Новини » Світ Читать эту новость на русском

ВООЗ випустила нові рекомендації щодо фізичної активності для дорослих та дітей: Що потрібно робити, аби не захворіти

Через низький рівень фізактивності в глобальних масштабах втрачається 54 млрд дол.

Топ-новина
Топ-новина
Фізична активність - крок до здоров’я Pixabay.com

Всі знають, що "Рух – це життя", однак фізичною активністю займається небагато людей. У ВООЗ провели дослідження і виявили, що колосальні суми втрачаються через цю проблему. І порекомендували країнам звернути увагу на рівень фізичної активності громадян, особливо в період пандемії COVID-19.

Розповідаємо детальніше, що запропонували в ВООЗ та як підвищити рівень своєї фізичної активності.

До чого призводить низька фізична активність

У ВООЗ переконані: якби населення світу було більш активним, можна було б запобігати до 5 мільйонів випадків смерті на рік.

В організації провели дослідження та виявили, що кожен четвертий дорослий і четверо з п'яти підлітків недостатньо фізично активні. Пов'язані з цим економічні втрати в глобальних масштабах оцінюються в 54 млрд дол. у зв'язку з наданням безпосередньої медичної допомоги і ще в 14 млрд дол. у зв'язку зі зниженням продуктивності праці.

Регулярна фізична активність має ключове значення для профілактики і сприяння лікуванню серцево-судинних захворювань, діабету другого типу і раку, а також для зменшення симптомів депресії і тривожності, уповільнення зниження когнітивних здібностей, поліпшення пам'яті і зміцнення здоров'я мозку.

Директор Департаменту з питань зміцнення здоров'я Всесвітньої організації охорони здоров'я Рюдігер Кречів переконаний, що фізична активність може сприяти поліпшенню здоров'я і благополуччя. Допоможе фізична активність будь-якого типу і будь-якої тривалості, але чим більше, тим краще. "І якщо людина повинна проводити багато часу сидячи, чи то на роботі, чи в школі, потрібно приділяти більше часу фізичній активності, з тим, щоб компенсувати шкідливі наслідки малорухливого способу життя", - заначив він.

Новини за темою: Олімпійські ігри 2021 року мають стати символом надії для світу, – ВООЗ

Що пропонує ВООЗ

З огляду на те, що через пандемію коронавірусу люди більшість часу проводять дома, організація випустила нові Керівні принципи з фізичної активності і малорухливого способу життя. В них наголосили, що всі люди в будь-якому віці і з різними здібностями можуть бути фізично активними і що важливі всі види руху.

У ВООЗ рекомендують більше рухатися Pixabay.com

Відповідно до нових керівних принципів, для всіх дорослих людей, включаючи людей з хронічними захворюваннями або інвалідністю, рекомендується як мінімум 150-300 хвилин щотижневої аеробної активності від помірної до високої інтенсивності, а для дітей і підлітків - в середньому 60 хвилин в день.
Керівні принципи закликають жінок до підтримки регулярної фізичної активності протягом всього періоду вагітності і після пологів. У них також викладено переваги фізичної активності для здоров'я людей з інвалідністю.

Літнім людям у віці 65 років і старше порекомендували додавати такі види активності, які сприяють поліпшенню рівноваги і координації, а також зміцненню м'язів, з тим щоб сприяти попередженню падінь і поліпшенню здоров'я.

Всі види фізичної активності корисні і можуть виконуватися під час роботи, занять спортом, дозвілля або пересування (ходіння, їзда на велосипеді), а також під час танців, ігор і повсякденних домашніх справ, таких, як робота в саду і прибирання.

Генеральний директор ВООЗ д-р Тедрос Аданом Гебреісус переконаний, що фізична активність має вирішальне значення для здоров'я і благополуччя - вона може сприяти продовженню та поліпшенню якості життя. Ще вагомішою вона стала, коли світ опинився в умовах обмежень, пов'язаних з пандемією COVID-19. Тож він закликав рухатися кожен день "безпечно та творчо".

Всесвітня організація закликала країни прийняти глобальні керівні принципи для розробки національної політики в галузі охорони здоров'я на підтримку розробленого ВООЗ Глобального плану дій щодо підвищення рівня фізичної активності на 2018-2030 рр.

План був узгоджений світовими лідерами в галузі охорони здоров'я на 71-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я в 2018 році з метою підвищити рівень фізичної активності на 15% до 2030 року.

Новини за темою: Заходи із боротьби з коронавірусом знизили поширення грипу, - ВООЗ

Як підвищити фізичну активність

Загалом ВООЗ рекомендує використовувати кожну можливість для руху. Так, варто скоротити час, який людина проводить в положенні сидячи, чи то в процесі роботи, навчання, перегляду телевізійних передач, читання книг, спілкування в соціальних мережах, чи під час комп'ютерних ігор.

Також рекомендують скоротити час тривалого перебування в сидячому положенні і кожні 20-30 хвилин робити короткі перерви по 3-5 хвилин. Можна просто встати і потягнутися або краще прогулятися по дому, вгору-вниз сходами або поблизу будівлі. Досить просто порухатися або потягнутися, щоб поліпшити своє самопочуття і стан.

Радять використовувати всі можливості для фізичної активності Pixabay.com

Варто активізувати свою повсякденну діяльність і планувати перерви для фізичної активності або фізичних вправ, що виконуються самостійно або разом з учасниками онлайнових занять. Відведення певного часу на фізично активну діяльність допомагає забезпечити необхідний рівень щоденної фізичної активності. Також не зайвим, а навіть корисним буде активне спілкування з дітьми і рухливі ігри вдома, прогулянки в парку або велосипедні поїздки. Це може стати ще однією можливістю для відпочинку всіх членів родини, можливістю зібратися разом і підтримати фізичну активність і здоров'я, перебуваючи вдома.

Важливо, щоб кожен член родини вибрав свою власну мету, яка була б для нього свого роду викликом і в той же час могла бути досягнута за підтримки з боку сім'ї чи друзів і відповідної мотивації. Можна відзначати свої досягнення в таблиці показників щотижневої активності і, якщо це буде корисним, то можна вигадати для себе цінні призи.

З дітьми до одного року варто регулярно грати в той час, коли вони знаходяться на підлозі в положенні лежачи на животі. Робити це потрібно періодично протягом всього дня, поки дитина не спить.
Для дітей у віці до п'яти років важливо грати в рухливі ігри вдома і поруч з ним. Добре підійдуть ті, при яких розвивається рівновага, а також посилюється енергійність дихання.

З дітьми і підлітками у віці від 5 до 17 років можна організувати активні ігри за участю членів сім'ї, займатися активними онлайн-іграми або спортом.

Дорослим в ВООЗ рекомендують ходити пішки вгору по сходах і розглядати це як одну з можливостей для підтримки фізичної активності, використовувати домашню роботу як спосіб підвищити свою фізичну активність, знаходити час для розваг, таких, як танці під музику.

Також можна приєднатися до онлайнових занять з фізкультури або написати власний план занять під музику, на основні групи м'язів з підвищенням частоти серцевих скорочень.

Варто робити кілька вправ для зміцнення м'язів, таких, як підняття штанги або саморобних тягарів - пляшок з водою, або просто використовувати власну вагу тіла і виконувати кілька підходів віджимань, вправ на прес і присідань.

Новини за темою: У ВООЗ заявили про небезпеку третьої хвилі пандемії COVID-19 через кілька місяців

*****

Фізична активність значно впливає на здоров’я, тож варто знайти час для гарного самопочуття. Але головне – бажання.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...