Пандемія коронавірусу: В яких країнах оголосили про другу хвилю і на що чекати Україні

Кількість випадків коронавірусу щодня збільшується

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

У світі спостерігається збільшення рівня захворювання на коронавірус. Деякі країни вже заявили про початок другої хвилі COVID-19 та ввели додаткові карантинні обмеження.

Значно зросла кількість випадків коронавірусної хвороби і в Україні — з початку пандемії зафіксовано понад 100 тисяч інфікованих.

Розповідаємо детальніше, в яких країнах поновили обмеження та що чекати Україні.


Нова хвиля пандемії: В яких країнах погіршилась ситуація

Оговтавшись від першої хвилі коронавірусу, деякі країни повідомили про другу хвилю захворювання, однак не виключають, що будуть і наступні.

На початку серпня в Німеччині заявили, що в країні розпочалась друга хвиля коронавірусу.

"Ми вже перебуваємо у другому, менш стрімкому сплеску", - сказала голова медичної асоціації Marburger Bund Сюзанна Йона.

Однак, за її словами, нинішню ситуацію не порівняти з ситуацією в березні і квітні, хоча кількість нових випадків інфекції і збільшується. "Існує небезпека, що через брак дисципліни і прагнення до нормальності ми втратимо успіхи, яких досягли в Німеччині" - наголосила Йона.

Влада Японії також повідомила, що країна переживає другу хвилю COVID-19. Там передбачають, що в майбутньому настане третя і четверта хвилі.

"Зараз Японія знаходиться в середині другої хвилі. Судячи з усього, Токіо і Японія в цілому майже пройшли піковий період приросту нових випадків зараження. Нам необхідно зберігати обережність, і стежити за тим, чи не буде нового зростання", - сказав голова Японського товариства інфекційних захворювань Кадзухіро Татеда.

Новини за темою: У нас є підприємства, які можуть виробляти вакцину від коронавірусу, - Зеленський

За його словами, жити в умовах коронавірусу доведеться довго. "Нам доведеться звикнутися з життям в нових умовах. Тому ми повинні постаратися максимально скоротити число важких хворих", - додав він.

Про початок другої хвилі коронавірусу заявили в Словаччині. Водночас в уряді запевнили, що епідемічна ситуація хоч і погіршується, але перебуває під контролем.

Епідеміологи прогнозують, що друга хвиля епідемії в країні досягне свого піку у вересні, коли розпочнеться навчальний рік.

Карантин в дії: У яких країнах посилили обмеження

Після певного спаду інфікування в світі знову підвищується рівень захворювання на коронавірусну хворобу. Тож в деяких країнах посилюють протиепідемічні заходи.

З суботи, 15 серпня, Велика Британія запровадила 14-денний карантин для всіх, хто прибуває з країн, де занадто високий рівень зараження коронавірусом.

"Дані показують, що нам потрібно видалити Францію, Нідерланди, Монако, Мальту, острови Теркс і Кайкос і Арубу з нашого списку туристичних коридорів, щоб знизити рівень інфікування", - заявив міністр транспорту Британії Грант Шеппс.

Раніше уряд Великої Британії включив до відповідного списку Іспанію та Бельгію.

Новини за темою: МОЗ перегляне підхід до госпіталізації людей із коронавірусом

У Туреччині на тлі зростання кількості нових випадків інфікування коронавірусом посилюють карантинні заходи та обмеження для окремих категорій громадян, зокрема літніх людей. Обмеження стосуються провінцій Сіїрт, Газіантеп, Шанліурфа, Елазиг, Ван, Кайсері, Ялова, Бартін.

У всіх цих провінціях літнім людям віком за 65 обмежили час користування громадським транспортом та відвідування торгівельних центрів і ринків, заборонили ходити на пікніки та відвідувати релігійні та масові заходи, зокрема заручини, весілля тощо.

Фото з відкритих джерел

Уряд Франції зобов’язав громадян носити маски для обличчя на роботі. Так, до кінця серпня захисна маска буде обов'язковою в коридорах, роздягальнях, у відкритих приміщеннях офісів і під час зустрічей. Без масок можна буде працювати тільки в приватних офісах, де людина не контактує з іншими людьми.

Також карантин посилили Єгипет, Словенія, Угорщина.

Офіційні рекомендації ВООЗ

Кілька днів тому регіональний директор ВООЗ у Європі Ганс Клюґе повідомив, що Всесвітня організація охорони здоров'я не бачить необхідності запровадження європейськими країнами повторного локдауну через нинішнє зростання числа випадків COVID-19.

За словами Клюґе, за останні кілька місяців європейські країни отримали великий досвід боротьби з подальшим поширенням коронавірусу, тож тепер вони значно краще підготовлені, ніж на початку пандемії COVID-19.

Пізніше в ВООЗ пояснили, що не змінили своїх рекомендацій щодо карантину осіб у контексті стримування COVID-19.

"Ми хотіли б підкреслити та нагадати вам, що ВООЗ не змінила своїх рекомендацій щодо карантину осіб у контексті стримування коронавірусної хвороби (COVID-19). Як і раніше, важливо дотримуватись фізичної дистанції, тестувати всі підозрілі випадки, відстежувати контакти та систематично ізолювати людей з підтвердженим діагнозом COVID-19 та відправляти на карантин людей, які з ними контактували. Це комплексний пакет заходів з реагування системи охорони здоров'я для України, який може бути доповнений суворішими обмеженнями на пересування – в разі збільшення випадків захворювання з передачею вірусу у громадах (якщо контакти неможливо відстежити)", - йдеться у повідомленні організації.

Фото: Українська правда

У ВООЗ зауважили, що допоки не з'являться конкретні та ефективні фармацевтичні заходи (лікування чи вакцина), країнам, можливо, доведеться продовжувати послаблювати або посилювати обмежувальні заходи протягом усієї пандемії для контролю передачі.

Новини за темою: Син Володимира Зеленського перехворів на коронавірус

Коли чекати піку COVID-19 в Україні

В Україні друга хвиля COVID-19, за даними МОЗ, очікується наприкінці осені.

За словами очільника відомства Максима Степанова, в Україні вже підготували лікарні другої хвилі, які розраховані приблизно на 10 тис. пацієнтів.

"Ми рахували, що в нас буде так звана друга хвиля - суттєве збільшення хворих - десь в жовтні або листопаді", - сказав Степанов.

Міністр також зауважив, що друга хвиля COVID-19 буде поєднана з епідемією грипу, яка починається в жовтні.

Також Міністерство охорони здоров'я закликало регіони підготувати лікарні до другої хвилі коронавірусу.

Тим часом лікар-інфекціоніст вищої категорії, кандидат медичних наук Віталій Янченко заявив, що пік захворюваності коронавірусів в Україні, найімовірніше, очікується у вересні.

За його словами, Україна поступово входить у пік COVID-19. "Вважаю, що ми поступово виходимо на пік захворюваності, хоча і досить пологий. А верхня точка - перші три тижні вересня. Діти підуть до школи, і хоча вони хворіють легко, але з такою ж легкістю і поширюють вірус. Це небезпечно для людей старшого віку, а також тих, у кого низький імунітет", - сказав він.

Новини за темою: ВООЗ закликає до рівномірного розподілу вакцини від коронавірусу

Янченко додав, що молодь і люди середнього віку, у яких міцний імунітет, хворіють, може, і частіше, але помирають рідше.

Варто зазначити, що, на думку вчених, новий коронавірус SARS-CoV-2 мутував і став більш заразним, активно поширюючись країнами світу та інфікуючи дедалі більше людей. Втім, летальність від спричиненої ним коронавірусної хвороби серйозно знизилася.

Як працює зонування регіонів в Україні

В Україні влада не вважає доцільним скасовувати карантинні обмеження. Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко наголосив, що кількість летальних випадків зросте, якщо скасувати карантин. "У світі за безпрецедентних карантинних обмежень близько 25 млн хворих, 1 млн летальних випадків. І це при тому, що є карантинні обмеження. Якщо ми все це приберемо, динаміка зростання і кількість летальних випадків буде в рази більшою", – розповів чиновник.

Щоб зменшити поширення коронавірусу та не повертати тотальний карантин, з 1 серпня в Україні впровадили зонування регіонів відповідно до рівня захворюваності.

Новини за темою: Вчені запропонували лікувати коронавірус за допомогою радіотерапії

В середині серпня внесли зміни до методики визначення, до якої з 4-х зон відносити той чи інший населений пункт (червоної, помаранчевої, жовтої чи зеленої). Варто зазначити, навіть в зеленій зоні діють певні обмеження, проте вони мінімальні.

Так, щотижня аналізуються показники рівня захворюваності та визначають зональність. Детальніше з методикою можна ознайомитися тут.

Напередодні міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов опублікував список населених пунктів та районів, які потрапили в "червону" карантинну зону.

Нове епідемічне зонування, прийняте на засіданні Державної комісії з питань ТЕБ та НС 20 серпня, почне діяти з 00:00 понеділка, 24 серпня. Загалом до "червоної зони" віднесли:

- місто Коломия, Городенківський, Косівський та Тисменицький райони Івано-Франківської області;
- місто Самбір Львівської області;
- місто Біляївка Одеської області;
- міста Дубно та Острог, Костопільський, Радивилівський та Рівненський райони Рівненської області;
- місто Чернівці, Заставнівський та Кіцманський район Чернівецької області.

Новини за темою: У Кабміні назвали причини сплеску коронавірусу на Західній Україні

За словами міністра, зазначені міста та райони будуть "червоними" впродовж 14 днів.

До "помаранчевої" зони потрапили серед інших такі міста:

- Ужгород
- Івано-Франківськ
- Львів
- Тернопіль
- Харків

Місто Київ залишили в "жовтій" зоні.

Міста з "червоної", "помаранчевої" та "жовтої" зони Facebook-сторінка Олега Немчінова

*****

Варто зазначити, що в Україні станом на ранок 21 серпня виявлено 100 643 випадків захворювання на коронавірус, з них 51 078 людей одужали, 2207 — померли.

У світі виявлено 22 862 465 випадків коронавірусу, з них 15 517 694 людей одужали, 797 117 — померли.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...