Рада на карантині: Як протидіють коронавірусу чиновники в Україні та світі

Коронавірус захопив майже увесь світ — коронавірусну інфекцію виявляють не тільки у пересічних громадян, а й представників владних кіл

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Коронавірус дійшов і до Верховної Ради — інфікованим виявився один з нардепів. Така новина викликала паніку серед народних обранців. Також планують виконати усі необхідні заходи, які рекомендуються у таких випадках, дезінфекція та самоізоляція.

Розповідаємо детальніше про ситуацію у Верховній Раді та як у таких випадках діяли в інших країнах.

Перший випадок інфікування в Раді

Народний депутат та член депутатської групи "Довіра" Сергій Шахов захворів на коронавірусну інфекцію.

Інформацію про це нардеп підтвердив на своїй сторінці у Facebook, після того як у МОЗ повідомили, що серед офіційно зафіксованих випадків COVID-19 є народний депутат України. Проте спочатку нардеп спростовував інформацію про захворювання.

Повідомлялося, що він лікується вдома в умовах самоізоляції. Проте, за необхідності нардепа госпіталізують, а медичні працівники проведуть усю необхідну роботу з людьми, які контактували з ним.

Народний депутат Сергій Шахов Фото з відкритих джерел

Сам хворий повідомив, що почувається нормально, а з іншими людьми не контактував. Проте минулого тижня він був в одному з парламентських комітетів, де недовгий час спілкувався з колегами.

Тож, прогнозовано, депутати сполохалися і почали масово дотримуватися рекомендацій лікарів.

Превентивні заходи в Раді

В Апараті Ради поінформували, що нардеп не був присутнім на погоджувальній раді та позачергових засіданнях Верховної Ради 16 та 17 березня. Але саме цей факт викрив факт кнопкодавства — президент України Володимир Зеленський повідомив, що під час позачергового засідання парламенту 17 березня картка Шахова була зареєстрована в сесійній залі, хоча, самого нардепа в залі не було. Тож, на переконання Зеленського, карткою нардепа користувалися його колеги.

Серед превентивних заходів співробітники Міністерства охорони здоров’я додатково проведуть санітарно-епідеміологічні заходи у тих комітетах, в роботі яких брав участь заражений на коронавірус народний депутат.

При цьому члени екологічного комітету, на якому 12 березня був присутній Шахов, вирішили піти на самоізоляцію. А це 11 нардепів зі "Слуги народу", "Голосу" та ОПЗЖ.

На карантин вирішили піти й інші депутати фракції "Голос", які контактували з Шаховим. До того ж працівників партії з цього тижня перевели на дистанційний режим роботи.

Пішли на самоізоляцію і два нардепи, які були з Шаховим на спільному ефірі — це народний депутат з партії "Голос" Ярослав Юрчишин та нардеп від партії "Слуга народу" Арсеній Пушкаренко.

При цьому народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Ілля Кива заявив про необхідність відправити на карантин усю Верховну Раду. Він вважає такий захід необхідним для протидії розповсюдженню хвороби.

А ось народний депутат України попередніх скликань Степан Гавриш переконаний, що нардепів можна перевести на інший режим роботи поза сесійним залом, щоб усі не збиралися там одночасно.

Для кого тести на коронавірус

В Апараті Ради повідомили, що крім дезинфекції комітетів будуть встановлені особи, які контактували з вищезазначеним народним депутатом. Передбачається проведення їм необхідних тестів, але яких саме — не повідомили.

І хоча у колег Шахова симптомів немає, вони все ж хочуть перевіритися на коронавірус, принаймні ті, хто з ним контактував на комітеті. Про таку необхідність заявив депутат Ігор Кривошеєв, член екологічного комітету.

Сьогодні стало відомо, що тест на коронавірус провели спікеру Ради Дмитру Разумкову. І, за даними ЗМІ, COVID-19 у нього не виявили. Проте невідомо, чи були об'єктивні причини для перевірки.

Варто зазначити, що українські лікарі проводять тести для українців лише у випадках які рекомендує ВООЗ — а це наявність симптомів хвороби.

Як протидіють коронавірусу світові політики

Коронавірусна інфекція COVID-19 шириться світом і вражає не тільки пересічних громадян, а й політиків та керівників країн. Так, перший тест на коронавірус президента Бразилії Жаїра Болсонару показав позитивний результат, проте другий виявився негативним. Наразі не повідомляється, які заходи виконав інфікований, щоб не поширювати вірус.

А ось прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо самоізолювався після того, як у його дружини Софі Грегуар Трюдо з'явилися симптоми, схожі із симптомами коронавірусу. Пізніше наявність хвороби в неї підтвердили, тож самоізоляція прем'єра виправдана.

На карантин відправили філіппінську місію ООН через інфікування однієї дипломатки. Персоналу, який контактував з дипломатами місії, порадили самоізолюватися у випадку виявлення симптомів захворювання. Через діагноз було скасовано кілька засідань ООН, запланованих на 13 березня.

Заразився коронавірусом і голова уряду Каталонії Кім Торра. Він перебуває в ізоляції — працює дистанційно.

Пробрався коронавірус і в штаб-квартиру НАТО, там через зараження одного з працівників, контактних з них осіб обстежили та відправили на домашній режим роботи. Заохочують працювати вдома і інших, не контактних з інфікованим, працівників.

У владних колах Ірану було декілька випадків інфікувань коронавірусом — навіть померла парламентар.

А ось в Польщі уряд пішов на карантинний режим роботи через інфікування міністра навколишнього середовища Міхала Вося.

*****

То ж головним заходом після виявлення інфікування як у світі, так і в Україні використовують карантин та ізоляцію. Такі заходи, за рекомендаціями лікарів, дозволяють стримати розповсюдження коронавірусної інфекції.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...