Пандемія коронавірусу в Україні: Скільки штрафів за відсутність маски виписали та кого штрафують в першу чергу

Поліцейські спершу пропонують одягнути маску, а у разі відмови виносять постанову про штраф

Топ-новина
Топ-новина

Медична маска

Фото з відкритих джерел

Використання масок, антисептиків та дотримання соціальної дистанції зменшує ризик захворювання коронавірусом. Однак протиепідемічних заходів дотримуються не всі. Тож народні депутати ухвалили закон, відповідно до якого за відсутність масок чи респіраторів українцям доведеться сплатити штраф. І в суботу, 21 листопада, документ набув чинності.

Розповідаємо детальніше, кого штрафують у першу чергу та скільки протоколів за порушення карантину склали упродовж минулих вихідних.

Без маски зась!

З 21 листопада в Україні почали штрафувати громадян за перебування в громадських будівлях і громадському транспорті без захисних масок.

"Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, тягнутиме за собою накладення штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 255 гривень)", – йдеться в новому законі.

Його президент України Володимир Зеленський підписав 19 листопада, опублікували документ у п'ятницю, 20 листопада. Він набув чинності в день, наступний після опублікування.

В ОП завірили, що закон має на меті запобігання поширенню коронавірусної хвороби серед громадян України та сприятиме підвищенню соціальної відповідальності громадян і захисту їхнього здоров'я та життя, а також зменшенню кількості випадків зараження коронавірусом.

Новини за темою: Локдаун, адаптивний карантин і обмеження на вихідних: У "Слузі народу" назвали можливі варіанти дій у грудні

Скільки штрафів виписали у перші дні

Попри ризик захворіти на коронавірус, на жаль, сьогодні не всі громадяни дотримуються маскового режиму.

Принаймні упродовж вихідних поліцейські склали 1144 адмінпротоколи за фактами порушень карантинних обмежень. За перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту винесено 1395 постанов (правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 44-3 "Порушення правил щодо карантину людей" Кодексу України про адміністративні правопорушення).

МВС України

З них 1369 – під час перебування в громадських будинках та спорудах і 26 – під час перебування у громадському транспорті.

У столиці за вихідні було складено 17 адміністративних протоколів щодо відсутності засобів індивідуального захисту в громадян.

В Нацполіції розповіли, що поліцейські уповноважені не тільки складати адміністративні протоколи за порушення карантину, а й на місці виносити рішення стосовно фізичних осіб, котрі перебувають у громадських будівлях чи транспорті без вдягнутих масок або респіраторів.

До того ж українців відразу не штрафують, спочатку роблять зауваження та просять вдягнути маску чи респіратор. Проте у разі відмови порушнику карантину виписують штраф.

Радник міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова Іван Варченко повідомив: "Щодо нових юридичних обставин, які з'явилися у зв'язку з новою нормою кодексу України про адміністративні правопорушення та стосуються фізичних осіб, штраф від 170 до 255 грн накладається на місці, адміністративний протокол відразу ж складається на місці, і людина зобов'язана сплатити", - сказав Варченко.

Радник підкреслив, що на людей, які відмовляються сплачувати штрафи, очікують серйозні проблеми.

"Далі виконавче провадження, проблеми для людини за несплачений штраф можуть бути у зв'язку з роботою по цьому виконавчому провадженню, коли людина не зможе скористатися якимись привілеями та можливостями і таке інше", - додав Варченко.

Новини за темою: У ВООЗ попереджають про ризик скасування карантину на Різдво

Чи можна не платити штраф

Відповідно до закону, штрафи за неносіння маски мають повноваження оформити тільки поліцейські, працівники санепідемконтролю, а також представники місцевого самоврядування (ці функції може виконувати "муніципальна варта"). Працівники повинні мати відповідну форму і посвідчення, яке підтверджують їхні повноваження, в іншому випадку погрози щодо оформлення протоколу можна сміливо ігнорувати.

istockphoto.com

Для правильного оформлення протоколу про адміністративне правопорушення охоронці громадського правопорядку насамперед повинні вказати в ньому ПІБ і місце реєстрації порушника.

Звичайно, можна не вказати інформацію про себе, однак поліцейський може затримати людину на 3 години для встановлення особи. Чи вартий штраф трьох годин у відділку? До того ж постанова Кабміну № 392 передбачає наявність у громадян документів. Що засвідчують особу.

Поліцейський має скласти постанову про адміністративне стягнення у двох примірниках: один із них буде у відділенні, а інший разом із чеком і реквізитами для оплати штрафу передадуть до рук порушника. Штраф доведеться оплатити протягом 15 днів.

Новини за темою: В МВС назвали введення "карантину вихідного дня" напівмірою і заявили про необхідність 3-тижневого локдауну

Постанову про адміністративне стягнення можна оскаржити в суді протягом 10 днів. Підставою для цього може послужити правильність оформлення документа. При цьому вартість судового збору становить 420,4 грн (дещо більше, ніж розмір штрафу).

Тож краще не порушувати законодавство та дотримуватися карантинних обмежень.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...