Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

Вакцина від COVID-19 для українців: Скільки доз отримаємо безкоштовно та кого вакцинують у першу чергу

Україна безкоштовно отримає вакцину приблизно для 8 млн громадян

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Світ очікує появи перевіреної та ефективної вакцини від коронавірусу. Готується до придбання препарату й Україна, однак влада розраховує на міжнародну допомогу в отриманні частини вакцин безкоштовно.

Про кількість необхідних вакцин для українців, вартість препарату та видатки на його придбання розповідаємо детальніше.

Вакцина від COVID-19: Скільки доз отримаємо безкоштовно та закупимо

У середині листопада глобальний механізм COVAX підтвердив виділення Україні вакцини від коронавірусу. Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що безкоштовно вакцинуватися зможуть 20% українців.

"Стало відомо, що Україна, як одна з країн, яка включена в роботу глобального механізму COVAX, має можливість отримати вакцини від коронавірусної хвороби у кількості доз, що дорівнює 20% населення безкоштовно", - повідомив він.

Фото з відкритих джерел

"Ставимо перед собою завдання забезпечити імунізацію як можна більшої кількості населення перевіреними, якісними та безпечними вакцинами у 2021 році, як коштом глобальних ініціатив, так і шляхом державного бюджету України", - заявив він.

До того ж Україна має намір закупити вакцину проти COVID-19 для 20 млн населення. За словами Віктора Ляшка, цю вакцину планують придбати окремо від тієї, що Україна отримає в рамках глобального механізму COVAX. Водночас він зауважив, що виробники поки не називали, скільки саме вона коштуватиме, проте у бюджет вже закладено понад 2 млрд гривень.

"Жоден виробник не задекларував ціни. Ми сьогодні говоримо про те, що 20%, тобто 4 млн доз, це не для 5%, а для 10% населення отримає країна безоплатно. Далі ми будемо купувати вакцини для покриття 20 млн нашого населення", - сказав Ляшко.

Санлікар підкреслив, що наразі немає інструкцій щодо вакцинації дітей. Від цього також залежатиме те, скільки вакцини необхідно буде купити.

До того ж, за словами очільника МОЗ Максима Степанова, Сполучені Штати Америки допоможуть Україні у пришвидшенні підписання контрактів з компаніями, які розробляють вакцини від COVID-19.

Глава американського МОЗ Алекс Азар пообіцяв, що США допоможуть посиленню комунікації між українським міністерством та компаніями Moderna, Johnson & Johnson, Pfizer та Novavax.

Новини за темою: Чиновники України потайки від народу скористаються вакциною з РФ

Де візьмуть кошти на вакцину та її ціна

У владі заявили, що фінансування придбання вакцини передбачили. Депутатка від "Слуги народу" Роксолана Підласа повідомила, що на ці питання у державний бюджет України закладено 2 млрд гривень. Вона також нагадала про надання Україні безкоштовних доз вакцини.

"У рамках цього механізму (COVAX, - ред.) Україна отримає безкоштовно 8 млн доз, і, крім цього, в бюджеті на 2021 рік закладено 2 млрд гривень на закупівлю вакцини окремо від цих 8 млн доз. І одна доза може коштувати близько 7 доларів. Ми серед країн Латинської Америки, ми дійсно бідна країна, і для нас ці безкоштовні дози важливі. Якщо у нас буде можливість збільшувати суму, якщо ми зможемо купити більше, ми цю суму збільшимо як парламент", - сказала Підласа.

За словами Віктора Ляшка, одна доза вакцини від COVID-19 для України може коштувати сім доларів, а повний курс вакцинації з двох доз - 14 доларів. Також він уточнив, що закладені в плані бюджету 2021 року 2,6 мільярда гривень на закупівлю вакцини можна буде витратити на придбання додаткових доз препаратів.

А тим часом глава правління американської фармакологічної компанії Moderna Стефан Бансель зазначив, що ціна вакцини від коронавірусу становитиме від 25 до 37 доларів. Водночас ціна за дозу залежатиме від розміру замовлення.

"Це справедлива ціна, якщо врахувати витрати на систему охорони здоров'я, коли хтось серйозно захворів на COVID-19. Ми не зацікавлені в максимальному прибутку", - заявив Стефан Бансель.

За попередньою інформацією, Moderna планує виготовити 20 мільйонів доз вакцини до кінця року. Частина препарату буде доступна в Європі.

За словами головного санлікаря Віктора Ляшка, вакцина від коронавірусу від виробника Moderna була включена в глобальний механізм COVAX.

Новини за темою: Україна виявилася заручницею пандемії: Медики закликають президента закупити у Росії вакцину від коронавірусу

Кого з українців планують вакцинувати у першу чергу

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, своєю чергою, повідомив, в першу чергу будуть вакциновані від коронавірусу люди, які потрапляють в групи ризику.

"Вакцинувати в першу чергу будемо групу ризику, як за ознакою по здоров'ю, яка має супутні захворювання, також група ризику за віком - це люди, які старше 65 років. А також група ризику за професійною ознакою - це працівники сфери охорони здоров'я", - повідомив Степанов.

При цьому глава МОЗ додав, що глобальний механізм COVAX виділить Україні вакцин на 20% населення.

"Коли ми говоримо про механізм COVAX, ми говоримо про постачання такої кількості доз для вакцинації 8 млн осіб. Тобто 20% населення України. Якщо ми говоримо про двократне ведення вакцини, то це буде відповідно 16 млн доз", - додав він.

Фото з відкритих джерел

Пріоритетні категорії громадян підтвердив і Віктор Ляшко: "... ми говоримо про лікарів, силові структури, вчителів. Надалі це люди з групи ризику медичної, там, де найбільше фіксується летальність після інфікування - це люди старшого, похилого віку, а в цій групі - люди із супутніми хронічними патологіями", - зазначив він.

Новини за темою: Франція почне вакцинацію проти коронавірусу у січні 2021 року

Лідери серед вакцин

Про ефективність препарату від коронавірусу заявили американська біотехнологічна компанія Moderna (mRNA-1273) та американська компанія Pfizer і німецька BioNTech (BNT162b2). Однак наразі вони ще не зареєстровані – чекають закінчення третього етапу тестування.

Серед лідерів – російська вакцина від коронавірусу "Спутник V", яку вже зареєстрували. Однак поки не відомо, чи буде її закуповувати Україна.

Російська вакцина "Супутник V"

МОЗ Російської Федерації

Загалом розробники вказаних препаратів зазначили, що препарати мають ефективність понад 90%.

Варто зазначити, що в Угорщину вже надійшли перші зразки російської вакцини.

Українські експерти закликають владу закупити російську вакцину від коронавірусу. До того ж зазначають, що препарат можна виробляти на українських заводах. За допомогою виробництва вакцини на українських заводах можна за місяць провакцинувати все населення, і одночасно сам цей процес значно здешевити.

Дізнатися детальніше, які вакцини від коронавірусу тестуються у світі та чи допоможуть вони в боротьбі із хворобою читайте за посиланням.

Новини за темою: США стверджують, що носити маски доведеться й після появи вакцини від COVID-19

****

Всесвітня організація охорони здоров'я розраховує, що постачання вакцин від коронавірусу почнуться в першій половині наступного року. Однак, сам по собі препарат не зможе зупинити пандемію, він повинен використовуватися в комплексі інших заходів.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...