Протести медиків: Чому українські лікарі не отримали обіцяних надбавок

Уряд переконаний, що зроблено все необхідне для нарахування надбавок медикам, а причини невиплат потрібно шукати на місцях

Топ-новина
Топ-новина
Протест медиків у Вінниці 33 канал

Країною прокотилася хвиля протестів медиків — вони не дочекалися обіцяних надбавок за березень та квітень. Влада запевняє, що зробила все необхідне для виплати грошей, і обіцяє вирішити це питання.

Розповідаємо детальніше про ситуацію, яка склалася з обіцяними надбавками для медичних працівників.

З чого все почалося

З початку збільшення хворих на коронавірус уряд пообіцяв медикам, які працюють з захворілими на COVID-19, нарахувати надбавки до заробітної плати у розмірі 300%. Проте рішення про виділення коштів Кабмін ухвалив на позачерговому засіданні 24 квітня.

"Цією постановою ми визначили порядок додаткових виплат працівникам закладів охорони здоров'я у розмірі до 300 відсотків заробітної плати, а також порядок забезпечення пацієнтів лікарськими засобами та медичними виробами", - прокоментував міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Однак обіцяних коштів українські медики не побачили. При цьому надбавки повинні були нарахувати за березень та вже за квітень.

Так, їх мали отримати наступні категорії медпрацівників:

- екстрений медичний технік;
- лікар-пульмонолог;
- лікар інфекціоніст;
- лікар-патологоанатом;
- лікар-епідеміолог;
- лікар-лаборант;
- лікар-анестезіолог;
- лікар-радіолог;
- лікар-бактеріолог;
- лікар-рентгенолог;
- лікар-вірусолог;
- лікар загальної практики - сімейний лікар, лікар-терапевт, лікар-педіатр;
- лікарі інших спеціальностей, зайнятих лікуванням COVID-19;
- медичні сестри і молодші медичні сестри;
- медичні реєстратори;
- сестри-господині;
- водії.

Надбавки до 300% передбачені для лікарів, а для інших — до 200%.

У березні уряд передав на місця майже 1 млрд грн для забезпечення доплат. Їх нарахували, але не на розмір зарплати, а на оклад, який дорівнює мінімальній зарплаті. У квітні обіцяли виправити розрахунки, і надбавки мали бути більшими.

Гроші взяли з Фонду боротьби з COVID-19. На надбавки медпрацівникам, які борються з COVID-19, виділили 15,8 мільярда гривень з держбюджету.

Але гроші до лікарів так і не дійшли, що викликало хвилю обурення у працівників.

Де і як відбувалися протести медиків

4 травня лікарі Київської клінічної лікарні № 8 вийшли на протест через відсутність надбавок, зокрема й тим, хто працює з хворими на коронавірусну інфекцію.

"На протест вийшли понад пів сотні лікарів, вимагали підвищити їм зарплати. Люди обурені тим, що їхній медзаклад не потрапив у список тих, які фінансуються під час пандемії коронавірусу. Люди просто у паніці. Вони говорили, що надбавки їм виділив лише міський голова Києва Віталій Кличко, по тисячі гривень. 300% надбавок ніхто не отримав. Ніяких виплат лікарня не надавала. У деяких санітарок зарплата менша від "мінімалки" в Україні", – розповіла кореспондентка ZIKу Єлизавета Будас.

За словами самих медиків, до медичної реформи їм видавали премії та доплати, а зараз вони отримують мізерні зарплати – по 3-4 тисячі гривень.

Це не перший протест лікарів вказаного медзакладу — вони виходили на мітинг 30 квітня. Медики відмовляються працювати за зарплату у 3-5 тисяч гривень в умовах пандемії.

Протест медиків Страна.ua

2 травня у Тернополі лікарі швидкої допомоги підстанції №2 влаштували протест через те, що їм так і не виплатили обіцяні надбавки до зарплати за квітень.

Минулого тижня протести відбулися також у столичній психіатричній лікарні, голодувало кілька лікарів у регіонах (в Дніпрі, Кам'янському). Причина — низькі заробітні плати. Медичні працівники скаржились, що заробітна плата, отримана у квітні, виявилася меншою, ніж за попередні місяці.

Не отримали надбавок за квітень і буковинські медики.

Хто винен в ненарахуванні коштів

У МОЗ повідомили, що зробили усе необхідне для забезпечення анонсованої надбавки. На переконання очільника відомства, затримують виплати на місцях, і пообіцяли вирішити питання.

"Зараз ми отримуємо сигнали, що ці виплати не були здійснені в повному обсязі з вини або органів місцевої влади, або головних лікарів лікарень. Почали маніпулювати з виплатами ... прораховувати якісь почасовки або ще якось. Це неприпустимі речі. Підкреслюю, що всі без винятку виплати повинні здійснюватися в повному обсязі", - зазначив Степанов.

Він заявив, що вже відреагував на ситуацію і направив листи главам облдержадміністрацій, щоб ті відзвітували по кожній медустанові, які суми і яким працівникам, котрі лікували хворих з коронавірусом, були виплачені.

Очільник міністерства зазначив, що працівникам, які не отримали обіцяної заробітної плати, необхідно звернутися за номером 0 800 505 201 для вирішення проблеми.

До того ж мер столиці Віталій Кличко повідомив, що за квітень столичні медики отримають додаткові виплати з міського бюджету – відповідно до відпрацьованого часу.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...