live

Імпічмент Трампа: Які обвинувачення та захист розглянув Сенат

Топ-новина
Топ-новина
Голова команди "менеджерів імпічменту" Дональда Трампа Адам Шифф під час виступу в Сенаті США DW

Сенат США заслухав обвинувачення та захист у справі імпічменту президента США Дональда Трампа.

У 2019 році в Сполучених Штатах Америки розпочалась процедура імпічменту президента Дональда Трампа. Приводом для оголошення недовіри очільнику країни стала, в тому числі, телефонна розмова Трампа та президента України Володимира Зеленського.

Процедура складається з декількох етапів. Останній з них – розгляд справи в Сенаті.

Розповідаємо детальніше, про що заявляли сторони обвинувачення та захисту у справі імпічменту.

Процедура розгляду

У середу, 18 грудня, Палата представників Сполучених Штатів Америки прийняла рішення щодо імпічменту президента Дональда Трампа за двома статтями обвинувачень – у зловживанні владою та перешкоджанні роботі Конгресу в розслідуванні цієї справи.

21 січня верхня Палата парламенту США розпочала розгляд справи про імпічмент президента Америки Дональда Трампа. Також Сенат США відхилив другу заявку демократів на отримання додаткових документів та доказів у справі імпічменту. Пропонувалося залучити до судового процесу запис допитів свідків та документів із Білого дому, Державного департаменту та Управління державного управління, які пов’язані зі стосунками Трампа та керівництвом України.

Зазначалося, що процес планували провести у прискореному режимі – протягом 2-х тижнів.

Відповідно до погодженої процедури, демократи із Палати представників та Білий дім проголосили свої аргументи за та проти імпічмента Трампа. Кожній стороні виділили 24 години, які можна було розділити на три дні. Потім долю Трампа вирішить Сенат – чи варто заслуховувати свідків та досліджувати документи.

Сторона обвинувачення – 7 законодавців-демократів від Палати представників США, захист - адвокат Білого дому Пет Чіполлоне, адвокат Джей Секулов і ще п’ятеро юристів. Присяжні – 100 сенаторів.

Обвинувачення президента США

Глава комітету з розвідки Палати представників Конгресу США, демократ Адам Шифф більше двох годин представляв у Сенаті США позицію обвинувачення в рамках розгляду справи про імпічмент. Він переконаний, що поведінка Трампа порушує його клятву і його конституційний обов'язок вірно слідувати закону. На його переконання, проведене розслідування свідчить про тиск Трампа на українського президента Володимира Зеленського.

Адміністративно-бюджетне управління Білого дому (OMB) на запит американської правозахисної організації American Oversigh опублікувало 192 сторінки документів, що стосуються України.

Під час другого дня слухань, представник Демократичної партії Джеррольд Надлер намагався спростувати заяви захисників Трампа, які стверджували, що звинувачення проти президента у зловживанні владою та перешкоджанні роботі Конгресу не життєспроможні.

На думку соратників Трампа, звинувачення, які можуть призвести до імпічменту, повинні передбачати конкретні порушення кримінального кодексу.

Надлер показав відео з одним із найбільших захисників, сенатором від Південної Кароліни Ліндсі Гремом, який під час судового процесу про імпічмент президенту Біллу Клінтону в 1999 році стверджував, що президенту можна оголосити імпічмент, навіть якщо поведінка, про яку йде мова, – не є встановленим законом правопорушенням.

Окрім цього представник демократів продемонстрував відео 1998 року з Аланом Дершовіцем, який входить до команди захисту Трампа. Колись юрист визнавав, що зловживання владою підпадає під імпічмент. Дерщовіц говорив, що зловживання владою "не повинно бути злочином".

Згідно з версією звинувачення, оголошення якого зайняло три дні й закінчилася 24 січня Трамп повинен бути відсторонений від посади президента.

Захист Дональда Трампа

Голова адвокатської групи Трампа, Пет Сіполонне заявив, що аргументи демократів з приводу необхідності імпічменту є небезпечними для американського інституту президентства в цілому.

Адвокати захисту оголосили 6 аргументів, які доводять невинуватість Трампа:

1. Трамп надав більше допомоги Україні, ніж адміністрація Обами, а також значно посилив санкції проти Росії.
2. Телефонна розмова Дональда Трампа та Володимира Зеленського не свідчить про використання військової допомоги США як засобу тиску на Україну.
3. Українці неодноразово заявляли про відсутність на них тиску.
4. Українська сторона, на час розмови, не знала про затримку допомоги.
5. Не були відкрити розслідування проти політичного опонента Трампа – Джо Байдена, відкриття якого, за версією звинувачення, вимагав Трамп від України.
6. Україна отримала військову допомогу.

До того ж адвокат Трампа зазначив, що представники Демократичної партії можуть заборонити Трампу балотуватися на майбутніх виборах президента, а це значитиме втручання у вибори.

У дні, відведені для захисту Трампа, з’явилися нові докази про тиск президента США на Україну. Видання The New York Times повідомило, що в неопублікованої книзі спогадів колишнього помічника Трампа з національної безпеки Джона Болтона підтверджується, що президент США сам пов'язував призупинення військової допомоги Україні з розслідуванням проти Джо Байдена. Зазначається, що Болтон показав свій рукопис близьким соратникам, а також направив її копію в Білий дім для попереднього перегляду.

Болтон готовий свідчити, якщо його викличуть до Сенату.

Адвокати Трампа закінчили третій день відкритих суперечок 28 січня з проханням виправдати президента США. "Обвинувачення" Болтона вони намагалися відсунути на другий план.

Що далі

Далі сенатори мають вирішити, чи потрібно заслуховувати свідків та загалом будуть визначатися щодо імпічмента Трампу.

Загалом експерти прогнозують, що представники Республіканської партії не підтримають імпічмент.

*****

Тим часом, американці в більшості переконані, що Трампа потрібно позбавити посади. У грудні за імпічмент Трампу виступало 51% американців. Проте, 45% вважали, що Сенат має оскаржити звинувачення та виправдати американського президента. 4% - утрималися.Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...