Тест на коронавірус: Як можна перевіритися на COVID-19 і скільки це коштує

На коронавірус перевіряють лише тих, у кого є до цього показання

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

В Україні зафіксували 14 випадків інфікування коронавірусом, ще близько 50 підозр перевіряється. Проте чи достатня в Україні кількість тест-систем для виявлення COVID-19? Адже ситуація досить неоднозначна.

Розповідаємо детальніше про наявність тестів для виявлення коронавірусу в Україні і де їх можна пройти.

Які тести використовуються у світі

Для виявлення коронавірусу існує два види тестів — тести-системи, з якими працюють тільки в лабораторіях. Для виявлення хвороби проби беруть з горла та носа і в них шукають частинки вірусу.

Експрес-тести виявляють наявність в крові імуноглобулінів. Цей тест менш ефективний, проте дає можливість виявити непрямі ознаки наявності коронавірусу.

Які тести є в Україні

Українська влада з початку лютого заявляла про наявність німецьких тест-систем для виявлення коронавірусу. Проте кількість їх так і не повідомили. Наприкінці лютого з'явилась конкретика — тодішня голова МОЗ Зоряна Скалецька розповіла, що Всесвітня організація охорони здоров'я передала Україні ще 30 тест-систем, які можуть зробити 900 тестувань на наявність коронавірусу. Тоді ж в.о. директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Ігор Кузін заявив, що Львівська, Закарпатська та Чернівецька області першими отримають тест-системи для виявлення коронавірусу.

У першій декаді березня заступник голови міністра охорони здоров'я та головного санітарного лікаря України Віктор Ляшко повідомив, що в регіонах тест-системи на коронавірус можуть з’явитися 15-16 березня. Затримку отримання тестів він пояснив перебоями поставок у Європейському союзі.

Приблизно у цей час в МОЗ заявили, що німецькі тест-системи направили у 8 областей для виявлення інфікованих на місцях. Отримати тести мали в Житомирі, Тернополі, Дніпрі, Вінниці, Києві, Рівному, Львові та Запоріжжі.

Проте станом на 17 березня до Львівської області тест-ситеми так і не дійшли. За словами заступниці мера Львова та керівниці міського штабу з оперативного реагування та ухвалення рішень щодо ситуації із захворюванням на коронавірус Галини Слічної, тест-системи відсутні у всіх містах України, окрім 1 лабораторії Києва. Всі аналізи, які збирають лікарі, відправляються на опрацювання в столицю. Львів, за словами чиновниці, мав тільки 25 експрес-тестів на виявлення коронавірусу.

Ситуація з швидкими тестами дещо краща — в Україні вони наявні, принаймні в Києві їх навіть показали.

Фото з відкритих джерел

Про отримання швидких тестів на коронавірус Києвом повідомили 10 березня. Тоді мер міста Віталій Кличко розповів, що тестів 1200, а до 15 березня має бути 5000 одиниць. 11 березня показали, як саме вони виглядають. За словами заступника голови Київської міської державної адміністрації Миколи Поворозника, столиця отримала 2 тисячі тестів, які розподілили між лікарнями.

Щоб забезпечити необхідний рівень виявлення інфікованих, влада Києва замовила ще 100 тисяч експрес-тестів на коронавірус.

Пізніше Поворозник розповів, що до вечора понеділка, 16 березня, до Києва мало б надійти ще 4000 тестів для виявлення коронавірусу.

Щодо державного забезпечення, на позачерговому засідання Ради 17 березня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що в Україну до кінця тижня мають завезти 10 млн швидких тестів на коронавірус. Тобто, тести очікуються до 22 березня. За словами очільника уряду, ці тести дають результат у 99,99%.

Тож, виявляти коронавірус є чим, проте тестують далеко не всіх.

Кому роблять тест на коронавірус

Наразі придбати тест для домашнього використання неможливо. В МОЗ заявили, що діагностика буде здійснюватися виключно у випадках, які відповідають епідеміологічному та клінічному визначенню хвороби, зазначених у рекомендаціях ВООЗ. Тестування проводить вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров'я України.

Щоб перевіритися на наявність коронавірусу при виникненні симптомів захворювання, потрібно звернутися до сімейного лікаря чи викликати швидку. І вже лікарі будуть вирішувати, чи є необхідність в проведення такого аналізу і зроблять необхідні маніпуляції — як то шпиталізація та забір необхідних проб.

У таких випадках тести проводять безкоштовно. Проте деякі клініки пропонують пацієнтам провести тест за власним бажанням.

Скільки коштує тест на коронавірус і чи варто їх робити

Про можливість перевіритися на наявність COVID-19 повідомили в клініці Eurolab. Проте там наразі тестування припинено через відсутність тест-систем. Поновити послугу обіцяють з 20 березня. При цьому невідомо, якою буде вартість тесту. Станом на 16 березня він коштував 1500 грн плюс 61 грн — система для забору крові.

Проте чи варто довіряти результатам? В КМДА повідомили, що одна з столичних клінік, не вказавши, яка саме, проводить недостовірні тести на коронавірус. Декілька позитивних проб було перевірено і результати виявилися негативними.

Лікарі також не радять панікувати та перевірятися на коронавірус без підстав.

А от на що варто звертати увагу, так це на виконання превентивних заходів — мити руки чи користуватися дезінфектором, уникати великої кількості людей та у разі появи симптомів застуди чи грипу звертатися до лікаря.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...