Новини » Світ Читать эту новость на русском

Справа МН17: Що вирішив суд на останньому цьогоріч засіданні та які це може мати наслідки

Топ-новина
Топ-новина
Катастрофа МН17 Reuters

Рішення суду, на думку експертів, може мати політичні наслідки для Росії

Напередодні в Нідерландах відбулося чергове засідання суду у справі збиття малайзійського літака рейсу МН17 над Донбасом. Це останнє слухання у цьому році, воно відбулося, як і раніше, в судовому комплексі "Схіпгол".

Розповідаємо детальніше, які рішення ухвалив суд.

Що планувалось на засіданні

Суд мав оголосити рішення щодо запитів захисту одного з чотирьох обвинувачених, спецпризначенця ГРУ Олега Пулатова. Сторона захисту фігуранта наголошувала на необхідності заново допитати експертів й свідків у справі та дослідити усі докази.

Своєю чергою прокуратура відкинула необхідність цих клопотань.

Рішення суду

Нідерландський суд відхилив прохання захисту надати додатковий час для розслідування альтернативних пояснень катастрофи.

Суддя Хендрік Стінхейс заявив, що захист не представив чіткого альтернативного сценарію розслідування, в той час як інформація про декілька інших можливих пояснень вже була частиною матеріалів справи.

Стінхейс сказав, що суд хотів би заслухати підозрюваного Олега Пулатова особисто і не скеровуватиме йому письмові питання, як того просили його адвокати. Він додав, що суд також хотів би вислухати інших підозрюваних - росіян Сергія Дубинського, Ігоря Гіркіна та українця Леоніда Харченка, які ніколи не співпрацювали з судом.

Крім того, суд зажадав нового допиту свідків, які повідомили, що бачили пускову установку 17 липня 2014 року, а також власника поля, з якого імовірно була запущена ракета. Судді також постановили, що слід докласти нових зусиль, щоб поговорити з командиром 53-ї російської бригади, яка, як було встановлено слідчими, перевозила ракетну установку.

Також, суд погодився провести додаткову експертизу аудіозаписів телефонних розмов Олега Пулатова, через те, що обвинувачений не впізнав на них свій голос. Зразками мови стане вже наявний у суду відеозапис з його показаннями.

Новини за темою: В МЗС України заявили про неминучу відповідальність за збиття МН17

Що означає рішення суду

Експерти вважають, що рішення, яке ухвалив суд в Нідерландах, матиме політичні наслідки.

Коментуючи ситуацію, експертка з міжнародних питань Ганна Шелест зазначила, що в будь-якому разі є вкрай важливими рішення, які будуть прийматися в цьому суді, щоб потім їх використовувати в інших міжнародних інстанціях і в діалозі з іншими партнерами, особливо в санкційній політиці.

Шелест пояснила, чому рішення нідерландського суду є дуже важливими: "РФ з першого дня розпочала тактику заплутування. Вони вкидали в простір як вустами своїх дипломатів, міністрів, так і через Twitter, через ботів, різноманітні шалені версії і постійно намагалися відвернути увагу від реальних фактів. Це робилося і щоб заплутати слідство, тому що слідство зобов'язано було деякі з них розслідувати, а також це було зроблено для того, щоб не було в населення довіри до офіційного розслідування, тому що конспірологічні теорії завжди краще спрацьовують".

Як пояснила експертка, в даному випадку суд визнав, що "ці альтернативні пропозиції, які російські адвокати пропонували, не будуть розслідуватися, тому що не мають під собою підстав". Це додає ваги тим аргументам, які представлені офіційною комісією, що розслідувала справу протягом останніх років.

Новини за темою: Справа МН17: На суді побилися потерпіла та адвокат Пулатова

*****

Слухання у справі збиття малайзійського літака рейсу МН17 відновиться 1 лютого 2021 року - почнеться розгляд справи по суті.

Детальніше про звернення Олега Пулатова до суду можна прочитати тут.

А як наприкінці вересня пройшло судове слухання у справі збиття літака - читайте за посиланням

Чому заарештували Леоніда Харченка та яка його роль у цій справі, розповідаємо у цьому матеріалі.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...