live
Новини » Політика Читать эту новость на русском

Відставки міністрів: Чому звільнили Ємця та Уманського і хто може очолити МОЗ та Мінфін

Сьогодні нардепи ухвалили деякі кадрові рішення, зокрема звільнили очільників МОЗу та Мінфіну, а от з новими призначеннями не задалося

Топ-новина
Топ-новина
Верховна Рада. Фото: Віталій Носач, РБК-Україна

В Кабміні частково відбулися кадрові зміни — народні депутати підтримали звільнення глав МОЗу та Мінфіну, а от нових очільників відомств не призначили. Кандидатури не набрали потрібної кількості голосів. Але на сайті парламенту з'явилися нові проєкти постанов про призначення глав відомств.

Розповідаємо детальніше про причини відставки та кандидатів на міністерські посади.

Відставка Ємця та Уманського

Про звільнення з посади очільника Міністерства охорони здоров'я Іллі Ємця та голови Міністерства фінансів Ігоря Уманського 29 березня ввечері повідомила народний депутат Ірина Геращенко.

Відповідний проєкт постанови №3273 про звільнення Іллі Ємця з посади міністра охорони здоров'я зареєстрували на сайті парламенту ще 29 березня.

До речі, було зареєстровано два проєкти постанови про звільнення Ємця — №3273 та №3283. Остання — за авторством прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля. Проголосували саме прем'єрський документ.

Схвалили нардепи і відставку Уманського.

Причини відставки

У пояснювальній записці до проєкту №3273 ініціатори проєкту постанови вказали причини, через які варто звільнити очільника відомства.

Так, Ємця пропонували відправити у відставку через його неспроможність належним чином виконувати посадові обов’язки. Автори проєкту постанови зауважили, що його призначення призвело до неготовності системи охорони здоров’я України запобігти розгортанню епідемію COVID-19 та стримати її.

У проєкті постанови про звільнення Уманського з посади очільника Мінфіна причини звільнення автор не вказав. До речі, автором був також Шмигаль.

Ймовірні очільники відомств

В Кабміні запропонували кандидатів на вакантні посади ще до звільнення уже колишніх міністрів. Так, Ірина Геращенко повідомляла, що у неділю, 29 березня, на нараді керівництва ВР пройшла зустріч з кандидатами на посади міністра охорони здоров'я Максимом Степановим і фінансів Сергієм Марченком. "Всі вони... колись працювали в команді Порошенка на різних посадах", - повідомила нардеп.

Відповідні проєкти постанов про призначення кандидатів на міністерські посади були зареєстровані на сайті парламенту під номерами 3284 та 3282. Автором цих документів став Денис Шмигаль.

Степанов Максим Володимирович народився 18 серпня 1975 року. У 1998 році закінчив Донецький державний медуніверситет ім. Горького. У 2004 році — Київський національний економічний університет за спеціальністю "Міжнародна економіка".

Працював заступником генерального директора ДК "Торговий дім "Газ України" НАК "Нафтогаз України", заступником гендиректора ЗАТ "Промислово-фінансова компанія "Віче", головою ради директорів ТОВ "Республіканський правовий союз", першим заступником голови Одеської обласної державної адміністрації Миколи Сердюка, очолював ДП "Поліграфкомбінат "Україна". З січня 2017 по квітень 2019 року обіймав посаду голови Одеської ОДА.

Марченко Сергій Михайлович народився 24 січня 1981 року. Вищу освіту здобув у Академії державної податкової служби України, в 2002 році отримав ступінь магістра управління державними фінансами, був стипендіатом президента України.

У 2018-2019 роках обіймав посаду заступника голови Адміністрації президента України. З 2016 до 2018 року працював заступником міністра фінансів. До того був експертом у Bendukidze Free Market Center та академічним директором спільної програми KSE та GIZ у 2015-2016 роках "Лідерство у державних фінансах".

На початку 2016 року очолював Координаційний центр забезпечення взаємодії з Кабінетом міністрів України у Міністерстві охорони здоров’я України та входив до складу колегії міністерства.

Брав участь у розробці Бюджетного кодексу України, що був прийнятий у 2014 році. З 2011 року працював у Координаційному центрі з впровадження реформ при президентові України.

З 2002 року працював на різних посадах у Міністерстві фінансів України, Державній фіскальній службі, Комітеті з питань фінансів і банківської діяльності, Секретаріаті Кабінету міністрів України.

Бути чи не бути новим міністрам

На позачерговому засіданні Верховної Ради народні депутати не підтримали запропоновані кандидатури на посади очільників МОЗу та Мінфіну — в залі засідань не знайшлося потрібної кількості голосів. Проте, мабуть, інших кандидатів в уряду немає, адже Шмигаль знову зареєстрував проєкти постанов про призначення очільниками відомств Марченка та Степанова. Відповідні проєкти постанов №3289 та №3290 передані на розгляд профільним комітетам.

Тож питання дня: призначать Марченка та Степанова очільниками міністерств чи ні?

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...