Новини » Світ Читать эту новость на русском

Особливий режим перетину кордону, продовження надзвичайного стану та пошуки вакцини: Як світ бореться із поширенням COVID-19

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Служба зовнішньої розвідки України провела власний огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі. Станом на зараз нововведення у боротьбі з коронавірусом набувають чинності у 7 країнах. Де продовжують надзвичайний стан, які території переходять у червону зону, хто вводить у дію особливий режим перетину кордону? Відповіді далі у матеріалі

Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії

Уряд Великої Британії повідомив про закупівлю 40 млн доз вакцини виробництва компанії Pfizer, яка продемонструвала близько 90% успішності під час випробувань. Урядові представники наголосили, що вже на початку грудня 2020 року вакцину першочергово отримають вразливі категорії населення (мешканці будинків догляду за людьми похилого віку та інші категорії пенсіонерів віком понад 80 років), а також працівники сфери охорони здоров’я. На другому етапі вакцинуватимуть людей віком понад 50 років.

В Уельсі завершився 17-денний посилений карантин. Регіональна влада частково послабила обмеження і дозволила контактувати групам до чотирьох осіб у пабах, кафе та ресторанах, котрі відновили свою роботу. Крім того, запрацювали магазини товарів не першої необхідності, спортивні центри, салони краси та культові споруди. Дозволено займатися спортом на відкритому повітрі у групах загальною кількістю до 30 осіб та в закритих приміщеннях – до 15 осіб.

Чеська Республіка

За словами керівника Центрального кризового штабу Яна Гамачека, у зв’язку зі складною санітарно-епідеміологічною ситуацією в країні уряд має намір у найближчі дні знову звернутися до Палати депутатів щодо продовження терміну дії надзвичайного стану (попередній термін завершується 20 листопада).

Новини за темою: Чехія змінила правила в’їзду для іноземців

Італійська Республіка

Речник Ради міністрів Італії заявив, що 15 листопада урядом розглядатиметься питання про впровадження на всій території обмежувальних заходів, аналогічних тим, що застосовувалися у березні-травні 2020 р.

Вони передбачають закриття кордонів, заборону переміщуватися між регіонами, обмеження у пересуванні населеними пунктами, переведення підприємств некритичної інфраструктури на скорочений робочий графік або дистанційний режим, дистанційне навчання у школах та вишах, скасування спортивних змагань, конференцій тощо. Рішення ухвалюватиметься на основі аналізу наявної статистики епідеміологічної ситуації. Якщо найближчими днями фіксуватиметься скорочення кількості нових захворювань, то залишаться в дії чинні на даний час обмеження.

Новини за темою: В Італії посилили карантин та ввели комендантську годину

Республіка Австрія

За інформацією керівництва Федеральної землі Бургенланд, відсьогодні усі працівники лікарень і будинків для людей похилого віку будуть проходити тестування на COVID-19 з метою мінімізації ризику зараження та кращого захисту медичного персоналу.

Передбачається здійснення щотижневих швидких тестів на антиген для всіх працівників. Це тестування проводитиметься в декілька етапів і повністю за державні кошти. Також тестуванню на коронавірус підлягають пацієнти перед їх випискою з лікарні, яка здійснюватиметься лише на підставі негативного результату тесту.

Республіка Хорватія

У країні зберігається особливий режим перетину кордону. Від іноземців вимагається наявність негативного ПЦР-тесту (не більше 48 годин від забору крові). До осіб, які мають право проживання в країні або інших країнах ЄС, як альтернатива тестуванню, може бути застосований 14-денний карантин. 

Безкоштовне тестування (в рамках загального медичного страхування) здійснюється в країні тільки в разі наявності симптомів. У випадку контактів з хворим за відсутності симптомів застосовується 14-денна ізоляція. Активно здійснюється тестування з адміністративно-правових причин (виїзд за кордон, тощо) за окрему плату.

Канада

Найбільше місто Канади Торонто переведено до червоної зони. Також із 12 листопада  до червоної зони на чотири тижні переведено всю провінцію Манітоба. Це означає запровадження нових жорстких заходів. Зокрема жителям провінції заборонено спілкуватися з людьми, які не входять до їхнього домогосподарства, закриваються ресторани та кафе, спортзали, магазини не першочергової потреби, перукарні, кінотеатри, церкви тощо.

Школи та центри догляду за дітьми залишатимуться відкритими. Також на чверть можливостей працюватимуть роздрібні магазини та підприємства, які входять до критичної інфраструктури, у т.ч. ті, що займаються сільським господарством та будівництвом. Обмеження також не поширюються на масаж, фізіотерапію та стоматологію.

Новини за темою: Канада очікує появи вакцин від COVID-19 на початку 2021 року

У листопаді в провінції Альберта запустили пілотний проєкт, який дозволяє приїжджим із-за кордону скоротити тривалість обов’язкового 14-денного карантину. Для цього одразу після прильоту ще в аеропорту потрібно здати експрес-тест на вірус. На самоізоляції такі особи зобов’язані будуть перебувати до отримання результатів. Якщо результат тесту виявиться негативним, то залишатися на карантині буде не обов’язково, однак через 6 – 7 днів його необхідно здати повторно.

Малайзія

Старший міністр Ісмаїл Сабрі повідомив, що з огляду на закриття шкіл на території усієї Малайзії до 20 січня 2021 року уряд запроваджує дистанційну форму роботи для працівників державного сектору та закликає керівництво  забезпечити необхідні умови та встановити відповідні графіки роботи, насамперед для працівників, які мають малолітніх дітей.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...