Від росту прожиткового мінімуму до рейсів у Туреччину: Топ змін з 1 липня

Топ-новина
Топ-новина
Прожитковий мінімум збільшується, правда, зовсім, символічно Фото з відкритих джерел

З 1 липня для українців зростуть певні види соціальної допомоги

Найголовніша зміна з липня цього року – ріст прожиткового мінімуму. Як відомо, на цьому показникові зав’язані розрахунки ще низки виплат. Тому змінюючись, він тягне за собою і зміни й в інших соціальних виплатах. Саме цих змін, котрі вступлять у силу з 1 липня, ми і торкнемося у матеріалі далі.

Прожитковий мінімум

З другого літнього місяця вчергове підвищується основний соціальний стандарт по країні – прожитковий мінімум. Так, з 1 липня по 30 листопада цього року прожитковий мінімум складе:

  • загальний показник на одну особу в розрахунку на місяць – 2118 грн;
  • для дітей віком до 6 років – 1859 грн;
  • для дітей віком від 6 до 18 років – 2318 грн;
  • для працездатних осіб – 2197 грн;
  • для осіб, які втратили працездатність – 1712 грн.

Допомога по безробіттю

Такий вид соціальної допомоги в принципі не може перевищувати 4-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Тому у період з липня по листопад поточного року її максимальний розмір становитиме: 2197 грн х 4 = 8788 грн.

Новини за темою: У МОН пояснили, як влаштувати дітей до школи

Мінімальний розмір аліментів

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину становить не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку:

  • для дітей віком до 6 років – 929,50 грн (1859 грн х 50%);
  • для дітей віком від 6 до 18 років – 1159,00 грн (2318 грн х 50%).

"Декретні" виплати

Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами нараховується у розмірі 100% середньомісячного доходу жінки (приміром, стипендія, зарплатня, допомога з безробіття). Проте цей показник не може бути меншим за 25% розміру прожиткового мінімуму, тобто, ніж 549,25 грн.

Допомога на дітей одиноким матерям

Допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною, складатиме 1712 грн. А фінансова допомога одиноким матерям з 1 липня 2020 року становитиме:

  • для дітей віком до 6 років – 1859 грн;
  • для дітей віком від 6 до 18 років – 2318 грн;
  • для дітей 18 до 23 років – 2197 грн.

Зміна газопостачальника

З 1 липня українці зможуть самостійно змінювати постачальників газу. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг ухвалила рішення щодо вільної зміни побутовими споживачами постачальників газу. 

Таке нововведення спрямовано на полегшення умов укладення договору постачання природного газу між побутовим споживачем і новим постачальником та, як наслідок, спрощення процедури зміни постачальника природного газу.

Для зміни постачальника споживачеві потрібно направити новому постачальнику заяву-приєднання до умов договору. При цьому участь або надання підтвердження зі сторони чинного постачальника природного газу в процесі зміни не вимагається.

Подорожі до Туреччини без необхідності самоізоляції

Вже з 1 липня українці зможуть літати до Туреччини без обов'язкового дотримання самоізоляції та тестування на коронавірус до відльоту та після повернення. За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, все ж українцям варто дотримуватися вимог безпеки.

Приміром, усі, хто летітиме до Туреччини, має пройти обов'язковий температурний скринінг. Тим, у кого зафіксують підвищену температуру, робитимуть тест на коронавірус.

Новини за темою: Україна готується до запровадження ще трьох "безвізів" з Євросоюзом, - Стефанишина

Зміна умов пільгового проїзду у Києві

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що з 1 липня у місті змінюються правила пільгового проїзду. Кличко підкреслив, що пільговики, які не зареєстровані у Києві, але мають право проїзду громадським транспортом, їздитимуть на загальних підставах, попередньо зареєструвавши електронний квиток.

А витрати на проїзд відшкодовуватимуть органи соціального захисту населення за місцем реєстрації особи. Тому той, хто має пільги на проїзд, але не зареєстрований у Києві, для проїзду у столичному транспорті має придбати квиток. Далі його потрібно зберегти після проїзду та звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації, аби компенсувати витрати.

За словами мера, це нововведення викликане тим, що пільговий проїзд для незареєстрованих у Києві осіб, не компенсують столичним перевізникам з держбюджету.   

При цьому пільговики, зареєстровані у Києві, зможуть користуватися пільгами за старими умовами, тобто за карткою киянина. Кияни можуть оформити її у будь-якому відділенні Ощадбанку. 

Оплата проїзду лише е-квитком

З 1 липня у Києві електронний квиток буде єдиним способом оплати проїзду в міському транспорті. Ним можна буде платити за проїзд у метро, автобусі, тролейбусі, трамваї, міській електричці та на фунікулері. 

Є кілька варіантів користування е-квитком – можна придбати одноразовий QR-квиток або ж купити синю картку Kyiv Smart Card та  надалі поповнювати її поїздками (до речі, зі знижкою). При поповненні картки на 50 поїздок вартість кожної падає на 1,5 гривні.

Купити Kyiv Smart Card можна у касах метро, у терміналах самообслуговування на станціях метро та у Т-кіосках. Придбати е-квиток можна у додатку Kyiv Smart City, в Особистому кабінеті киянина та у касах станцій метро.

Детальніше про переваги та недоліки е-квитка можна прочитати у нашому матеріалі за цим посиланням.  

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...