Стрітення Господнє: Що можна робити у свято, а що категорично заборонено

На Стрітення заборонено виконувати важку та хатню роботу, а також вирушати у подорож

Топ-новина
Топ-новина
Стрітення Господнє Фото з відкритих джерел

Стрітення Господнє велике двунадесяте Богородичне свято у Східній Церкві і Господнє - у Західній. Свято має незнімну дату – 15 лютого.

Розповідаємо детальніше про історію та традиції відзначення Стрітення Господнього.

Історія свята

Стрітення відзначають на 40-й день після дня народження Ісуса Христа. Саме на 40-й день від народження Марія принесла до Єрусалимського Храму Ісуса Христа. Закон того часу диктував жінкам приносити до храму хлопчиків на 40-й день від народження, а дівчат – на 80-й. До цього часу жінка вважалася ритуально нечистою. Для очищення кожна мати мала принести до святині однорічне ягня на цілопальну жертву як знак визнання над собою найвищої Божої влади і подяки, та голуба чи горлицю — як жертву очищення від гріхів.

Якщо жінка була бідною, то дозволялося у якості жертви принести двох горлиць.

У день, коли Марія разом з Йосифом принесла Ісуса до храму, їх зустрів там 360-літній старець Симеон Богоприємець. Йому було сповіщено, що він зможе вмерти лише тоді, як побачить Ісуса Христа. Взявши немовля Ісуса Христа на руки, Симеон проголосив його Месією. Те й здійснилося — Симеон міг одержати тепер вічний спокій.

Симеону було довірено перевести Священне писання. В ході перекладу він здивувався, що в писанні було сказано про те, що Діва, тобто незаймана породить дитя і він хотів виправити слово діва на слово дружина. Проте він не встиг цього зробити – йому явився Ангел і заборонив правити писання. До того ж Ангел сказав, що Симеон не помре поки не переконається в цьому. Тож тільки після зустрічі з Ісусом Христом старець знайшов вічний спокій.

У цей день в храмі Ісуса Христа зустріла Анна-пророк. Ця жінка підійшла до Богоматері, вклонилася малюкові Христу і з легкістю на серці вийшла з храму. Після чого ця Анна-пророчиця несла городянам звістку про те, що на землю прийшов Месія.

Що потрібно робити у цей день

Віряни зустрічають свято Стрітення в ранковій молитві – пропускати урочисту літургію забороняється.

Цього дня із храму додому беруть освячені свічки – їм надають особливого значення. Вірять, що ці свічки можуть уберегти будинок від блискавок і пожеж. Їх запалювали під час домашньої молитви або ж для освячення свого будинку.

На Стрітення Господнє віряни беруть додому церковні свічки Фото з відкритих джерел

Заборони на свято Стрітення

У цей день заборонено лаятися та сваритися, щоб виплеснута негативна енергетика не повернулася сторицею.

Не можна прибирати - мити вікна, витирати пил. Робити прибирання потрібно напередодні свята, але не бажано затягувати до п'ятничного вечора. Краще виконати всі хатні роботи в четвер. Щоб зміцнити родину варто залучити до прибирання усіх членів сім’ї.

Заборонено прати, шити та зашивати речі інакше можна позбавити себе щастя. Також не можна виконувати важку роботу та вирушати в подорож.

Не можна проводити магічні ритуали, а також довго ніжитися у воді. Рекомендується у цей день взагалі не митися. У крайньому випадку можна прийняти душ після ранкового богослужіння.

Свято за народним календарем

Символічно Стрітенням ще вважають зустріч зими з весною. Останні зимові морози, а також весняні відлиги називали Стрітенськими. Після свята люди бралися до весняних робіт – готували ґрунт та прибирали в садах. На Стрітення молодь влаштовувала гуляння.

Люди звертали увагу на прикмети, щоб передбачити погоду на весну та майбутній врожай:

  • якщо в ніч на Стрітення небо чисте, яблука та груші добре вродять;
  • якщо на Стрітення почнеться відлига, то весна буде пізньою;
  • сильний вітер на Стрітення – погана прикмета для посівів;
  • ясна і тиха погода на Стрітення – до теплої та м'якої весни.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...