Поєднані одним вірусом: У яких країнах та скільки людей інфіковано COVID-19

Коронавірус виявили уже щонайменше у 50 країнах, і географія хвороби шириться

Топ-новина
Топ-новина
Коронавірус в Італії Фото з відкритих джерел

Коронавірус наближається до України – у сусідніх країнах уже лабораторно підтвердили інфікування людей. В Україні поки хворобу не виявили, проте розслаблятися рано – з огляду на велику кількість мандрівників саме з європейських країн українцям потрібно пильнувати.

Розповідаємо детальніше, в які країни вже прийшов коронавірус та скільки людей інфіковано.

Поширення коронавірусу

Станом на 27 лютого у світі коронавірусом інфіковано 82 170 людей, померло – 2 800 осіб, вилікувалось 32 898.
Найбільше інфікованих та померлих фіксується в Китаї. Саме звідти, з китайської провінції Хубей, розповсюдився коронавірус. Стрімке поширення хвороби почалося наприкінці грудня минулого – на початку січня нинішнього року. Осередок коронавірусу був в місті Ухань – саме там у січні виявляли по декілька сотень інфікованих щодня. Джерелом нового коронавірусу могли бути змії, яких продавали на ринку, а саме китайський крайт та китайська кобра. Тоді влада Китаю вжила необхідних заходів, щоб запобігти поширенню вірусу, та стримати хворобу не вдалося.

Інфікованих почали виявляти в інших країнах - у Франції, Японії, Ірані, Південній Кореї, на Філіпінах та Тайвані. Пізніше з’явилася інформація, що вірусом уражені в США, Росії, Іраку, Великій Британії, Грузії, Італії, Іспанії, Хорватії, Естонії, Норвегії та Данії, Північній Македонії, Кувейті, Бахрейні, Афганістані та інших країнах. Щоб зменшити можливість поширення вірусу, в країнах запроваджували карантини, обмежували свободу пересування людей, навіть оголошували військовий чи надзвичайний стан. Так, у Литві оголосили режим екстремальної ситуації, в Сан-Франциско – надзвичайний стан. Скасовують заходи, щоб запобігти великому скупченню людей.

Спочатку коронавірус почали виявляти в азійських країнах, а в лютому він перекинувся на Європу. До цього в європейських країнах виявляли інфікованих, проте це були поодинокі випадки. І частіше ці люди нещодавно відвідували Китай. Влада Франції наприкінці лютого навіть заявила про повну перемогу над коронавірусом, але хвороба повернулася.

Наразі в Європі спостерігається спалах коронавірусу в Італії. Станом на вечір 26 лютого коронавірус виявили в 400 осіб, в тому числі в українки, яка перебуває в Італії. Проте не відомо, хто заніс хворобу в країну.

Тим часом в провінції Хубей пік інфікування пройшов, проте ВООЗ стурбована спалахом коронавірусу в іншій китайській провінції – Шаньдун. Інформації про тамтешню ситуації поки обмаль.

Загалом коронавірус присутній на всіх континентах, крім Антарктиди, випадки захворювання є щонайменше у 50-ти країнах світу.

Карта поширення коронавірусу у світі Coronavirus 2019-nCoV Global Cases by Johns Hopkins CSSE

Країни, в яких підтвердили інфікування людей

ZIKІнформація оприлюднена на карті Центру системних досліджень. Дані можуть бути неповними з огляду на постійні підтвердження нових випадків виявлення інфікування. Раніше вчені Університету Гонконга заявляли, що дійсна цифра хворих коронавірусом може бути значно більшою за офіційні дані.

Проте наразі ВООЗ ще не визнала швидке поширення коронавірусу пандемією.

За даними МОЗ, в Україні поки лабораторно не підтвердили інфікування коронавірусом, хоча пацієнти з характерними симптомами в лікарні уже зверталися.

Лікар-інфекціоніст Євгенія Менжуліна переконана, що поява вірусу в Україні – це питання часу, але готуватися потрібно уже зараз. У тому числі мати в наявності необхідну кількість тест-систем для виявлення коронавірусу.

Що таке коронавірус

На сьогодні коронавірус достеменно не вивчений, вчені намагаються винайти вакцину та віднайти ефективні ліки.
Відповідно до даних ВООЗ, вірус, який викликає захворювання, називається COVID-19. Наразі відомо, що найбільш ймовірними природними резервуарами для SARS-CoV-2 є кажани, але вважається, що вірус подолав видовий бар'єр до людини від іншої проміжної тварини-господаря. Цими проміжними тваринами-господарями можуть бути домашні, дикі або одомашнені дикі тварини, яких ще не ідентифіковано.

В цілому коронавіруси дуже стабільні в замороженому стані згідно з дослідженнями інших коронавірусів, які показали виживання до двох років при -20 ° C.

Серед симптомів називають підвищену температуру, ускладнене дихання, двосторонні інфільтративні ураження обох легень на рентгенограмі грудної клітини.

Проте клінічна картина симптоматики дуже широка. В Народній лікарні університету Ухань зазначили, що у інфікованих перші симптоми хвороби проявляються у вигляді нудоти, діареї та проблем з травленням.

При перших ознаках зараження пацієнти також відчувають головні болі, прискорене серцебиття і відчуття обмеженості грудної клітини. А підвищення температури і кашель з'являються вже на пізніх стадіях розвитку хвороби.

Експерти з Китаю виявили, що після зараження новим типом коронавирусної пневмонії у пацієнтів уражаються травна і нервова системи, виникають проблеми з серцем і очима, а також спостерігаються лихоманка, втома і сухий кашель. Проте деякі симптоми можуть не проявлятися.

Українські фахівці переконані, що китайський коронавірус не найбільш небезпечний у світі. Смертність від нього становить 2-3%.

*****

Враховуючи загрозу для здоров’я українців, влада країни вживає превентивних заходів щодо появи та поширення коронавірусу.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...