тур виборів міського голови пройшли чинний мер міста Андрій Садовий від "Самопомочі" (40,09% голосів) та Олег Синютка від "Європейської Солідарності" (31,1% підтримки).

У Миколаєві обиратимуть між Олександром Сенкевичем від "Пропозиції" (39% підтримки у першому турі) та Владиславом Чайкою від "Опозиційної платформи – За життя" (29,3% голосів).

У Нікополі у другий тур виборів мера вийшли Руслан Олійник від "Слуги народу" (17,85% голосів у першому турі) та Олександр Саюк від "За майбутнє" (21,86% підтримки).

У Полтаві мером оберуть одного з наступних кандидатів - Сергія Іващенка від "Слуги народу" (17,71% підтримки виборців у першому турі) або колишнього мера міста Олександра Мамая від "За майбутнє" (30,6% голосів).

У Рівному на крісло мера претендують Олександр Третяк від "Європейської Солідарності" (16,93% голосів у першому турі) та Віктор Шаркизян від "Рівне разом" (19,84% підтримки виборців).

У Слов'янську боротьба триває між Вадимом Ляхом від "Опозиційного блоку" (29,99% голосів виборців) та Павлом Придворовим від "Опозиційної платформи – За життя" (30,86% підтримки).

В Ужгороді містяни оберуть мера міста серед наступних кандидатів – самовисуванець Богдан Андріїв (25,4% голосів) та Віктор Щадей від "Слуги народу" (17,93% підтримки).

У Черкасах найбільше підтримки у першому турі отримали Анатолій Бондаренко від партії "За майбутнє" (37,6% голосів) та Віктор Євпак від "Голосу" (19,14% голосів).

В ЗМІ повідомлялося, що на 22 листопада призначені вибори мера міст Кривий Ріг та Бровари, однак станом на 19 листопада на сайті ЦВК інформації про проведення голосування в цих містах не було.

У Броварах Київський окружний адміністративний суд визнав вибори такими, що не відбулися. Там виявили порушення законодавства – порушення таємниці голосування і права на вільне волевиявлення при проведенні місцевих виборів. Ймовірно повторні вибори в місті ЦВК призначить на середину січня наступного року.

Детальніше про обов’язки мерів міст, депутатів міських обласних рад читайте у нашому матеріалі за цим посиланням.

Новини за темою: Стало відомо, коли у Кривому Розі проведуть вибори міського голови

Організація роботи виборчих дільниць

У неділю у визначених містах виборчі дільниці мають працювати у звичному режимі з 08:00 до 20:00. Якщо дільниця відкриється пізніше – це вважатиметься порушенням.

При голосуванні варто пам’ятати, що:

 • Обов’язково потрібно знаходитися в приміщенні в масці чи респіраторі, однак члени виборчої комісії можуть звернутися до виборців із проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи.
 • Обробити дезінфектором руки до входу в приміщення та після відвідування виборчої дільниці.
 • Мінімізувати час перебування в приміщенні для голосування.
 • Не брати на дільницю дітей.
 • Мати свою ручку.

ZIK

Також необхідно звернути увагу, що деякі дії можуть тлумачитися, як порушення українського законодавства. Тож не варто:

 • агітувати та поширювати політичну рекламу;
 • передавати свій бюлетень іншим особам;
 • отримувати виборчий бюлетень від когось, окрім членів виборчої комісії;
 • робити зайві позначки у виборчому бюлетені;
 • псувати бюлетень;
 • перебувати в кабінці для голосування зі сторонніми особами;
 • пошкоджувати урни;
 • голосувати більше одного разу.

Якщо виборці помічають порушення на дільницях, потрібно звертатися до голови комісії, поліції та спостерігачів.

Новини за темою: Місцеві вибори - 2020: У Краматорську назвали прізвище нового міського голови

*****

Результати голосування з виборів міських голів мають бути встановлені не пізніше як на пʼятий день із дня повторного голосування, тобто до 27 листопада 2020 року включно.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...