Вибори мера Львова: Остаточний список кандидатів та їхні обіцянки

Топ-новина
Топ-новина
Вулиці Львова Фото з відкритих джерел

Серед усіх кандидатів найвідомішим є Андрій Садовий

Місцеві вибори в Україні ближче, ніж здається. Вже 25 жовтня – українські міста обиратимуть нових мерів, а міські ради – депутатів. У великих містах-мільйонниках передвиборча кампанія йде повним ходом: бігборди, агітаційні газети, реклама в інтернеті – кандидати як можуть заохочують українців голосувати саме за них. У Києві, приміром, вулиці рясніють зовнішньою рекламою, а на вулицях стоять агітаційні "палатки", де роздають газети з програми кандидатів у мери столиці. Щось схоже відбувається і у Львові – борди, реклама, обіцянки.

Про те, яка ситуація склалася у місті Лева напередодні місцевих виборів, і хто з політиків та громадських діячів став кандидатом у мери, розповідаємо далі у матеріалі.

Львів напередодні місцевих виборів

На проведення місцевих виборів Львівська область отримала із державного бюджету понад 86 мільйонів гривень. До того ж уже визначені територіальні виборчі комісії – у Львівській області працюватимуть 1 обласна, 7 районних та 39 міських комісій, утворених Центральною виборчою комісією.

Щодо кандидатів – станом на 7 жовтня Львівська міська територіальна виборча комісія офіційно зареєструвала сімнадцятьох кандидатів у мери Львова. Серед них як відомі прізвища, приміром, чинний міський голова, так і абсолютно нові люди – громадські діячі, активісти, приватні підприємці та лікарі.

Андрій Садовий (52 роки). Незмінний міський голова Львові ще з 2006 року, знову балотується у мери – вже вчетверте.  

Мер Львова Андрій Садовий Фото з відкритих джерел

До речі, настрої львів’ян стосовно особи, роботи та нових обіцянок Садового змінювалися протягом цих 14-ти років від захвату до обурення. За часів його мерства Львів стикнувся з низкою складних проблем – чого вартує хоча б "сміттєвий" скандал, недосконала транспортна система, сумнівна  забудова міста. Було і кілька скандальних ситуацій, пов’язаних безпосередньо з самим Садовим – приміром, величезний приватний будинок і кілька його обстрілів за останні роки.

Садовий закінчив Львівську політехніку, отримавши професію інженера електронної техніки, а згодом і професію економіста. Працював на підприємстві "Львівприлад", у Львівському відділенні Фонду соціальної адаптації молоді при Кабінеті Міністрів України. У 90-ті роки заснував Львівську радіостанцію "Люкс", а вже у 1998 році вперше був обраний у Львівську міську раду.

У 2004 році заснував політичну партію "Об’єднання "Самопоміч", від якої тричі і висувався на посаду мера – і всі три рази перемагав: у 2006, 2010 та 2015 роках.  

У своїй передвиборній програмі він обіцяє вирішити проблему забудови міста без створення інфраструктури, відкрити нові школи і садочки, створити і облаштувати промислові зони міста, збудувати притулок для матерів і дітей-жертв домашнього насильства, відремонтувати магістралі, створити мережі трамвайних і тролейбусних маршрутів.   

Руслан Кошулинський (51 рік). Голова секретаріату політичної партії ВО "Свобода", від якої й балотується. У минулому – приватний підприємець та помічник нардепа Олега Тягнибока (у 2001-2006 рр.). 

Руслан Кошулинський. Фото: Микола Тис/ZIK

У 2006 та 2007 роках балотувався до Верховної Ради від партії "Свобода", але не пройшов. У 2010 році пройшов до Львівської міської ради, а у 2012 році – до Верховної Ради. У 2015 році став депутатом Львівської облради від партії "Свобода". 

Серед головних пріоритетів Кошулинського за умови перемоги на виборах – будівництво сміттєпереробного заводу за межами Львова.

Новини за темою: Місцеві вибори на Львівщині: Які шанси у кандидатів на посаду мера Львова

Наталія Ван Доеверен (50 років). Пані Наталія – нове обличчя серед кандидатів і взагалі у львівській політиці. Вона лікарка, докторка філософії, керівниця медичної частини Благодійного фонду "Шпиталь імені Митрополита Андрея Шептицького" Курії Львівської Архієпархії УГКЦ. Цікаво, що кандидатка є безпартійною і висувається від партії "Духовна Україна".

Наталія Ван Доеверен Фото з відкритих джерел

Свого часу працювала у Головному управлінні охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації, Міністерстві регіонального розвитку та будівництва України, Міністерстві аграрної політики України.

Юлія Гвоздович (33 роки) – керівниця проєктів розвитку громад у ГО "Українська галицька асамблея", депутатка Львівської міської ради, очільниця постійної комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова.

Юлія Гвоздович Фото з відкритих джерел

Балотується від політсили "Українська Галицька Партія”. У 2019 році намагалася пройти до Верховної Ради по списках партії "Голос", але безуспішно.

Юлія Гвоздович серед своїх дій у кріслі мера розповіла про такі – боротьба із незаконними забудовами, розвиток дорожньої інфраструктури та безпека у місті.

Назар Брезіцький (36 років). Народився у Харкові, приватний підприємець, директор низки підприємств: ПАТ "Сортнасіннєовоч-Львів", ТзОВ "Релігійне позаконфесійне видавництво "Добра книжка", ТзОВ "Концерн "Абданк".

Назарій Брезіцький Фото з відкритих джерел

Свого часу заснував львівську ГО "Ідея міста" та благодійни фонд "Справа Скарбека".

Ігор Телішевський (33 роки). Наразі  є чинним депутатом Львівської міської ради (від партії "УКРОП"), помічником-консультантом народного депутата України Тараса Батенка.

Ігор Телішевський. Фото: facebook.com/ukroplviv

Телішевський – член політичної партії "За Майбутнє". Працював помічником нардепа Володимира Яворівського (у 2007 – 2014 рр.).

Олег Синютка (50 років). Народився на Тернопільщині, наразі є чинним народним депутатом України, членом політичної партії  "Європейська солідарність", від якої і балотується на посаду мера Львова. Свого часу працював заступником міського голови Івано-Франківська та виконував обов’язки директора ТзОВ "Івано-Франківське АвтоЗАЗ-ДЕУ", керував СТ "Маслосоюз" в Івано-Франківську. 

Олег Синютка Фото з відкритих джерел

У 2006 році став депутатом Івано-Франківської обласної ради. Тоді ж почав працювати у Львівській міськраді першим заступником Львівського міського голови (тоді ним був Андрій Садовий). У 2014-2019 роках Синютка очолював Львівську ОДА, а у 2015 році став депутатом Львівської облради від "Європейської солідарності".  

Олег Синютка виступає проти будівництва сміттєпереробного заводу на території Львова та не погоджується з механіко-біологічною технологією переробки сміття у Львові, заявивши, що треба будувати завод з використанням технології спалювання і плазмової переробки.

Новини за темою: Місцеві вибори - 2020: Скільки бюлетенів отримають громадяни для голосування та як в них не заплутатися

Ігор Зінкевич (37 років). Зараз працює помічником генерального директора Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Возницького.

Ігор Зінкевич Фото з відкритих джерел

Зінкевич є членом і співзасновником партії "ВАРТА (Всеукраїнський Альянс Регіональних і Територіальних Активістів)", чинним депутатом Львівської міськради. У 2014 – 2019 роках працював у поліції Львівської області.

Юрій Бунь (52 роки), безпартійний. Наразі є завідувачем кафедри хірургічної стоматології у Львівському медичному інституті та представником ГО "Спілка стоматологів України".

Юрій Бунь Фото з відкритих джерел

Бунь є власником стоматологічної клініки і, як подейкують, пов'язаний з партією "Громада і закон", створену у 2015 році Михайлом Ільницьким.

Ігор Васюник (51 рік), безпартійний. Зараз працює головою наглядової ради ТзОВ "Укркорпінвест", а у 2005 – 2006 роках працював у НАК "Нафтогаз України".

Ігор Васюник Фото з відкритих джерел

У 2006 року став депутатом Львівської обласної ради від Блоку "Наша Україна", пізніше був представником "Укрзалізниці" у Кабінеті міністрів, а у 2012 році – заступником голови ЛОО ГО "Фронт змін".

Того ж року пройшов у Верховну Раду по Округу №117 від ВО "Батьківщина", а 2014 року – по списку "Народного Фронту".

Роман Матис (42 роки), безпартійний. Працює керівником управління інвестиційної політики у Львівській облдержадміністрації.

Роман Матис Фото з відкритих джерел

У 2015 року балотувався по Округу №1 до Львівської обласної ради від "Європейської солідарності", але безуспішно.

Ігор Кузьмак (55 років), безпартійний. Наразі є директором ТзОВ "Укрдизайнгруп" та членом Правління Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів України.

Ігор Кузьмак Фото з відкритих джерел

Балотується від Львівської міської організації "Народний Рух України".

Ярослав Рущишин (53 роки) – генеральний директор компанії "Троттола", співзасновник Мистецького Об'єднання "Дзиґа", Львівської бізнес-школи УКУ, співвласник "Львівської Газети".

Ярослав Рущишин Фото з відкритих джерел

Наразі є чинним депутатом Верховної Ради від партії "Голос". До того ж відомо, що у 2006 – 2010 роках Рущишин був депутатом Львівської облради від Блоку "Наша Україна".

Тарас Кльофа (46 років), безпартійний, але висувається від партії "Слуга народу".

Тарас Кльофа Фото з відкритих джерел

Наразі працює заступником начальника центру з медичної частини – начальником медичної частини Військово-медичного клінічного центру Західного регіону. У 2015 році пройшов із партією "Самопоміч" у депутати Львівської міської ради.

Оксана Юринець (42 роки). Професорка кафедри зовнішньоекономічної та митної діяльності Інституту економіки та менеджменту у "Львівській політехніці".

Оксана Юринець Фото з відкритих джерел

Членкиня політичної партії "УДАР" Віталія Кличка. Свого часу (до 2014 року) займалася підприємництвом у сфері виготовлення будматеріалів. У 2010 році стала депутаткою Львівської облради від "УДАРу", а у 2014 році пройшла від 117 Округу у Львові у Верховну Раду вже від партії "Європейська солідарність".

Остап Стахів (35 років). Наразі є очільником ГО "Ідея нації" та однойменної політичної партії.

Остап Стахів. Фото Миколи Тиса/ZIK

Останнім часом він став широко відомим через свою боротьбу із незаконними забудовами та з коронавірусом. У 2007, 2014 та 2019 роках намагався потрапити до парламенту, проте усі рази безуспішно.

Іван Василишин (61 рік). Адвокат, член Ради адвокатів Львівської області та Конгресу Українських Націоналістів.

Іван Василишин Фото з відкритих джерел

У 2010 році він балотувався у Львівську міськраду по Округу №10, у 2012 році – у Верховну Раду по Округу №117, а у 2015 році – у Львівську міськраду від Радикальної партії Олега Ляшка по Округу №1, але обраним не був.

Новини за темою: Місцеві вибори - 2020: Які повноваження мають мер міста, місцева рада та її депутати

Соціологічні прогнози

Згідно з опитуваннями та дослідженнями соціологічної групи "Рейтинг", львів’яни віддають перевагу чинному меру міста. В цілому трійка лідерів є такою: Андрія Садового підтримують 38,1% респондентів, Руслана Кошулинського – 17,9% опитаних, Олега Синютку – 13,8%.

Далі йдуть Ігор Зінкевич (10,7%), нардеп Ярослав Рущишин – 3,4% та Ігор Васюник – 3,4%. Результат інших кандидатів не перевищує 2%. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...