Немає декларації із сімейним лікарем: Як отримати медичну допомогу при захворюванні на COVID-19

В МОЗ вирішують питання щодо впровадження можливості підписати декларацію з сімейним лікарем онлайн

Топ-новина
Топ-новина
Укрінформ

Ситуація з захворюваністю на коронавірус в Україні загострюється – щодня збільшується кількість інфікованих. І може трапитися так, що людина захворіла, а звернутися за медичною допомогою немає до кого, адже не підписана декларація з сімейним лікарем.

В МОЗ переконані, що пацієнта мають лікувати незалежно від наявності "сімейника" і розробили відповідний алгоритм дій.

Куди звертатися та як вилікуватися від COVID-19 у разі, якщо немає сімейного лікаря, розповідаємо детальніше.

Декларація з сімейним лікарем – коли потрібно було підписати угоду

Визначитися з сімейним лікарем та укласти з ним угоду українці мали ще у квітні 2018 року. Така норма передбачена реформою медичної сфери. Передбачалося, що згодом потрапити до лікаря вузького профілю без направлення сімейного лікаря було б неможливо. Та впровадження таких кроків відтерміновували, адже відразу виникали певні проблеми. А ось з 1 квітня 2020 року розпочався другий етап медичної реформи, відповідно до якого перш ніж потрапити до лікаря вузької спеціалізації потрібно взяти направлення у "сімейника". Ті, хто не визначився з фахівцем могли це зробити і згодом, однак зробили це не всі.

Фото з відкритих джерел

З появою коронавірусу в Україні наявність сімейного лікаря стала надзвичайно актуальною, адже саме до нього потрібно звертатися у першу чергу при виявленні підозрілих симптомів.

Варто зазначити, що підписання декларацій із сімейним лікарем є безстроковим, тобто її можна укласти і після 1 квітня, або ж, змінити сімейного лікаря, підписавши угоду з іншим фахівцем.

Новини за темою: Уряд не витримав іспит, пов’язаний з коронавірусом, – політолог

Як знайти сімейного лікаря та підписати декларацію

Після того, як на коронавірус захворів міністр охорони здоров’я Максим Степанов, у владі знову підняли питання наявності в українців декларації з сімейним лікарем. Адже, приміром, у очільника відомства теж не було сімейного лікаря.

Він повідомив, що МОЗ планує створити можливість підписувати декларацію з сімейним лікарем онлайн або ж забезпечити хворого медиком, який вестиме його протягом COVID-19.

"Я вирішив пройти весь шлях пацієнта як звичайний пацієнт. Я зателефонував в наш контакт-центр, тому що в мене немає сімейного лікаря. Які висновки були зроблені з цієї розмови з контакт-центром: нам дуже необхідно якомога швидше знайти рішення, як підписувати онлайн-декларації з сімейними лікарями", - розповів очільник МОЗ.

А тим часом пацієнти повідомили, що наразі немає можливості підписати декларацію, адже у багатьох лікарів вичерпався ліміт. Це підтвердили і в Національній службі здоров’я України. "Деякі лікарі мають можливість набрати пацієнтів, деякі вже не мають можливості. Є встановлені норми. Якщо в лікарні поруч вже немає лікарів, можете обрати будь-де. Може навіть і в іншому місці", - зазначила директорка департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко.

У НСЗУ порадили шукати вільного лікаря не лише в себе біля дому, а підписувати декларації у сусідніх містах чи селищах. "Лікар, з яким ви підписали декларацію, він не є цілодобовим сервісом. Він має визначені робочі години і має вихідні. Звертатися до нього варто в ті години, і тим способом, який обумовлений під час підписання декларації", - розповіла Тетяна Бойко.

З ким підписувати документи, можна вибрати на сайті НСЗУ. Там є мапа клінік, серед яких державні та приватні. Можна відсортувати лікарів за профілем, а також перевірити, чи можуть набирати пацієнтів за деклараціями.

Мапа клінік Національна служба здоров'я України

Тож наразі вирішується питання щодо впровадження можливості підписати декларацію з сімейним лікарем онлайн. Максим Степанов визначив це питання пріоритетним на найближчий час.

"Зараз перше треба вирішити - з підписанням онлайн-декларації, або з тим, якщо людина захворіла на COVID-19 і у неї немає сімейного лікаря, як саме їй надавати медичну допомогу. Це зараз таке головне, що треба зробити. Зараз цим займаються", - зазначив урядовець.

Новини за темою: Україна закупить вакцини проти коронавірусу для 20 млн населення, - МОЗ

Як лікувати COVID-19 без сімейного лікаря

В МОЗ розповіли, як діяти тим пацієнтам, хто захворів чи має симптоми коронавірусу, однак не встигли підписати декларацію з сімейним лікарем.

Таким хворим, за словами очільника відомства Степанова, необхідно звернутися у контакт-центр МОЗ (0-800-60-20-19) та отримати номер телефону амбулаторії, яка закріплена за районом проживання громадянина.

Після цього пацієнт повинен зателефонувати в амбулаторію і надати свої персональні дані. Реєстратура зафіксує інформацію і зв'яже вас із сімейним лікарем.

Далі вже сімейний лікар телефоном консультує пацієнта, призначає лікування і стежить за перебігом хвороби.

Також міністр зазначив, що у разі, якщо у пацієнта не підтверджено COVID-19, але є підозра - сімейний лікар відправляє за адресою пацієнта мобільну бригаду для проведення дослідження на COVID-19.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов Фото: МОЗ

Степанов підкреслив, що підписати декларацію із сімейним лікарем можна вже після одужання, головне – вилікуватися.

Новини за темою: Кількість хворих на коронавірус зростає: У Кабміні розповіли, чи буде в Україні введено режим НС

Очільник МОЗ переконаний, що пацієнтам із коронавірусом COVID-19 повинні надавати медичну допомогу, навіть якщо вони не підписали декларацію із сімейним лікарем.

А як діяти, якщо є підозра на захворювання коронавірусом, можна дізнатися тут.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...