Напівтіньове затемнення Місяця: Чим особливе астрономічне явище, що відбудеться 5 липня

На жаль українці зможуть спостерігати його тільки онлайн

Топ-новина
Топ-новина
Місяць. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Місячне затемнення 5 липня завершує коридор затемнень цього року. Однак цього разу мешканці Європи не зможуть спостерігати це астрономічне явище.

Розповідаємо, хто і де зможе спостерігати затемнення та на що варто звернути увагу у цей день.

Коли відбудеться затемнення

5 липня Земля опиниться між Сонцем і Місяцем. Такий вид місячного затемнення називають "півтінню". Його спостерігатимуть мешканці Південної Америки, Південно-Західної Європи та Західної Африки. Для України, Білорусі та Росії затемнення промине майже непомітно, адже у цей час Місяць буде розташований нижче горизонту. Тож спостерігати за ним можна лише онлайн. Це досить тонке затемнення, яке практично неможливо розгледіти неозброєним оком.

Напівтіньове затемнення МІсяця Фото з відкритих джерел

Напівтіньове затемнення Місяця 5 липня 2020 року розпочнеться о 06:07 за київським часом. Максимальна фаза затемнення випадає на 07:30 за Києвом.

Новини за темою: Від росту прожиткового мінімуму до рейсів у Туреччину: Топ змін з 1 липня

Тривалість – 2 години 45 хвилин, проте видимість затемнення невисока. Тільки 35% місячного диску опиниться в частковій тіні, яку відкидає Земля.

На що варто звернути увагу 5 липня

Місячне затемнення - це час, коли варто переглянути свої цінності та дії, усвідомити помилки. Якщо можливо, то попросити вибачення у близьких.

Цього дня можна сміливо планувати майбутнє — створити карту бажань, написати свої мрії, намалювати свої цілі.

Це вдалий час, щоб позбавитися зайвого, як на ментальному, так і на фізичному рівні. Можна також розібрати свої речі та викинути все непотрібне.

Новини за темою: День бухгалтера, Івана Купала та Курбан-байрам: Про які дати варто пам'ятати в липні

Затемнення Місяця допомагає людям очиститися, відпустити страхи перед соціальними негативними речами. У період затемнень добре позбуватися шкідливих звичок, залежностей і важких схильностей.

Що не можна робити 5 липня

Затемнення Місяця також може негативно вплинути на фізичне та психологічне самопочуття. Тож варто не вступати в конфлікти, не звертати уваги на дрібниці.

Не слід підпадати під вплив хвилинних емоцій чи приймати спонтанні рішення.

Новини за темою: Підвищення зарплати та фінансування медзакладів: Які зміни у медицині впровадили з 1 липня

Щоб зберегти фізичну рівновагу, варто уникати спілкування з токсичними й неприємними людьми, та не реагувати на провокації.Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...