Спецпредставник із питань санкційної політики: Що відомо про Олексія Макеєва та його нові функції у МЗС

В українському дипломатичному відомстві створили систему управління санкційною політикою всередині структури

Топ-новина
Топ-новина
Олексій Макеєв Радіо Свобода

У Міністерстві закордонних справ України вирішили посилити свою діяльність у сфері санкційної політики. Голова відомства Дмитро Кулеба не тільки призначив колишнього політичного директора МЗС Олексія Макеєва спеціальним представником з питань санкційної політики, а й повідомив про створення відповідної системи управління.

Розповідаємо детальніше, що відомо про чиновника та його нові функції в українському дипвідомстві.

На яку посаду призначили Макеєва

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба призначив посла з особливих доручень Олексія Макеєва своїм спеціальним представником з питань санкційної політики.

В МЗС повідомили, що посадовими обов'язками Макеєва буде координація діяльності міністерства та взаємодія з ключовими міжнародними партнерами України у сфері санкційної політики.

"Міжнародні санкції є важливим зовнішньополітичним інструментом впливу на ті держави, фізичні і юридичні особи, які є системними порушниками міжнародного права та прав людини", - прокоментували у міністерстві.

Новини за темою: Україна відкрила кордон із Молдовою та ЄС

У відомстві очікують, що призначення Макеєва створить належні умови для роботи МЗС на виконання вимог Закону України "Про санкції", а також сприятиме координації зусиль України з ключовими країнами та міжнародними інституціями для посилення тиску на Росію як на державу-агресора за порушення міжнародного права та прав людини.

Таку посаду вперше ввели в Міністерстві закордонних справ.

Очільник МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що коли став міністром, "то побачив, що санкції на порядку денному МЗС є, а порядку з ними немає".

За словами Кулеби, щоб вирішити цю пролему не лише було створено посаду спецпредставника з санкційної політики і призначено на неї Макеєва. Було також створено "систему управління санкційною політикою всередині МЗС", в якій кожен чітко розуміє своє місце і завдання, в одному з департаментів МЗС збирається та обробляється інформація від усіх причетних, а спецпредставник є центром координації та комунікації ухвалюваних рішень і політики.

Новини за темою: У МЗС обрали спецпредставника з питань санкційної політики щодо РФ

Що з санкціями проти РФ

Міжнародні санкції щодо Росії почали застосовуватися у 2014 році. Політичні та економічні заходи, направлені на припинення агресії Росії проти України, ввели ЄС та США, Канада, Японія, Норвегія, Швейцарія, Австралія, Нова Зеландія, загалом — 41 країна, а також Парламентська асамблея Ради Європи та, неформально, Китай. Причиною став збройний конфлікт на сході України та участь у ньому Росії.

У середині травня Офіс президента України опублікував оновлені списки людей і компаній, проти яких в Україні діють економічні та інших обмежувальні заходи (cанкції).

Нині Росія за будь-яку ціну воліє позбутися обмежень. І останнім часом вдалася майже до шантажу — вимагаючи зняти санкції в обмін на припинення вогню на Донбасі.

Світові політичні лідери відстоюють збереження санкційних обмежень. Приміром, канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що політику санкцій щодо Російської Федерації необхідно зберегти, поки не буде прогресу у вирішенні питання конфлікту на Донбасі.

Новини за темою: "Підло і низько": У МЗС відповіли на заяву ексканцлера Німеччини щодо українського посла

Що відомо про Макеєва

Олексій Макеєв народився у Києві в 1975 році, закінчив Інститут міжнародних відносин Київського університету ім. Т.Шевченка.

Дипломатична кар'єра чиновника розпочалась в 1996 році - працював у посольствах України у Швейцарській Конфедерації та Федеративній Республіці Німеччина. Спеціалізується на проблематиці міжнародної безпеки та аналізі зовнішньополітичних процесів.

Чиновник володіє німецькою та англійською мовами, спілкується на іспанській та французькій мовах.

У період з 2014 по 2020 роки обіймав посаду політичного директора МЗС.

Відповідно до декларації за 2018 рік Макеєву та дружині належить по третині квартири в Києві площею 38,8 кв.м. У власності дружини також квартира в столиці площею 33,8 кв.м, а доньці належить квартира площею 55,58 кв.м.

Макеєв задекларував Honda CR-V 2011 року випуску.

Новини за темою: Глава МЗС Кулеба їде "домовлятися" з Угорщиною?

За 2018 рік він отримав заробітну плату майже 800 тис. грн, його дружина — майже 213 тис грн та 1,745 млн грн від підприємницької діяльності.

Дружині Макеєва належить 10 тисяч євро готівкою, а дочці - 15 400 євро на банківському рахунку у Франції.

Також дипломат задекларував фінансове зобов’язання його дружини перед Аксьоновою Людмилою Іванівною на понад 12 млн 600 тис. грн. За договором про відступлення права вимоги. Олені Макеєвій належить 20% ТОВ Аудиторська фірма Аксьонова та партнери.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...