live

Перенесення ЗНО, скасування ДПА та продовження навчального року: Що варто знати учням та абітурієнтам

Оголошення карантину не тільки додало учням вільного часу, а й суттєво вплинуло на закінчення цьогорічного навчального року

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Незважаючи на проведення дистанційного навчання, після завершення карантину учням доведеться знову сісти за парти і повторити вивчений матеріал. Учням 11-х класів доведеться пізніше складати ЗНО. Певне послаблення отримають учні 4-х та 9-х класів.

Розповідаємо детальніше про основні зміни в системі освіти цього навчального року.

Зміни в навчальному процесі через карантин

Карантин вніс певні корективи в усі сфери життя українців. Першими на карантин пішли учні, тож навчальний процес почали коригувати з можливістю дистанційного навчання. Це, звичайно, у майбутньому має позначитися на закінченні навчального року та проведенні обов'язкового незалежного оцінювання.

За словами т. в. о. міністерки освіти та науки України Любомири Мандзій, цьогорічне зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) буде проведено, а от державну підсумкову атестацію (ДПА) для четвертого та дев'ятого класів скасують.

Не відбудеться попередньо перенесене на 4 і 11 квітня пробне ЗНО, а навчальний рік буде продовжено після завершення карантину.

Проведення ЗНО в 2020 році

У Міністерстві освіти та науки повідомили, що ЗНО-2020 обов'язково відбудеться, і навіть розробили декілька сценарів та термінів його проведення в залежності від тривалості карантину.

Перший сценарій — якщо карантин завершиться до першого тижня червня, то усі учні, окрім 11-го класу, закінчують навчальний рік наприкінці червня.

Після карантину для учнів буде організоване коригуюче навчання: вчитель ідентифікує теми, за якими є прогалини у знаннях, начитує ті, які є критичними для класу, вказує, які теми необхідно додатково доопрацювати вдома.

Випускники 11-х класів будуть навчатися до кінця червня – коригувати прогалини в програмі, готуватися до ЗНО. Зовнішнє незалежне оцінювання стартуватиме орієнтовно в останній тиждень червня і закінчиться орієнтовно в середині липня.

Результати основної сесії ЗНО повідомлять наприкінці липня.

Другий сценарій — якщо карантин продовжать до початку серпня, то усі учні, окрім 11-го класу, закінчують навчання наприкінці травня та отримують відповідні документи. У 2020-2021 навчальному році перший місяць навчання буде коригуючим. Вчителі повинні будуть здійснити зріз знань, ідентифікувати теми, за якими є прогалини, та компенсувати їх упродовж першого місяця навчання. Сам навчальний рік 2020-2021 триватиме до кінця червня.

ЗНО для учнів 11-го класу стартуватиме в середині серпня і закінчиться до середини вересня.

Зміни в навчальному процесі МОН

Також в МОН пообіцяли оприлюднити до 15 квітня онлайн — пробне ЗНО з усіма необхідними поясненнями. Учасники зможуть потренуватися, отримавши онлайн — тестовий зошит. Однак напередодні тестування усім, хто зареєструвався і заплатив за послугу, буде надано можливість скласти пробне тестування очно. Дата проведення пробного ЗНО залежить від терміну карантину.

Що зміниться для студентів та абітурієнтів

Залежно від тривалості карантину буде коригуватися термін проведення вступної кампанії.

Так, якщо карантин завершиться до першого тижня червня, то вступна кампанія розпочнеться на початку серпня. Навчальний рік для студентів-першокурсників стартуватиме з 15 вересня.

Якщо карантин продовжать до початку серпня, то вступна кампанія завершиться до середини жовтня, а навчання перших курсів розпочнеться на початку листопада. Навчання решти курсів розпочнеться з 1 вересня.

Незалежно від тривалості карантину:

  • для студентів вишів невипускних років навчальний рік має завершитись так, як і планувався;
  • екзаменаційно-залікові сесії університети можуть провести дистанційно в тому графіку, який затверджено закладом. У випадку, якщо обов’язкову аудиторну роботу студенти не можуть виконати дистанційно, виш має перенести її на наступний навчальний рік;
  • для студентів випускних років захисти дипломних робіт та атестаційні іспити проводитимуться дистанційно, крім єдиного державного кваліфікаційного іспиту та атестації осіб, що здобувають ступені доктора філософії, доктора мистецтва, доктора наук.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...