"Обіймаю і тисну руку": Хто кого і наскільки сильно обіймає на нових "плівках Порошенка" і до чого тут Путін

Топ-новина
Топ-новина
Володимир Путін EPA-EFE

Розмови на плівках стають все більше закрученими, цікавими та компрометуючими

Оприлюднення провокативних голосів, схожих на голоси перших осіб держави, в Україні вже стало гарною традицією. Українці з цікавістю слухають аудіозаписи, вгадують ті чи інші голоси, активно коментують їх в інтернеті, але, правда, потім швидко забувають усі ці історії.

Ми вирішили не залишатися осторонь цієї гострої теми, гострішої навіть, ніж телеграм-переписка Джокера зі "слугами народу". Далі у матеріалі розповідаємо, що саме записано на третьому аудіозаписі, оприлюдненому Деркачем, про що говорить голос, підозріло схожий на голос Петра Порошенка, і чому його слова так обурили українців.

Основні заяви на "плівках Порошенка" 3.0

Третя серія серіалу під назвою "плівки Порошенка" бере свій початок 9 липня – з пресконференції народного депутата Андрія Деркача. Він оприлюднив запис розмови людей із голосами, схожими на голоси п’ятого президента України Петра Порошенка і президента Росії Володимира Путіна.

Деркач зазначає, що бесіда між людьми з голосами, схожими на голос Порошенка та на голос Путіна, була записана 30 квітня 2015 року, тобто наприкінці першого року президентства Петра Олексійовича і через два місяці після трагедії у Дебальцевому.

Про миротворців на Донбасі і День солідарності трудящих. Аудіозапис починається з того, що "голос нібито Порошенка" повідомляє "голосу нібито Путіна" про те, що західні партнери не підтримують його ідею про миротворців на Донбасі.

"Я думаю, що це в інтересах обох сторін. Тим більше, я буду з вами відвертий, у наших західних партнерів проєкт миротворців великого ентузіазму не викликає. Вони вважають, що це російська пастка для мене", - ділиться своїми побоювання "голос нібито Порошенка" і злегка підсміюється. 

На це "голос нібито Путіна" відповідає йому: "Так, ви мені казали. Ну, нехай Лавров з Клімкіним це обговорюють" (міністри закордонних справ Росії та України станом на 2015 рік).

"Голос Порошенка": Дасте йому, якщо можна, відповідні вказівки.

"Голос Путіна": Він знає, я вже дав.

"Голос Порошенка": Він коли приїхав до Берліна – це було максимально неконструктивно. Тому вони до миротворців навіть не дійшли, відверто кажучи. Тому...

"Голос Путіна": Ну, так. Ну, я йому сьогодні сказав про це. Він знає.

"Голос Порошенка": Ну, прекрасно тоді. І остання позиція. Я, дійсно, готовий подивитися і подумати про якісь економічні перспективи, тому що там ситуація правда дуже хр**ова.

"Голос Путіна": Я не зрозумів, по яких таких?

"Голос Порошенка": По економічних, бо там ситуація, правда, дуже важка, і вона переходить у неповерненні речі. Тому, я думаю, що і економіку також можна буде переглянути і робочій групі, і під час зустрічі з Івановим. І остання позиція, звичайно, це просто рекомендація. Для того, щоб ефективно готувалися повноцінні Мінські тристоронні контактні групи, наші колеги, мається на увазі Хайді, Кучма з Демченком і представник Росії, збиралися і планували порядок денний, планували проєкти рішень, пропозицій тощо. Я вважаю, що було б доцільно […], може, приїде цей представник до Києва Тристоронньої контактної групи. Вони б у Хайді зустрілися там в місії ОБСЄ...

"Голос Путіна": Наш представник?

"Голос Порошенка": Так, так.

"Голос Путіна": Напевно, чому б і ні? Я скажу зараз про це Лаврову. Я не розумію, чому він відмовляється.

"Голос Порошенка": Ні-ні. Ну, наші ж його не знають, поки просто не встановлено жодних діалогів. Тому нехай приїдуть, познайомляться і пропрацюють сценарій Мінська, я вважаю, що ми з Мінська з порожніми руками виходити не маємо. Бажано, щоб там уже були конкретні позиції, які приведуть до ефективного результату. Ще раз дякую вам. З прийдешнім, я не знаю, раніше називалося Міжнародним днем ​​солідарності трудящих, тому не знаю, в Росії змінили цю назву чи ні. Ми поки стару залишили.

"Голос Путіна": Да, хрін його знає (сміється).

"Голос Порошенка": (сміється) Ясно. Ми з вами люди трудящі, може, і до солідарності прийдемо.

"Голос Путіна": Офіційно називається він у нас – Свято весни і праці, ось як.

"Голос Порошенка": От так от. Романтично.

"Голос Путіна": Завтра буду вручати, ми відновили медалі "Героїв праці".

"Голос Порошенка": Цікаво. Я буду завтра ветеранам вручати "70-річчя Перемоги ".

"Голос Путіна": Завтра?

"Голос Порошенка": Ми зберемося, щоб вони встигли доїхати до регіонів. Завтра буде перша партія.

"Голос Путіна": Як у вас всередині? Справляєтеся з усім?

"Голос Порошенка": Справляюсь. Чим далі – тим легше, бо уже вибудовується якась вертикаль. Бо коли я прийшов, вертикалі не було – було непросто. Але політичну стабілізацію, звісно, в умовах економічних проблем, м’яко кажучи, вибудовувати зовсім не просто.

Але, я вам можу сказати, що великої черги охочих на посаду українського президента не спостерігається.

"Голос Путіна": Дарма ви так думаєте. Україна – це цікава і гарна країна.

"Голос Порошенка": Так, я пишаюся тим. Я пишаюся тим, що у мене рейтинг підтримки і довіри не падає.

"Голос Путіна": Ну слава богу. Це дуже важливо, щоб люди довіряли. Найголовніше.

"Голос Порошенка": Це ключове. Гаразд, Володимире Володимировичу. Тисну руку. Спасибі велике.

"Голос Путіна": Обіймаю. До побачення, давайте.

Про українських диверсантів у Криму. На оприлюднених Андрієм Деркачем 9 липня аудіозаписах йдеться не лише про бесіди щодо миротворців на Донбасі та привітання з Днем солідарності трудящих. На записах чуємо ще одну розмову нібито Порошенка, але вже не з Путіним. Йдеться про бесіду "голосу Порошенка" з "голосом ексвіцепрезидента США Джозефа Байдена". Вони обговорюють українських диверсантів у Криму у серпні 2016 року.

Зрозуміло, що операція мала місце, бо її фактично підтверджує "голос Порошенка". Його співрозмовник критикує рішення про проведення диверсійної операції в Криму, бо це загрожує ескалацією. "Голос Порошенка" погоджується.

Цікаво, що "голос Байдена" напряму питає у "голоса Порошенка", мовляв, чи знав він про диверсійну операцію. Він ухиляється від відповіді, на що "голос Байдена" твердо говорить, що не хоче, аби таке коли-небудь повторювалося. "Голос Порошенка" завіряє, що такого не буде. 

Фактично йдеться про події біля міста Армянська у серпні 2016 року. Тоді у російській ФСБ заявили про виявлення групи українських диверсантів в Криму, які готували низку терактів. А Міноборони України заявляло, що це провокація. 

Новини за темою: Порошенко поводиться зухвало, бо має потужне захисне лобі у США, – Дудкін про "плівки Деркача"

Коментар Порошенка (спойлер – "Це фейк")

У пресслужбі партії "Європейська солідарність" аудіозапис назвали фальсифікацією.

"Протягом шести років фейки є одним із постійних інструментів російської гібридної війни проти України, рівно як і проти особисто Порошенка. Від "розіп'ятого хлопчика у Слов'янську" до "вбивства Петром Порошенком рідного брата".

"Розмова" з Путіним, оприлюднена випускником Вищої школи КДБ, - із цієї ж серії. Це такий же грубо змонтований, ретельно скомпільований фальсифікат, як і нібито бесіди з Байденом...

І пресконференція Деркача-Кулика, і заяви Венедіктової, і провокування зазначених позовів - частина спецоперації московської агентури із нав'язування російської ідеологеми про нібито громадянський конфлікт в Україні і відповідальність за неї української влади, уособленої Петром Порошенком.

Це – помста Кремля за те, що Порошенко як президент та Верховний головнокомандувач не дозволив Путіну реалізувати в Україні жодної стратегічної цілі Кремля", - офіційно заявили у "Європейській солідарності".

Новини за темою: Нові "плівки Деркача": Проти Порошенка можуть відкрити кілька кримінальних проваджень, – Дубінський

Коментар Росії (спойлер – "Це провокація")

У свою чергу прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков відмовився коментувати публікацію запису, оприлюдненого Деркачем. 

"Взагалі-то ці розмови проходять в закритому режимі, тому я не знаю, як там могли зробити запис (...) Я не знаю, про що ви говорите, ми не знайомі з цією публікацією", - зреагували у Кремлі.

Правда, пізніше Москва все ж дала коментар щодо ситуації. Пєскова попросили підтвердити достовірність оприлюдненої телефонної розмови нібито Порошенка й Путіна від 30 квітня 2015 року.

"Перше. Ми ніколи не коментуємо і не розкриваємо деталі міжнародних розмов нашого президента з закордонними візаві, за винятком тієї інформації, котру ми даємо в повідомленнях пресслужби. Друге. Що стосується опублікованого запису, мені невідомо про те, що така розмова могла мати місце, і також я не можу нічого сказати про автентичність цього запису", - резюмував Пєсков.

Флешбеки до попередніх "плівок Порошенка"

Перша порція "плівок Порошенка" була оприлюднена у травні цього року. Тоді аудіозаписи були заявлені як свідчення про прямий вплив ексвіцепрезидента США Джозефа Байдена на внутрішню політику України та рішення, що приймалися тодішнім главою держави Петром Порошенком.  

На запису чути, як голоси, схожі на голоси Петра Порошенка та Джозефа Байдена, обговорюють питання у такому ключі, що це може свідчити про міжнародну корупцію та маніпулювання українськими політичними процесами. Зокрема, розмова стосується звільнення генпрокурора Віктора Шокіна та бізнесові справи Хантера Байдена (сина Джозефа Байдена) в Україні. Читайте про перший "плівковий скандал", у якому фігурує Порошенко, у матеріалі за цим посиланням.

А 22 червня Деркач опублікував другу "серію" розмов, зафіксованих на аудіозаписах. Чути, як голоси, схожі на голоси Байдена і Порошенка, обговорюють заміну Арсенія Яценюка на Владимира Гройсмана та ще низку питань стосовно націоналізації Приватбанку, призначення Юрія Луценка на посаду генпрокурора. Детальніше про це можна дізнатися за цим посиланням.

Новини за темою: Всі порохоботи "вішаються" через подвійну реальність, яку збудував Порошенко, - Крюкова про "плівки Деркача"

*************

Якщо це все так, як є на записі, і говорять дійсно Порошенко і Путін, то шестирічна агресія Росії і "невпинна боротьба" з нею Порошенка-президента є просто фарсом, політичним міфом для десятків мільйонів українців, котрі вірили, що події на сході України от-от закінчаться.

Проте є нюанс – ці шість років ніяк вже не стануть міфом для тих, хто загинув, тоді як Порошенко будував блискучу політичну репутацію на вигаданій непримиримості зі східним сусідом та робив шалений політичний рейтинг, фактично сидячи одночасно на двох стільцях.

Скільки ще таких "вкидів" і коли голос на записах буде ідентифікований як голос Петра Порошенка – невідомо. Однак, тим, хто чув записи, не потрібна ніяка голосова експертиза.

Хтозна, скільки ще існує аудіозаписів, зроблених за останні 5 років, коли їх можуть оприлюднити і який резонанс вони матимуть. Тому в принципі є сенс очікувати, що найближчим часом Андрій Деркач, у чиїх руках зосереджена справжня влада над плівками, із задоволенням проведе чергову пресконференцію, де оприлюднить ще одну порцію розмов.   Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...