Позачергові засідання Ради: Як зміниться життя України після введення в дію рішень нардепів

Верховна Рада України провела дуже раннє та продуктивне засідання

Топ-новина
Топ-новина
Верховна Рада. Фото: Віталій Носач, РБК-Україна

Загроза поширення коронавірусу в Україні змусила народних депутатів розпочати позачергове засідання о 8-й ранку. Парламентарі розглянули питання щодо впровадження нових превентивних заходів, внесення змін до деяких законодавчих актів. Розглянувши нагальні питання та ухваливши відповідні рішення, Рада продовжила кадрові призначення — саме таке завдання поставив нардепам Володимир Зеленський, який і сам перебував в залі засідань.

Про головні рішення народних депутатів, ухвалені на позачергових засіданнях, розповідаємо детальніше.

Ситуація з коронавірусом

Про нинішню ситуацію з поширенням коронавірусу та про методи виявлення інфікованих в Україні розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. За його словами, станом на ранок 17 березня в країні лабораторно підтверджені 7 випадків інфікування COVID-2019. Про два перші випадки захворювання в столиці стало відомо напередодні ввечері. Проте очільник уряду не зміг відповісти, скільки громадян України захворіли та померли від пневмонії із січня поточного року.

Щодо методів виявлення коронавірусної інфекції Шмигаль повідомив, що в Україну до кінця тижня мають завезти 10 млн швидких тестів на коронавірус. Ці тести, за словами чиновника, "дають 99,99% відповідь на захворюваність коронавіруса".

Він також заявив, що уряд готовий до запровадження надзвичайного стану по всій країні. Шмигаль повідомив, що в понеділок, 16 березня, рішенням державних обласних комісій, потім рішенням уряду була запроваджена надзвичайна ситуація у Житомирській і Чернівецькій областях. За необхідності режим НС буде встановлено на всій території країни.

Він вислови переконання, що влада може прийняти жорсткі рішення заради захисту населення від коронавірусу.

Ухвалені законопроєкти

У першу чергу народні депутати зібралися для вирішення питань протидії коронавірусу. Так було розглянуто та ухвалено проєкти законів:

- №3219 проєкт Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). Документом передбачається тимчасове звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, призначених для запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19. Детальніше про ухвалені зміни читайте за посиланням. Також в документі прописані покарання та штрафи за порушення вимог карантину та обсервації.

- №3220 проєкт закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)". Серед іншого передбачається відміна штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, встановлення мораторію на проведення перевірок, подовження терміну подання річної декларації про майновий стан і доходи.

- №2539 проєкт Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та інших товарів, які закуповуються за кошти державного бюджету та створення умов для закупівель у сфері охорони здоров'я за кошти державного бюджету. Документом передбачено звільнення від оподаткування податком на додану вартість низки операцій з постачання ліків.

- №2538 проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та інших товарів, які закуповуються Особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров'я". В документі прописані деякі норми спрощеної процедури закупівлі ліків на державному рівні.

Народні депутати України доручили голові Верховної Ради України негайно підписати закони, ухвалені 17 березня під час позачергової сесії парламенту та спрямовані на протидію коронавірусу.

Кадрові рішення парламенту

Розглянувши та ухваливши проєкти законів, необхідні для протидії коронавірусу та організації функціонування країни в період карантину, нардепи перейшли до нових кадрових призначень.

Так, Верховна Рада України підтримала кандидатуру Ірини Венедіктової на посаду генерального прокурора України. Проєкт постанови про її призначення вніс президент України Володимир Зеленський. Кандидатуру Ірини Венедіктової на посаду генпрокурора підтримав і Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності. При цьому, до кандидатури на посаду генпрокурора у нардепів були питання — так як Венедіктова у свій час не змогла скласти іспит на посаду судді Верховного суду.

Ірина Венедіктова

УНІАН

Ірина Венедіктова - народилася в Харкові 21 вересня 1978 року в родині юристів. Вона — правознавець, юрист, доктор юридичних наук і професор. Освіту здобула в Харківському національному університеті внутрішніх справ, також пройшла курс навчання в Chartered Institute of Arbitrators. З 27 грудня 2019 року Венедіктова працювала на посаді в.о. голови Державного бюро розслідувань.

Нагадаємо, на посаду генпрокурора розглядали кандидатуру депутата від "Слуги народу", заступника голови комітету з питань правоохоронної діяльності Сергія Іонушаса.

Також народні депутати підтримали кандидатуру Ігоря Петрашка на посаду міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Ігор Петрашко Фото - скріншот

Він народився 6 жовтня 1975 року в місті Стрий. Петрашко — український економіст та громадсько-політичний діяч. Працював у різноманітних американських, російських і українських компаніях у сферах консалтингових і інвестиційних послуг. Останнім часом економіст працював в українському аграрному холдингу Ukrlandfarming.

Повне відео позачергових засідань Верховної Ради України можна переглянути за посиланням.

Що далі?

Як зазначалось, уряд готовий до жорстких заходів протидії коронавірусу, про це раніше говорив і президент України. Сьогодні — завтра будуть посилені карантинні заходи у всіх населених пунктах. Проте Верховна Рада продовжує свою роботу - спікер Дмитро Разумков заявив, що Рада змінює формат, але не закривається на карантин.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...