Південна і Північна Корея знову на ножах: Чому Кім Чен Ин розлючений і хоче війни?

Топ-новина
Топ-новина
Кім Чен Ин з сестрою Фото з відкритих джерел

Північна та Південна Кореї знову не в ладах – цього разу через підступні "пропагандистські листівки"

"Ретроградний Меркурій" для світу, здається, тільки починається. Мабуть, більше ніяк не пояснити раптову жорсткість політики та появу ворожих, а подекуди і жорстоких настроїв у Східній Півкулі, зокрема, у її азійській частині. 

Давній конфлікт між Індією та Пакистаном, прикордонна сутичка між Киргизстаном та Узбекистаном, нещодавно майже розв'язана війна Китаю та Індії… І от з'явилася ще одна причина для побоювань за міжнародний мир – за останні кілька тижнів відносини між Південною та Північною Кореєю загострилися як лезо. І лезо це приставлене до горла Сеулу її "комуністичним" сусідом – Пхеньяном.

Чому так сталося, що стало відправною точкою руйнування відносин між Південною та Північною Кореєю і чому мир між ними настільки хиткий та крихкий? Далі у матеріалі ми спробуємо дати відповіді на ці питання.

Яка кішка пробігла між Південною Кореєю та КНДР

Днями Південна Корея публічно заявила, що Північна Корея підірвала офісну будівлю зв'язку, котра знаходиться у місті Кесон, трохи на північ від напруженого кордону між країнами. Фактично її відкрили на території КНДР у 2018 році, щоб допомогти двом Кореям у порозумінні та спілкуванні.

За інформацією південнокорейського міністерства з питань об'єднання, руйнування будівлі сталося у вівторок, 16 червня, близько 15:00

Цікаво, що раніше Північна Корея заявляла, що знесе будівлю через "листівки". Мовляв, з території Південної Кореї на землі КНДР через кордон долітають пропагандистські листівки з критикою політики лідера КНДР Кім Чен Ина, а Сеул не здатен перешкодити активістам їх поширювати. Тому виходить, що будівля не виконує своєї місії та є безглуздою. До того ж відомо, що КНДР думає над відплатою "ворогові", тобто Південній Кореї. Відплата планується за те, що військові Південної Кореї посилили спостереження за КНДР, привівши війська у стан підвищеної готовності.

Новини за темою: У КНДР назвали "безнадійними" відносини з Вашингтоном

Передісторія вибуху будівлі зв'язку

Вибух будівлі став логічним завершенням одного з етапів загострення відносин між Північною і Південною Кореями.

9 червня влада КНДР оголосила, що припиняє будь-які військові та політичні контакти з Південною Кореєю. Це рішення також стало наслідком злощасних "пропагандистських листівок", закинутих південнокорейськими активістами. У КНДР з цього приводу заявили, що такий крок стане шляхом до повного припинення перемовин з сусідом.

А за день до підриву офісу зв'язку КНДР заявила, що повертається у зону, демілітаризовану відповідно до міжкорейських мирних угод. Тобто фактично ігнорує таку угоду і діє у власних військових інтересах. Разом з тим чиновники анонсували ще й відновлення військових навчань на кордоні з Південною Кореєю. Північнокорейських військових дислокують в індустріальний парк у прикордонному місті КНДР Кесон та у гори Кумганг на сході. У Генштабі північнокорейських сил кажуть, що мають намір перетворити прикордонну лінію між Півднем і Північчю на фортецю і посилити військову пильність проти Південної Кореї. 

У свою чергу Південна Корея висловила жаль з приводу цих планів свого сусіда, попросивши припинити погіршувати ситуацію. Проте весь світ знає, що просити про щось Кім Чен Ина марно.

16 червня КНДР ще раз – вже вкотре – пригрозила південному сусіду військовим наступом. Зокрема, Кім Йо Чжон, сестра лідера КНДР та заступниця директора Відділу пропаганди, заявила, що армія отримала наказ підготуватися до наступу. 

"Я відчуваю, що настав час порвати з південнокорейською владою", - сказала Кім Йо Чжон, пообіцявши вжити "дій". А вже за кілька годин стався вибух будинку зв'язку.

Загалом видно, що запеклість між країнами наростає, а у повітрі давно пахне війною. До того ж не варто забувати, що Північна і Південна Кореї технічно досі знаходяться у стані війни, бо після її завершення у 1953 році мирну угоду ніхто не підписував.  

Новини за темою: КНДР провела випробування крилатих ракет у Японському морі

Історія конфліктних відносин між Кореями

Після завершення Корейської війни 1950 - 1953 років, у 1953 році в селищі Пханмунджом між Південною і Північною Кореями було укладено угоду про створення демілітаризованої зони протяжністю 4 км. Ця зона розділяє Корейський півострів на дві частини – Північну і Південну Кореї.

А у квітні 2018 року лідер КНДР Кім Чен Ин та президент Південної Кореї Мун Чже Ін все ж домовилися припинити війну, яка формально продовжується між країнами майже 70 років.   

Проте з огляду на ситуацію, що склалася останніми днями, про примирення не йдеться і навряд чи йтиметься найближчими місяцями, а, можливо, і роками.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...