Новини » Світ Читать эту новость на русском

Темна сторона коронавірусного карантину: Як наркокартелі та мафія ділять сфери впливу у світі

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Бізнес у всьому світі, навіть таємний та кримінальний, зараз переживає найгірші часи

Зараз, у пору, безпрецедентного світового карантину, весь бізнес, у тому числі, і нелегальний, занурився у "велику депресію".

Проте саме зараз мафія вигадує робочі схеми, що дозволять їй наздогнати упущені мільйони доходів. Для цього вона використовую маску благодійності, тимчасово допомагаючи людям, котрі втратили гроші, бізнес, доходи. 

Ми вирішили розповісти про напівтаємні схеми, сплановані та організовані представниками нелегального бізнесу, що націлені на отримання вигоди.  

Мексиканський наркобізнес і благочинність під час коронавірусу

Бізнес, збудований на торгівлі наркотичними речовинами, наданні послуг кримінального характеру, також терпить збитки. Проте він уже налаштовується на вихід з карантину та завоювання нових вершин у своїй незаконній діяльності. Про нього можна не говорити, але від цього він не зникне.

Наркокартелі у Мексиці та мафія в Італії взялися роздавати продукти першої необхідності людям, що збідніли через пандемію та економічну кризу.

У штаті Мічоакан члени картелю "Лос Віаграс" неодноразово роздавали мексиканцям пакети з їжею. А картель "Гольфо" організував доставку вантажу з цукром та олією до штату Тамауліпас.

Мета таких спланованих заходів, найімовірніше, залучити до тіньового чи повністю незаконного бізнесу якомога більше людей. Тоді, коли державні кордони відкриються та життя країн увійде у звичайне русло, банди матимуть відданих прибічників.

Варто зазначити, що ці заходи настільки гарно організовані, що це визнають навіть у міжнародних організаціях.

Італійська мафія і продуктові набори

Представники італійських банд взяли на себе деякі функції уряду. Так, вони зайнялися регулярною доставкою щоденно необхідних продуктів італійцям, що не мають доходів, сидять в самоізоляції у найбідніших регіонах: Кампанії, Калабрії, Сицилії та Апулії.

Очевидці кажуть, що брат голови сицилійської мафії "Коза Ностра" безкоштовно роздавав їжу людям у Палермо. У Неаполі представники місцевої мафії "Каморра" доставляють людям додому продукти. Після того, як про ці вчинки мафіозних структур стало відомо правоохоронцям вони посилили патрулювання бідних кварталів Неаполя, аби не допустити продовження такого благочинства.

 У свою чергу мер Палермо заявив, що кримінальна організація є "вертепом мафіозних шакалів, що користуються відчаєм людей, що збідніли через коронавірус". А очільниця Міністерства внутрішніх справ Італії Лучана Ламорджезе зазначає, що так мафія вербує собі законослухняних осіб.

Насправді вона має рацію. Продуктові дотації населенню мають допомогти "благочинцям" закріпити свої позиції та поширити вплив на більшу кількість людей. Ці люди, у свою чергу, будуть вдячні тим, хто допоміг їм, навіть якщо такі меценати – кримінальні магнати.

Бразильські банди і комендантські години

А у Бразилії та Сальвадорі місцеві банди запроваджують комендантські години, таким чином стримуючи поширення недуги.  

Фантастика, але у Бразилії кримінальний бізнес нарівні з урядовими обмеженнями вводять свої – заборону пересування та масових зібрань. Члени наркокартелів погрожують, мовляв, якщо когось помітять на вулиці під час карантину, то покарають.

Міністр охорони здоров’я Бразилії Луїс Енріке Мандетта закликав уряд налагодити діалог з наркокартелями, щоб спільними зусиллями стримувати пандемію.

Таліби і медична допомога під час пандемії

З коронавірусом борються і екстремісти у рядах організації Талібан в Афганістані. Вони роздають усім бажаючим мило, рукавички та маски. До того ж таліби відправляють медичні групи у важкодоступні провінції, аби ті допомагали місцевому населенню протистояти коронавірусу. Їхню ефективність вже встигли оцінити у Держдепартаменті США.

Де-не-де влада Афганістану ввела карантин лише для тих, у кого на кордоні виявили симптоми хвороби. Проте там таліби вирішили відправляти на самоізоляцію всіх, хто приїхав з Ірану. До того ж вони скасували на своїх територіях масові зібрання, весілля та молитви у мечетях.

*************

Така ситуація є дещо сюрреалістичною і, звісно, матиме особливі наслідки. Коли світ вийде з карантину, мафія та злочинні угруповання матимуть в рази більше прибічників та тих, хто завдяки їхній реальній благочинності почав ставитися до них приязніше.

Що робитиме тоді влада цих країн, невідомо. Бо фактично зараз банди допомагають громадянам та турбуються про їхнє здоров’я та безпеку, хоча і не полишають свого традиційного заняття – тероризують населення викраденнями та вимаганням грошей. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...