Новини » Світ Читать эту новость на русском

Трамп проти Twitter: Як маркування одного посту змінить стандарти діяльності соцмереж в США

Дональд Трамп готовий закрити соціальні мережі через цензуру

Топ-новина
Топ-новина
Президент США Дональд Трамп Фото з відкритих джерел

Президент США Дональд Трамп хоче урегулювати діяльність соціальних мереж в країні, тим самим викорінивши, на його думку, цензуру. Приводом став конфлікт очільника Сполучених Штатів із Twitter — соцмережа маркувала пост Трампа як такий, що потребує перевірки.

Розповідаємо детальніше про протистояння американського президента із соціальними мережами.

З чого все почалося

Наприкінці травня вперше в історії соцмережа Twitter позначила пост президента США Дональда Трампа як недостовірний.

Twitter засумнівався в правдивості допису глави Білого дому, в якому він розкритикував ідею губернатора Каліфорнії про проведення виборів президента за допомогою пошти. Соцмережа запропонувала дізнатися більше інформації про голосування поштою.

Twitter Дональда Трампа

Представник Twitter зазначив, що ці твіти містять інформацію, яка потенційно вводить в оману про процеси голосування, і вони були марковані для забезпечення додаткового контексту навколо виборчих бюлетенів.

Посилання, яке Twitter приєднав до допису президента, пропонувало читачам "отримати факти про поштові бюлетені" і вело до сторінки зі статтями на цю тему, які зібрали працівники компанії.

"Трамп безпідставно заявляє, що поштові бюлетені призведуть до фальсифікацій", - йдеться у першому заголовку добірки, а далі йде підрозділ "що треба знати".

Новини за темою: Співробітники Facebook влаштували віртуальний страйк через пост Трампа

Як відреагував Трамп на маркування свого посту

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп у свою чергу звинуватив Twitter у втручанні в вибори президента США. "Вони заявляють, що мій допис про ненадійність голосування поштою є невірним. Дані перевірки засновані на повідомленнях Fake News CNN та Amazon Washington Post", - сказав Трамп.

Очільник США заявив, що Twitter повністю придушує свободу слова, і він як президент не дозволить, щоб це відбувалося.

Зі свого боку, голова виборчого штабу Дональда Трампа Бред Парскел також критикував Twitter, зазначивши, що позначка і подані посилання на "упереджені фальшиві новини - це димова завіса, щоб прикрити очевидну політичну тактику Twitter".

Пізніше Трамп заявив про намір запровадити контроль за соцмережами напередодні виборів, аж до їх блокування у зв’язку з цензурою стосовно Республіканської партії країни.

"Республіканці вважають, що платформи соціальних медіа повністю замовчують голоси консерваторів. Ми будемо рішуче регулювати або закривати їх.... Ми бачили, що вони намагалися зробити, і що їм не вдалося у 2016 році. Ми не можемо дозволити повторити складнішу версію цього", - написав очільник США.

Указ Трампа проти соцмереж

Президент Сполучених Штатів вирішив розв'язати проблему з соцмережами радикально і невідкладно. Уже за декілька днів після початку конфлікту він підписав виконавчий указ про регулювання діяльності соціальних мереж у країні.

Трамп зазначив, що цей документ має на меті захистити свободу слова та права громадян США. За його словами, соціальні мережі, як Twitter, мали безпрецедентний захист від відповідальності, ґрунтуючись на теорії про те, що вони є нейтральною платформою.

"Виконавчий указ покликаний (встановити - ред.) нове регулювання на основі розділу 230 закону (про етику у сфері - ред.) комунікацій. Соціальні мережі, замішані в цензурі або політичних діях, більше не будуть володіти захистом від відповідальності, це велике рішення", - сказав Трамп.

На переконання президента, до такого указу соціальні мережі "могли робити все, що заманеться". Крім того, він заявив, що замішані в цензурі або політичних діях соцмережі більше не матимуть захист від відповідальності, і допустив, що може і зовсім закрити Twitter.

Новини за темою: Це не мирний протест, а внутрішній тероризм, - Трамп

Суть змін полягає в тому, що оператори соціальних мереж не несли відповідальності за розміщений користувачами контент. При цьому вони мали юридичний захист, коли блокували дописи, що визнані нецензурними, насильницькими або "такими, що викликають заперечення, незалежно від того, чи є цей матеріал конституційно захищеним". Тобто соцмережі могли блокувати сумнівні дописи чи користувачів.

Указ Трампа пропонує скасувати цю недоторканність, якщо мережа на власний розсуд блокує дописи, ставить попередження чи мітки біля них, тобто, на думку Трампа, демонструє свою "безперешкодну владу".

І якщо раніше Facebook, Twitter, Youtube могли встановлювати свої правила і стандарти, то новий указ змусить соцмережі кілька разів подумати, перш ніж перевірити той чи інший пост, а це своєю чергою відкриває широкі можливості для операцій впливу.

Як соцмережі відреагували на указ

Керівництво Twitter назвало указ Трампа реакційним і політизованим та таким, що загрожує свободі слова в інтернеті.

"Спроби в односторонньому порядку порушити (закон - ред.) загрожують майбутньому онлайн-висловлювань та свободи в інтернеті", - йдеться в заяві Twitter.

В компанії наполягали, що розділ 230 закону про порядність в ЗМІ гарантує захист американських інновацій та свободу слова і ґрунтується на демократичних цінностях.

А на думку глави соцмережі Facebook Марка Цукерберга, в цілому буде неправильно, якщо уряд піддаватиме цензурі якусь платформу, оскільки він (Дональд Трамп, - ред.) стурбований цензурою.

Що нині

Конфлікт президента США та соцмереж триває. Так, Дональд Трамп відреагував на протести та заворушення в місті Міннеаполісі, назвавши їхніх учасників "головорізами" у Twitter.

"Ці головорізи (бандити, вбивці, громили – в англійському оригіналі thugs, - ред.) ганьблять пам'ять Джорджа Флойда, і я цього не допущу. Щойно говорив із губернатором штату Міннесота Тімом Волцом і сказав йому, що військові весь час разом із ним. Якщо будуть якісь труднощі, ми візьмемо контроль на себе, але коли почнуть грабувати, то почнуть і стріляти. Дякую!" - написав Трамп.

Нагадаємо, США охопили масові протести та безпорядки через смерть темношкірого чоловіка, затриманого поліцейськими.

Новини за темою: Трамп пообіцяв застосувати військових для придушення протестів в США

Однак, за деякий час після публікації соцмережа закрила цей допис від прямого перегляду у стрічці Трампа, хоча не видалила його і зберегла можливість доступу до нього.

Twitter Дональда Трампа

"Цей твіт порушив правила Twitter щодо прославляння насильства. Проте співробітники Twitter вирішили не закривати до нього доступ, оскільки він може являти собою предмет громадського інтересу", – зазначено в супровідному тексті, яким закритий первісний допис Трампа.

Президент США відреагував на закриття його повідомлення так: "Twitter нічого не робить стосовно брехні та пропаганди, висунутими Китаєм або Радикальною лівою демократичною партією. Вони націлені на республіканців, консерваторів та президента США. Розділ 230 повинен бути відкликаний Конгресом. До цього часу це буде регулюватися!", - висловився Дональд Трамп.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...