Топ-10 фейків про коронавірус: Від теорії змови до опромінення планети секретними службами НАСА

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

У той час, коли коронавірус вражає людські легені, у декого він "зачіпає" і свідомість

Служба безпеки України повідомила про виявлення двохсот інтернет-агітаторів, котрі з початку карантину розповсюджували у мережі фейки про коронавірус. Вони діяли у Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Херсоні, Полтаві та Кропивницькому. На них чекає адміністративна відповідальність за розповсюдження неправдивих чуток, які можуть спровокувати паніку серед громадян.

У зв’язку з цим ми вирішили розповісти про вигадки, що снують світом, стосовно виникнення, поширення та лікування коронавірусу.

Легенда І. Коронавірус – це секретна біологічна зброя НАТО або безпосередньо США. Вірус цілеспрямовано створили у секретній лабораторії, а потім "випустили" у світ – у першу чергу у Китай, щоб знищити частину населення, а решту зробити більш вразливими, а тому слабшими перед наступом США.

Ця версія відноситься до так званої теорії змови. Її "дотримуються" деякі китайські ЗМІ, які працюють на провладну верхівку. Керівництву КНР вигідно виставити Штати антагоністом у боротьбі "коронавірус-людина", зловмисником, який завіз вірус до Уханю руками військових у жовтні 2019 року, коли у Китаї проходили Всесвітні військові ігри.

Насправді маємо таке: китайська влада дійсно контролює національні ЗМІ і "підказує" їм, як і що писати. Ймовірно і те, що масовість захворюваності та швидкі темпи смертності від коронавірусу могли бути дійсно дещо "прикрашені" Китаєм. Проте це не є приводом вірити іншим вигадкам Китаю, як-от про США-розповсюдника COVID-19.

Легенда ІІ. Вірус випадково "втік" із китайської лабораторії. На хвилі паніки про це говорять і у США, і у Європі, і в Україні. Нібито вчені Китаю розробляли біологічну зброю на базі в Уханю. Хтось не догледів "дітище" і вірус був випущений у навколишнє середовище, знайшовши першу жертву на ринку диких тварин там же, в Уханю.  

Легенда ІІІ. Коронавірус до країн Європейського Союзу завезли мігранти, тому саме вони так швидко його розносять по Німеччині, Італії, Іспанії, Великій Британії.

Легенда ІV. Американське НАСА через неконтрольовану епідемію має намір опромінити радіацією з космосу всю земну кулю. Через це потрібно вимкнути комп’ютери та усі гаджети вдома та сховати їх подалі від себе, щоб не бути опроміненим.

Легенда  V. Уряди країн вночі дезінфікуватимуть населені пункти прямо з вертольотів. Через це необхідно зачиняти вікна, щоб не постраждати від хімікатів, які розпилюватимуть над містами. 

Легенда VІ. Коронавірус не вражає чорношкірих людей та не є активним у спекотному середовищі. Це абсолютний та ще й недолугий фейк – взяти хоча б статистику захворюваності у теплих країнах – Італії та Іспанії – там від вірусу помирають найбільше у світі. А У США, приміром, серед померлих від коронавірусу чорношкірих навіть більше, ніж білих.

Легенда VІІ. Від коронавірусу можна вилікуватися, якщо їсти часник натщесерце або вживати імбир, лимон та соду.

Насправді часник, імбир та лимон – це легка профілактика будь-якої сезонної застуди та респіраторного захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом, та для традиційного зміцнення імунітету людини.

Легенда VІІІ. Вакцина від коронавірусу вже давно існує (можливо, одразу існувала як протиотрута нарівні зі штучно вирощеним вірусом). Її вже використовують для масового щеплення у країнах Євросоюзу, звісно секретно і приховуючи цей факт від інших країн.

Легенда ІХ. Коронавірус поширюється через вишки швидкісного зв’язку 5G. Ця версія знайшла найбільше прихильників у Великій Британії. Деякі британці взялися за підпал телекомунікаційних башт, бо вірять, що вони поширюють коронавірус. Нібито 5G пригнічує імунну систему і людина стає майже беззахисною перед інфекцією, або вірус розповсюджується радіохвилями.

Насправді електромагнітне випромінювання, що лежить в основі технології 5G, невидиме і не може стати середовищем для передачі та "міграції" вірусу. 

Легенда Х. Вірус передається через посилки з Aliexpress. Так, коронавірус здатен існувати на різних поверхнях предметів від кількох хвилин до кількох діб, проте це не значить, що головне джерело поширення хвороби – поштові посилки. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...