Пандемія коронавірусу: Які покарання передбачені за порушення карантину в Україні та світі

Штрафи та позбавлення волі у разі порушень правил карантину застосовують у багатьох країнах

Топ-новина
Топ-новина
Кабінет міністрів України у зв'язку зі спалахом коронавірусу у світі запроваджує карантин по всій країні КМДА

Розповідаємо, які покарання за порушення карантину впровадили в Україні та світі.

Карантин в Україні

Заходи, направлені на протидію поширенню коронавірусу, почали впроваджувати в Україні з 12 березня. Кабінет міністрів постановив закрити усі розважальні заклади, кінотеатри, скасувати концерти, спортивні змагання та інші заходи, де збирається більше 200 осіб. Одночасно у столиці ввели заборону на зібрання понад 60 осіб. Роботодавцям радили перевести працівників на дистанційний режим роботи. Також закрили усі освітні заклади.

Фото з відкритих джерел

Спочатку українці мляво виконували обмеження, проте розважальні заклади, принаймні, в столиці, тимчасово закрили.

З 18 березня ввели нові, більш жорсткі, обмеження — постановили закрити всі магазини та інші соціальні заклади, крім продуктових магазинів, аптек, банків тощо. У тому числі тимчасово припинили роботу метрополітену в Києві, Дніпрі та Харкові. А за порушення встановлених обмежень ввели покарання.

Кого і на скільки оштрафують

На позачерговому засіданні 17 березня Верховна Рада ухвалила декілька законів, які частково регулюють правила життя в умовах карантину. Передбачили нардепи і штрафи за порушення норм.

Так, в законі №3219 передбачені наступні покарання:

1) від 17 тис. до 32 тис. грн — за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм. За це ж порушення для посадових осіб штраф — від 34 тис. до 170 тис. грн. Адміністративна відповідальність встановлена  за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути інфікована коронавірусною хворобою COVID-19.

2) від 17 тис. до 51 тис. грн чи обмеження волі до 3 років або арешт на 6 місяців за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням. Якщо дії спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

Окремо планують штрафувати керівників, якщо ті звільнятимуть працівників під час карантину. Штрафуватимуть на суму від 34 тис. до 51 тис. грн. Також керівників можуть позбавити права займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або покарати виправними роботами на строк до двох років.

Кого вже покарали

Перший адмінпротокол оформили 18 березня на Сторожинеччині — там власник будівельного магазину ігнорував вимоги зачинити його. За порушення власника чекає суд, який і визначить точну суму штрафу – від 17000 до 34000 грн згідно ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У четвер, 19 березня, правоохоронці склали майже 300 адміністративних протоколів за порушення карантину в Україні. У Києві правоохоронці виявили 31 порушення карантину.

Не всі дотримувалися і вимоги носити маски та перевозити обмежену кількість пасажирів.

Загалом, від початку обмежувальних заходів через загрозу поширення коронавірусу правоохоронці склали 405 адмінпротоколів та розпочали 6 кримінальних проваджень щодо порушень правил карантину.

Уже 20 березня прокуратура міста Києва відкрила справу стосовно службових осіб приватної медичної клініки, які не повідомили державні органи України про пацієнта, хворого на коронавірус. Дії персоналу клініки караються штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Як карають за порушення правил карантину за кордоном

Найсуворіше покарання за порушення правил карантину – у Китаї: позбавлення волі від 10 років до довічного або смертна кара.

Найвищі штрафи в Чехії - порушнику доведеться заплатити понад 100 тис. євро, і Канада, де штраф за ризик поширення коронавирусной інфекції може доходити до 700 тис. доларів.

Покарання за порушення карантину у світі Telegram-канал команди Зеленського

Найменший термін тюремного ув'язнення за недотримання правил ввели в Італії - всього 3 місяці.

*****

В Україні далеко не найсуворіші покарання за дотримання правил карантину. Адже превентивні заходи покликані, в першу чергу, уберегти українців від захворювання коронавірусом.

Карантинні заходи триватимуть, попередньо, до 3 квітня.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...