live

Серйозний суперник Трампа: Чи може демократ Берні Сандерс стати президентом США

Топ-новина
Топ-новина
Берні Сандерс Фото з відкритих джерел

Новина, що головним суперником Дональда Трампа на майбутніх президентських виборах стане Берні Сандерс, набирає обертів та популярності на міжнародній арені

Фактично Сандерс уже став одним з найсильніших "візаві" Трампа – найбільш обговорюваний кандидат на президентство, передбачуваний переможець праймеріз, фігура серйозна, виважена та досвідчена.

У світлі американських праймеріз, що скоро пройдуть у кожному штаті, ми вирішили розповісти про Берні Сандерса і поміркувати, чому про нього шириться чимало негативної інформації.

Президентські вибори у США наближаються

Вибори глави держави пройдуть у Сполучених Штатах Америки 3 листопада 2020 року. Відомо, що Дональд Трамп всіма силами намагається втриматися за Білий дім і йтиме до кінця на виборах, аби тільки отримати другий президентський термін. Хай там як, але, незважаючи на його палке бажання стати "вічним президентом США", конкуренти у нього були і є. Саме вони і вступлять у гру вже наступного вівторка, 3 березня, коли у 14-ти штатах США пройдуть праймеріз Демократичної партії.

Нагадаємо, перший етап, з якого починаються вибори президента у США, – праймеріз та кокуси, на яких партії визначають своїх кандидатів.

Праймеріз організовуються владою кожного штату – за їх результатами делегати направляються на загальнонаціональну партійну конвенцію, де визначається єдиний партійний кандидат у президенти. Це голосування з бюлетенями, які треба опустити в урну.

Кокуси – це збори прибічників та членів політичної партії, коли через загальне обговорення обирається єдиний кандидат. Кількасот тисяч мешканців штату збираються по школах, бібліотеках, церквах і висловлюють свою прихильність котромусь з кандидатів.

Детальніше про процедуру виборів президента у США та обов’язкові етапи, що їм передують, можна дізнатися у нашому матеріалі за цим посиланням.

Хто такий Берні Сандерс

78-річний сенатор Берні Сандерс зі штату Вермонт – представник Демократичної партії США, він називає себе "демократичним соціалістом" і протиставляє себе республіканцеві Дональду Трампу.

Бернард Сандерс народився у Нью-Йорку, закінчив Чиказький університет зі ступенем бакалавра мистецтв у галузі політології. У молоді роки був активістом, що виступав за громадянські права чорношкірих, а у 1971 році розпочав політичну кар’єру, вступивши до партії "Союз свободи" з соціалістичними поглядами. У 1981 році Сандерс балотувався на посаду мера Берлінгтона та переміг представника демократів. Усього він пробув на цій посаді чотири терміни. Берні Сандерс є рекордсменом американського політикуму за тривалістю перебування у Конгресі США з усіх незалежних політиків. У 2013 - 2015 роках він був головою комітету Сенату США у справах ветеранів, у 1981 - 1989 роках був мером міста Берлінгтона, а у 1991 - 2007 роках – членом Палати представників США. 

Берні Сандерс в молодості Фото з відкритих джерел

Сандерс був одним з двох (разом з Гіларі Клінтон) головних претендентів на роль кандидата від демократів на президентських виборах у США у 2016 році.

Політичні погляди та висловлювання Сандерса

Беручи до уваги результати голосування на зборах активістів у штатах Невада, Айова і Нью-Гемпшир, єдиним кандидатом від Демократичної партії, вірогідно, стане Сандерс. Приміром, у Неваді він "обігнав" своїх однопартійців Джо Байдена та Пітта Буттіджіча.

Відомо, що Сандерс користується популярністю серед латиноамериканців, студентів та небагатих білих американців. Останнім часом про Сандерса багато говорять, його ім’я на слуху – вірогідно, він стає популярнішим через бажання американців радикально вирішити проблеми економіки, з якими не впорався Трамп.

Правда, його не підтримують ані великий бізнес, ані партійна еліта. Вірогідно, це через те, що він виступає за збільшення податків для корпорацій, введення безкоштовної освіти та медицини, перехід на зелену енергетику, збільшення видатків з бюджету на постійну допомогу незахищеним верствам американського суспільства.

Берні Сандерс пропонує змінити характер зовнішньої політики США, виступає за припинення військової операції в Афганістані, за закриття військової бази у Гуантанамо, невтручання у справи країн Латинської Америки та за скасування чинних нині санкцій проти Куби. До того ж він противник задіяння військової сили стосовно інших країн – протягом своєї політичної кар’єри він часто критикував військові операції у Югославії, Іраку, Лівії.

Також серед політичних інтересів та ініціатив Сандерса – відмова від ядерної зброї та відмова від переносу американськими компаніями своїх виробництв до Китаю та у Латинську Америку. І зрештою він вважає, що потрібно розірвати угоду про зону вільної торгівлі між США, Канадою та Мексикою для захисту американських виробників на внутрішньому ринку.

До чого тут Росія

Під час виборчої кампанії у 2016 році Берні Сандерс заявив, що хотів би створити нову силову організацію на кшталт НАТО, але за участі Росії та країн Ліги арабських держав. Нібито така організація мала б допомогти світові боротися з міжнародним екстремізмом та насиллям шляхом співпраці і взаємодії. Це достатньо провокативна заява з вуст відомого публічного політика, бо потенційно зачіпає інтереси багатьох країн. Наразі невідомо, що Сандерс думає про свою ж ідею п’ятирічної давнини.

Берні Сандерс певен, що Росія втручалася у вибори американського президента у 2016 році, вплинувши на поразку демократки Гіларі Клінтон.

До того ж демократ Сандерс достатньо часто критикує Росію через агресію у Криму та на сході України. Приміром, свого часу у контексті анексії Криму він казав, що "весь світ має піднятися проти Путіна. Ми маємо відреагувати санкціями".

"Агресивні дії Росії у Криму і в Україні призвели до ситуації, коли нам доведеться посилити нашу військову присутність у цій частині світу, аби сказати Путіну, що йому не спустять з рук агресивні дії. Нам необхідно вкладати більше грошей. Ми маємо співпрацювати з НАТО, аби захистити Східну Європу від будь-якої агресії Росії", - казав Сандерс у 2016 році.

"Я рішуче підтримую санкції стосовно Росії. Недопустимо, аби Росія втручалася у наші вибори тут, у Сполучених Штатах або будь-де у всьому світі. За такі дії мають бути наслідки", - заявляв Берні Сандерс у 2017-му.

Проте, незважаючи на ці висловлювання та передвиборну програму, у якій Сандерс пропонує боротися з агресією Росії шляхом взаємодії з ЄС та ООН, багато хто вважає його "агентом Кремля" та другом Путіна.

Цікаво, що старша віцеголова з питань зовнішньої політики і оборони Американського інституту підприємств Даніела Плетка пригадала висловлення Сандерса, яке він собі дозволив у 2014 році. Тоді він нібито сказав, що США не стосується анексія Криму. Також американці пригадують Сандерсу його неголосування за законопроєкт Сенату США про введення санкцій проти Росії, Ірану та Північної Кореї. Саме через це подейкують, що Сандерс – путінський фаворит на майбутніх президентських виборах.

Правда, не виключено, що все це є лише політичним ходом на великій шаховій дошці масштабної передвиборчої гри.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...