live

Нове слово в освіті: Як "Всеукраїнська школа онлайн" допоможе наздогнати на карантині шкільну програму

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Сьогодні стартували перші онлайн-уроки для всіх українських школярів

6 квітня о 10:00 учні 5-11 класів з усієї України вчитимуться за нещодавно розробленим проєктом "Всеукраїнська школа онлайн".

Протягом трьох тижнів українські школярі займатимуться за шкільною програмою вдома. І прокидатися їм можна буде пізніше, і займатися буде веселіше. Далі розповімо, що ж веселого та пізнавального очікує на учнів, котрі вперше в житті опинилися "втягнутими" у такий тривалий карантин.

Ініціювали у президента, підтримало Міносвіти

Спершу, коли карантин запровадили до 2 квітня, вся Україна сподівалася, що після його завершення дорослі хутко повернуться до роботи, а школярі – до навчання. Здавалося, що максимум, на що може піти Міністерство освіти, – це продовжити навчальний рік до середини або до кінця червня.

Проте реальність виявилася серйознішою та вимагає від нас більшої винахідливості у тому, як наздоганяти шість пропущених тижнів. Економіка, ясна річ, у рецесії, робота стоїть, гроші закінчуються та ще й навчальний процес зупинився. До того ж не виключено, що карантин продовжать до середини (або до кінця) травня. Відтак, Міносвіти вирішило, що не варто пускати все на самоплин, пропускаючи школу на два місяці. Справді, сподіватися, що учні самостійно опанують матеріал та сумлінно виконуватимуть домашні завдання, яке невідомо хто їм дасть, не доводиться.  

У зв’язку із загальнонаціональним карантином президент України Володимир Зеленський ініціював проєкт "Всеукраїнська школа онлайн", що надасть доступ до якісних знань для учнів середніх та старших класів по всій території країни.

Проєкт під гаслом "Залишаємось вдома! Вчимось вдома" було реалізовано зусиллями Офісу президента, Міністерства освіти і науки України, Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, громадської спілки "Освіторія" та 40-ка вчителів, котрі погодилися стати педагогами для всієї країни.

Хто зможе переглянути відеоуроки

У президента заявили, що відеоуроки "Всеукраїнської школи онлайн" будуть доступні для школярів з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей і Криму.

Їх транслюватимуть в ефірі телеканалу "Дом". А ті мешканці окупованого півострова, у яких є доступ до телебачення через супутникове обладнання, зможуть подивитися відеоуроки в ефірі UA: Перший та інших каналів, що входять до їхнього супутникового пакету.

До того ж перегляд буде доступний на офіційних сторінках Міністерства освіти і науки України у Facebook та на YouTube-каналі.

Як онлайн-освіта замінить очні уроки

Суть "Всеукраїнської школи онлайн" у тому, щоб діти не забули пройдений матеріл та не гаяли часу вдома, очікуючи закінчення карантину. Учнів 5-11 класів зможуть переглядати відео уроки по телевізору або в інтернеті та отримувати такі ж знання, як і у школі. Програма відеоуроків відповідає шкільній програмі з 11-ти навчальних предметів: української мови, української літератури, історії України, всесвітньої історії, англійської мови, фізики, алгебри, геометрії, географії, хімії та біології.

Щодня з понеділка по п’ятницю до закінчення карантину (24 квітня) навчальний день розпочинається о 10:00. Уроки можна переглядати на YouTube-каналі Міносвіти та на 14-ти телеканалах та медіаресурсах.

Тут уроки публікуватимуться за розкладом – по порядку, щоб було зручно структурувати заняття. Під кожним відео учень знайде рекомендоване домашнє завдання на закріплення пройденої теми за найпоширенішими в Україні підручниками. Поряд можна знайти і посилання на електронні версії цих підручників.

У Міносвіти також додають, що кожен охочий може завантажити розклад з темами на весь тиждень для 5 класу, 6 класу, 7 класу, 8 класу, 9 класу, 10 класу та 11 класу.

Для всіх, хто з якихось причин не хоче або не може дивитися відеоуроки в інтернеті, вони транслюватимуться на українських телеканалах за такою градацією:

Відеоуроки були відзняті протягом тижня у Новопечерській школі м. Києва. Цікаво, що на відео можна буде побачити українських телеведучих, музикантів, акторів та спортсменів. Вони виступатимуть у ролі учнів і відповідатимуть на запитання вчителів,  розв’язуватимуть задачі та проводитимуть досліди.

Перший урок

Сьогодні на телеканалі ZIK пройшли перші уроки для 7 класу з англійської мови, історії України, математики та географії. До речі, їх можна не лише дивитися у режимі реального часу, а й переглядати пізніше – на YouTube-каналі телеканалу ZIK.  

А ще ZIK оголосив конкурс - під час занять можна виграти 11-й iPhone. Для цього потрібно порахувати роботів, що пробігають по екрану, скласти їх за весь тиждень (з понеділка по п’ятницю), і у п’ятницю о 19:00 взяти участь у конкурсі.

Після команди ведучого треба написати суму всіх роботів, що пробігли по екрану під час занять за п’ять днів. Перший, хто напише правильну цифру на сторінці ZIK у Facebook, отримає новенький гаджет.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...