live

Тігіпко замість Гончарука? Коли Зеленський планує змінити прем'єра

Топ-новина
Топ-новина
Сергій Тігіпко Фото з відкритих джерел

Бажання Гончарука, можливо, здійсниться – дуже скоро президент може звільнити його з посади прем’єр-міністра

Напередодні інформаційного простору раптово увірвалася новина – прем’єром може стати український мільярдер та ексчиновник Сергій Тігіпко. Правда, несподіваною була не стільки новина про особу вірогідного нового прем’єра, скільки сам факт звільнення Гончарука. Здавалося, у січні, коли гримів касетний скандал і Гончарук дійсно хотів піти у відставку, президент дав зрозуміти – спершу треба виконати державні завдання, а потім можна звільнятися. Проте, мабуть, Зеленський змінив свою думку, бо, подейкують, що він уже обговорив з Тігіпком вірогідність його призначення очільником уряду.

Розповідаємо, що відомо про це зараз, і нагадуємо головні факти гучної політичної та бізнесової кар’єри Сергія Леонідовича Тігіпка.

Що відомо про звільнення Гончарука

Низка українських ЗМІ повідомила, що питання про призначення Сергія Тігіпка очільником уряду вирішено на 99%, хоча перемовини з ним досі тривають. Зазначається, що його мають призначити найближчим часом – одразу після того, як з України поїде місія МВФ. 

Олексій Гончарук Фото з відкритих джерел

Також видання посилалися на власні джерела в уряді. Мовляв, неофіційно стало відомо, що Олексій Гончарук, маючи імунітет, піде у відставку за власним бажанням. Далі – позачергова сесія парламенту, представлення президентом Сергія Тігіпка як кандидата на посаду прем’єра та, власне, голосування за його призначення.

А у середу, 26 лютого, Володимир Зеленський особисто підтвердив, що зустрічався з Сергієм Тігіпком у форматі співбесіди з приводу роботи в уряді. Про це він сказав після форуму Age Of Crimea Forum 2020.

Нагадаємо, Олексій Гончарук обіймає посаду прем’єр-міністра України пів року і є наймолодшим керівником уряду. За його плечима до прем’єрства – юридична діяльність та очільництво аналітичної організації "Офіс ефективного регулювання" (BRDO).

17 січня Гончарук офіційно заявив про бажання звільнитися – він написав заяву про відставку. Президент розглянув заяву та не прийняв відставку. З того часу Гончарук продовжує працювати на своїй посаді. Детальніше про епопею з "плівками Гончарука" можна прочитати у нашому матеріалі за цим посиланням

Тігіпко-голова НБУ і Тігіпко-мільярдер

Сергій Тігіпко – один з найвпізнаваніших та найдосвідченіших українських політиків. У 1990-ті роки він відкрив та розвинув власний фінансовий бізнес та увійшов до вітчизняного політикуму.

Сергій Тігіпко. Фото: slovoidilo.ua

Тігіпкові 60 років, у 1982 році він закінчив Дніпропетровський металургійний інститут за фахом "інженер-металург", через 15 років захистив кандидатську дисертацію ставши кандидатом економічних наук.

Про політику. Ще у 1997 році він впритул наблизився до кабінету прем’єр-міністра. Його першою посадою на державній службі стало призначення заступником прем’єр-міністра Павла Лазаренка, а потім – Валерія Пустовойтенка. У 1990-2000 роках Тігіпко був призначений міністром економіки в уряді Віктора Ющенка. У 2010 році Тігіпко пішов вище – він балотується на пост президента України і займає третє місце. А вже у 2012 році став заступником тодішнього прем’єра Миколи Азарова. 

На початку 2000-х Тігіпко серйозно зайнявся політикою – очолив партію "Трудова Україна", пізніше – блок "Сильна Україна", "Блок Тігіпка", обирався народним депутатом ІІІ, IV та VII скликань. У 2008 році був радником прем'єр-міністерки Юлії Тимошенко на громадських засадах, одна з останніх його політичних посад – заступник Голови Партії регіонів у 2012 році.

Серед законотворчих ініціатив та досягнень Сергія Тігіпка – підготовка проєкту Пенсійної реформа, ухваленого Верховною Радою 8 липня 2011 року. Реформа передбачає поетапне збільшення пенсійного віку в Україні, запровадження другого рівня пенсійних внесків та скорочення так званих VIP-пенсій.

Пізніше – 15 листопада 2012 року – парламент ухвалив закон про декриміналізацію економічних злочинів, підготований Тігіпком. Декриміналізація економічних злочинів передбачає покращення інвестиційного клімату в Україні та приведення вітчизняних законів до європейських стандартів захисту прав особистості.

Про бізнес. Окрім вдалої політичної кар’єри, Сергій Тігіпко має й неабиякі статки. У 2019 році він володів $407 млн, ставши таким чином одним зі ста найбагатших людей України. Йому належить підприємство "Сітітренд-крок" та ПАТ "Страхова компанія "Індустріальна", котра володіє групою компаній "ТАС" та ще низкою підприємств. З 2016 року Тігіпко володіє 99% акцій Universal Bank, філією якого, до речі, став Monobank. Відомо, що у квітні 2019 року олігарх Тігіпко придбав частину столичного торгівельно-офісного центру "Арена Сіті", а наприкінці 2019 року ГК "ТАС" придбала київську компанію-виробника асфальту ПрАТ "Асфальтобетонний завод "АБ Столичний". 

Таскомбанк - банк, що належить Тігіпкові Фото з відкритих джерел

Також повідомляється, що на території Кузні на Рибальському Сергій Тігіпко та девелоперська компанія City One Development має на меті збудувати житлово-офісний комплекс Lipki Island за $600 млн. Ще одна бізнес-галузь Тігіпка – торгівля. Йому належить мережа зі 150-ти аптек КОСМО.

*************

Звісно, наразі призначення Тігіпка залишається можливим, але офіційно не підтвердженим. До того ж поряд з кандидатурою Сергія Леонідовича на посаду прем’єра неофіційні "джерела з уряду" називають Арсена Авакова та Валерія Хорошковського. Та й Зеленський каже, що проводив співбесіди з кількома кандидатами, давши зрозуміти, що Тігіпко – один з кількох кандидатів на крісло прем’єра, а не єдиний вірогідний.

Місія МВФ поїде з України за кілька днів – тоді ситуація з новим прем’єром і вирішиться.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...