Шанс на навчання: Чи відстрочать абітурієнтам призов до війська

Абітурієнти вже отримують повістки з військкоматів, хоча готуються до вступних іспитів у вишах

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Всеукраїнський карантин, введений через пандемію коронавірусу, продовжує впливати на життя українців. І нібито країна майже повернулася до звичного життя, та виникають "сюрпризи". Так, цього року абітурієнти можуть опинитися замість університетських аудиторій в казармах. І опановуватимуть не обрану професію, а військову справу.

Розповідаємо детальніше про проведення цього року вступної та призовної кампаній.

Що сталося

Випускники шкіл та абітурієнти, яким виповнилося 18 років, отримують повістки з військкоматів на весняний призов. При цьому юнаки мали б спершу скласти іспити до вишів, а потім, за результатами вступної кампанії, або продовжити навчання, або потрапити до лав Збройних сил України.

Однак карантин вніс суттєві корективи в життя країни - були зміщені строки проведення весняної призовної та вступної кампаній.

Так, відповідно до розпорядження Кабміну № 179-р від 26 лютого 2020 р. весняний призов до армії перенесено на травень-липень 2020 року.

У той же час в МОН вирішили на місяць відтермінувати вступну кампанію — проводити її будуть у серпні.

Абітурієнти

Тож військкомати почали направляти призовникам повістки, зауважуючи, що діють в рамках чинного законодавства.

Новини за темою: Рада підтримала скасування ЗНО для вступників з ОРДЛО

Як розв'язати питання

3 липня Міністерство освіти і науки звернулося з офіційним листом до Міністерства оборони з проханням урегулювати питання щодо призову цьогорічних абітурієнтів. Освітяни попросили надати відстрочку від призову на строкову військову службу для здобуття наступного ступеня освіти.

У відомстві зазначили, що до них надходять численні звернення від випускників закладів освіти, щодо яких готується рішення про призов у липні. Це позбавляє їх можливості продовжити своє навчання за наступним ступенем освіти.

Між тим, військкомати знаходяться у сфері управління Генерального штабу Збройних сил України, а рішення про призов приймається призовними комісіями, головами яких є заступники голів обласних державних адміністрацій.

Тож освітяни попросили призивати цьогорічних випускників до лав Збройних сил восени, якщо вони не продовжать навчання.

Новини за темою: Вступна кампанія в установи вищої освіти розпочнеться з 1 серпня, - Мандзій

Чи отримають абітурієнти відстрочку

Хоча військкомати формально мають право надсилати повістки призовникам, проте примушувати до проходження строкової служби не можуть. Відповідно до п.5 розпорядження Кабміну № 179-р громадяни віком 18-19 років можуть бути призвані на службу лише за власним бажанням, яке підтверджується письмовою заявою.

Напередодні Офіс президента, МОН та Генштаб напрацювали спільне рішення щодо призовної та вступної кампаній. Відповідно до домовленостей:

- юнаки віком 18-19 років можуть бути призвані на службу лише за власним бажанням, яке підтверджується письмовою заявою;

- випускники коледжів та університетів (від 20 років) можуть отримати відстрочку від весняного призову (до 1 жовтня) та продовжити навчання.

Випускники, які хочуть продовжити навчання, однак підлягають весняному призову, мають звернутися до приймальних комісій та попередньо зареєструватися. Так вони отримають документальне підтвердження своїх намірів продовжити навчання. А на підставі довідки їм нададуть відстрочку до 1 жовтня 2020 року.

Новини за темою: МОН перенесло реєстрацію на ЄВІ та ЄФВВ для вступників на магістратуру

В МОН повідомили, що підставами для попередньої реєстрації вступників є:

- реєстрація для складання ЗНО у 2020 році або наявність сертифіката за минулі роки (при його необхідності для вступу);

- реєстрація для складання єдиного вступного іспиту або єдиного фахового вступного випробування у 2020 році (якщо вони необхідні при вступі).

У відомстві зазначили, що необхідні розяснення вже направили приймальним комісіям закладів фахової передвищої та вищої освіти.Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...